« zpět

III. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL

V třetím dílu seriálu se zaměříme na sezónu 2016/2017

Ještě více domácích a ještě více mladých hráček jsme připravili do naší třetí sezóny v ŽBL. Úplnými nováčky v ŽBL byly Katka Frgalová a Daniela Milotová. Z minulé sezóny zůstala Daniela Butts a už jako „ostřílené“ borkyně Vojtíková, Pavlicová, Smutná, Rašková, Kopecká, Kubíčková, Miklíková a Muntágová. Na začátku sezóny je doplnily Briona Canty a Brendi Wingate.

V celé sezóně jsme odehráli 28 utkání s bilancí 9 výher a 19 porážek. Do všech utkání zasáhla Klára Vojtíková o jedno utkání méně si připsala Adéla Smutná. Nejvíce bodů nastřílela Daniela Butts, která dala 427 bodů což je také nejvíce co jedna hráčka v sezóně zvládla: Do hry zasáhlo 17 hráček.

V této sezóně obsadily juniorky 2.místo na MČR. Oporami byly výše zmíněné. Do MČR vstupovali ze 3.místa po základní části. Ve velmi dramatickém semifinále proti USK nejdříve vyrovnala vteřinu před koncem Miklíková a v prodloužení už nedaly soupeři šanci. Ve finále si holky nedokázaly poradit s výborně hrajícími Žabinami. I přesto to byla krásná tečka za sezónou.

Na obrázku domácí dres z této sezóny.

V dalším dílu se podíváme na sezónu 2017/2018.zpět na „IV. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL“pokračujte na „II. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL“