« zpět

MLADŠÍ DOROSTENKY U17 ZACHRÁNILY EXTRALIGU PRO SEZÓNU 2019/2020

V termínu 24.-26.5.2019 se zúčastnily mladší dorostenky SBŠ Ostrava 2003/2004 baráže o extraligu ve Strakonicích. Společně s naším týmem se baráže zúčastnily pořádající Strakonice, Studánka Pardubice a Ústí nad Labem.

V pátečním utkání se naše děvčata utkala s týmem Studánka Pardubice. Po velmi dobrém výkonu dokázala zvítězit 91:37. Jak se později ukázalo, byla to výhra nejdůležitější.

V sobotu se náš tým utkal proti domácímu favoritovy baráže BK Strakonice. Utkání si náš tým prohrál zejména výkonem ve 2.čtvrtině, kterou prohrál 2:16. Konečný výsledek 61:42 pro Strakonice.

V nedělním posledním utkání se utkal náš tým s Ústím nad Labem. Pouze vítězství nám dávalo jistotu záchrany. Utkání jsme dobře začali, vedli jsme celé 3.čtvrtiny. Bohužel jsme nezvládli závěr utkání a nakonec odešli poraženi 64:74.

Muselo se tak čekat na poslední utkání mezi Strakonicemi a Pardubicemi. Pouze jakékoliv vítězství Strakonic nám dávalo jistotu záchrany. Vzhledem k tomu, že Strakonice přistoupily k utkání velmi zodpovědně a nakonec zvítězily 83:55 si náš tým nakonec extraligovou příslušnost udržel. Společně s naším týmem se po roce do extraligy vracejí Strakonice. Pardubice a Ústí nad Labem si na svojí další šanci budou muset rok počkat.

V baráži nás reprezentovaly tyto hráčky: Julie Konečná, Veronika Konečná, Kateřina Ebenhöhová, Jana Kozlová, Aneta Chmielová, Radka Lindovská, Jolana Petroušová, Veronika Kuderová, Lada Brisudová a Dorota Saviola. Trenéry týmu jsou Tibor Jány a Ladislav Pavlát. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně štěstí v extraligové sezóně 2019/2020.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE OD 1.4. DO 19.5.2019“pokračujte na „NEJMLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U11 SE UMÍSTILY NA NÁRODNÍM FINÁLE V KARLOVÝCH VARECH NA 4.MÍSTĚ“