« zpět

MLADŠÍ MINI NA TURNAJI VE WISLE NA 2. MÍSTĚ

Stejně jako v loňském roce jsme se i letos zúčastnili turnaje v polské Wisle, který byl pořádaný pro holky ročníku 2006 a mladší. Turnaje se účastnily 4 týmy z Polska (ISWJ Wisla, ŚLEZA Wroclaw, LOTNIK Wierzawice a MOSIR Bochnia) 1 tým ze Slovenska (Ružomberok) a 2 týmy z České republiky (SBŠ Ostrava a SK Bruntál). Hrálo se systém hry každý s každým, takže jsme odehráli celkem 6 utkání, s bilancí 5 výher a 1 prohra. Celkově jsme tedy obsadili 2. místo, po prohře s Ružomberokem o 2b.

Tento turnaj byl přípravným, před Národním finále U12 v Klatovech, kterého se účastníme na konci dubna. Opět jsme se na turnaji přesvědčili, že naše herní výkony jsou jak na houpačce. Proti Bruntálu holky předvedly skvělý výkon, ať byla na palubovce jakákoliv sestava. Jako by se holky rozhodly Bruntálu nic nedarovat. Jenže hned v následujícím zápase, kdy byla naším soupeřem Wroclaw, předvedly holky opačný výkon. Téměř tři čtvrtiny jsme se trápili, než jsem soupeřkám bodově utekli. Je třeba, aby se holky lépe (nebo spíše vždy! ne jen někdy) koncentrovaly na zápasy a všechny na palubovce hrály herní systém, který se celou sezónu učíme. Z nepozornosti pak vzniká spousta chyb, jako nevědomost, na kterou stranu útočíme, nebo dokonce nevíme, zda útočíme nebo bráníme. Dalším naším nešvarem na turnaji byly nepřesné přihrávky a neproměněné jednoduché střely z podkoše.

I když v zápasech bylo mnoho chyb, vybojovali jsme vítězství téměř ve všech. Věřím, že nám byl turnaj přínosem. A že jsme se poučili hlavně z toho, že vyrovnaný zápas prostě nemůže vyhrát tým, který se ještě před koncem utkání rozbrečí. Slzy však v zápětí vystřídaly úsměvy při předávání krásných cen, stříbrných medailí a poháru.

Organizačně to byl moc pěkný turnaj plný zážitků a nových zkušeností. Díky patří taky fanouškům, kteří fandili, co jim hlasivky stačily.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 9.4. DO 15.4.2018“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 2.4. DO 8.4.2018“