« zpět

MLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U12 NA 4.MÍSTĚ NA NÁRODNÍM FINÁLE V KLATOVECH

Na letošním Národním finále U12 dívek byl zvýšen počet účastníků z 12 na 16 týmů. Čekalo nás tedy šest těžkých zápasů, místo obvyklých pěti. Každý den jsme odehráli dva zápasy.

V pátek jsme se v základní skupině utkali s týmem SSB Pardubice a Sojky Pelhřimov. Oba zápasy jsme vyhráli (56:31 s Pardubicemi, 125:26 s Pelhřimovem).

V sobotu nás čekal ještě poslední zápas ve skupině se Slovanem Litoměřice, který jsme taky vyhráli (74:30) a zajistili jsme si tak postupy ze skupiny do čtvrtfinále z prvního místa. Ve čtvrtfinálovém zápase jsme se utkali s týmem BSK Jičín. Výhrou 86:58 jsme postoupili do semifinále a otevřela se nám cesta bojovat o medaile.

Tyto první čtyři utkání se hrály na hale BK Klatovy, na kterou jsme si rychle zvykli. Ne jen že byla blízko našeho ubytování, ale i s převahou ostravských fanoušků jsme se zde cítili jako na domácí palubovce, což jistě přispělo k dobrým herním výkonům.

V neděli nás čekalo nové prostředí na hale ZŠ Čapkova a těžké semifinále s týmem Sokol Hradec Králové, s nimiž jsme v loňské sezóně na NF v Krnově hráli finále. Stejně jako loni, nám opět utekla první čtvrtina, ve které si hradecké holky udělaly bodový náskok 17b. Druhou čtvrtinu jsme prohráli o 6b, třetí o 1b a čtvrtou o 5b. Nakonec jsme tedy prohráli o 29b (47:76). Ve srovnání s loňským finálovým zápasem, který jsme prohráli cca o 50b jsme se k poražení Hradce o kousek přiblížili. Tak snad příští rok.

V posledním zápase o bronz jsme hráli proti BK Strakonice. Ač se holky moc snažily, nepodařilo se nám soupeřky zdolat. Po těžkém zápase s Hradcem, jako by už nezbyly síly. Kromě některých neproměněných jednoduchých zakončení jsme ztroskotali hlavně na trestných hodech. Z 24 trestných hodů jsme dokázali proměnit pouhé 4, což je hrozně málo. Strakonice nakonec vyhrály (54:40).

I když jsme si z Klatov neodvezli medaile, 4. místo na NF je krásný výsledek. Holky předvedly dobrý výkon, hlavně první dva dny. Poslední den už šla vidět únava a nedostatek sil. Velkou pochvalu si zaslouží všechny zúčastněné hráčky. A díky patří taky fanouškům, kteří nás hnali dopředu.zpět na „VÍTĚZSTVÍ V ŽBL NAD STRAKONICEMI - KONČÍME NA 11.MÍSTĚ“pokračujte na „MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 SE UMÍSTILY NA 5.MÍSTĚ NA MČR VE STRAKONICÍCH“