« zpět

PORÁŽKA V DOHRÁVCE 10.KOLA ŽBL S TRUTNOVEM

V dohrávce 10.kola nejvyšší soutěže žen jsme prohráli na domácí palubovce s týmem BK Loko Trutnov 60:84.

Velmi dobrou formu potvrdily i po reprezentační pauze basketbalistky Trutnova, které přehrály náš tým 84:60. Získaly tak šestou výhru v sezoně, čímž vyrovnaly loňský počet výher za základní část, navíc vyhrály počtvrté v řadě.

Klíčová byla k duelu hned první čtvrtina, do které vlétly Východočešky plné elánu. Inkasovaly za první čtvrtinu jen čtyři koše z pole a vybojovaly si sedmnáctibodový náskok. Po vyrovnané druhé čtvrtině, kdy náš tým vylepšil obranu, přišel po přestávce znovu nápor Trutnova, který přitlačil v defenzivě a dokázal za třetí desetiminutovku nasázet 27 bodů. Nakonec favorizované hostující hráčky vedly až o 29 bodů a bez větších potíží dokráčely k výhře.

K té nejvíce přispěla Jordan Adams, která nastřílela 19 bodů a přidala i 15 doskoků, Brittany Carter přidala 15 bodů. Náš tým táhla s 25 body Ines Corda se 14 body, deset doskoků a sedm asistencí měla naše kapitánka Natálie Rašková.

SBŠ OSTRAVA – BK LOKO TRUTNOV 60:84
Body SBŠ:Corda 25, Rašková 14, Busková 9, Hadačová 7, Frgalová 4, Šmeráková 1, Pavlicová 0, Vymazalová 0.
Fauly:12:27 Doskoky:35:51 Diváci:50

Rostislav Měch (trenér SBŠ Ostrava):„V pod­statě do dnešního zápasu jsme vstoupili s tím, že nemáme moc co ztratit, jelikož máme spoustu nemocných a zraněných hráček. Zahráli si všechny hráčky z lavičky. Na konci zápasu jsme měli i malinko strach, abychom vůbec dohrávali v pěti lidech. Soupeř nás předčil především rychlým protiútokem, doskokem a také stříleli mnoho trestných hodů. Nezdá se mi, že bychom byli týmem, který má tři hráčky vyfaulované.“

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Výborný a koncentrovaný vstup do zápasu nám přinesl výrazné vedení, ale s ním také uspokojení, které se projevilo ve druhé čtvrtině. Na začátku druhého poločasu jsme opět zapnuli na vyšší obrátky a získali postupně nejvyšší vedení v zápase 47:76. V poslední čtvrtině se znovu dostavilo uspokojení a podobně jako druhou část domácí hráčky tento úsek vyhrály, což by se nám nemělo stávat. Jsem spokojený, že jsme tenhle zápas zvládli a od prvních minut bylo jasné, kdo bude dnes úspěšný. Těší mě, že nastoupily a bodově se prosadily všechny naše hráčky, včetně Klárky Drbohlavové při jejím prvním ligovém utkání. Teď se už musíme rychle plně koncentrovat na nedělní derby.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 3.12. DO 9.12.2018“pokračujte na „DVĚ PORÁŽKY ŽEN NA TURNAJI EWBL V MINSKU“