« zpět

PORÁŽKA V TRUTNOVĚ NÁS PŘIPRAVILA O NADĚJI NA PLAY-OFF

Ve 21.kole nejvyšší soutěže žen jsme prohráli na palubovce Loko Trutnov 89:77.

Naše basketbalistky potřebovaly nutně vyhrát k udržení nadějí na postup do play off, na palubovce Trutnova však podlehly 77:89 a jejich naděje se vypařily. Naše hráčky si hned v první čtvrtině nechaly nastřílet 30 bodů a ztrácely. Pak se sice probraly a na chvíli šly do vedení, ale v poločase prohrávali 49:46. Velkým nasazením se ještě v poslední čtvrtině dostaly na dostřel pěti bodů, dál to však nešlo a Trutnov slaví další domácí výhru. V přestřelce oba týmy držely hlavně základní pětky, Východočešky dovedla k výhře skvělým výkonem Brittany Carter s 21 body, 14 doskoky a osmi asistencemi. Dvacet bodů přidala Kateřina Kozumplíková, devět bodů, jedenáct doskoků a pět asistencí přidala Jordan Adams. Náš tým držela v utkání Sarah Saba 25 body a devíti doskoky, Chelsea Waters dominovala pod košem 18 body a 15 doskoky.

BK LOKO TRUTNOV – SBŠ OSTRAVA 89.77
Body SBŠ:Saba 25, Waters 18, Corda 16, Rašková 10, Hadačová 4, Tac 4, Smutná 0, Frgalová 0, Busková 0.
Fauly:16:22 Doskoky:51 : 45 Trojky:33/14 : 16/5 **Diváci:230

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Soupeř hrál v zápase o všechno, aby si udržel naději na play-off. Do utkání jsme nevstoupili ideálně, první čtyři minuty byl náš výkon nemastný, neslaný. Pak jsme malinko zrychlili, dostali se do trháku, ale soupeř vždy v zápase dokázal náskok dotahovat. Šesté místo po základní části je vynikající výsledek, před sezonou bychom ho brali jako fantastické. Byli jsme dokonce ve hře ještě o něco lepší umístění, ale náš mladý kolektiv mnohokrát překročil svůj stín. Těšíme se na play-off. Budeme se snažit odehrát každý zápas v rámci našich možností a uvidíme, na co to bude stačit. Rozhodně nejdeme play-off pouze odehrát. Celou sezonu nám určité věci fungují a nemáme důvod nic měnit. Přesto ještě chceme zapracovat na nedostatcích a pokusit se odehrát co nejlepší zápasy s favorizovaným soupeřem.“

Ladislav Pavlát (asistent trenéra SBŠ Ostrava):„O ví­tězství domácích rozhodlo to, že dali více trojek než my. Přitom jsme o tom věděli, že to tak může být a připravovali jsme se na to. Ale nebylo nám to nic platné. Obranná energie nebyla taková, jakou bychom si představovali. Klíčová byla první čtvrtina. Dobře jsme sice začali a vedli jsme, ale domácí hráčky předvedly v první čtvrtině na útočné polovině senzační výkon. Od té doby jsme museli celý zápas dotahovat. Bezprostředně po zápase to je obrovské zklamání, ale o play-off jsme nepřišli v utkání v Trutnově, ale v jiných zápasech, v nichž jsme měli vyhrát a bodovat. Bohužel se nám to nepodařilo. V Trutnově jsme hráli o poslední naději, která nevyšla. Budeme se muset znovu soustředit na boje v play-out, abychom se případně vyhnuli baráži.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 25.2. DO 3.3.2019“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 18.2. DO 24.2.2019“