« zpět

PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ JE DOMA

Review: SBŠ Ostrava – Slovanka MB 88:78

Kolo: 4

Datum: 9. 10. 2016

Místo: Hala Tatran, Ostrava.

První poločas byl v režii domácího týmu SBŠ Ostrava. Postupně si vybudoval podstatný bodový náskok, který mu vydržel až do poločasu. V poslední čtvrtině po mnoha chybách ostravských hráček se podařilo Slovance MB dotáhnout na 4 body. Po oddechovém čase domácí zlepšili obranu a 8 body v řadě určili vítěze v tomto utkání.

Ohlasy po zápase:

Trenér Slovanky MB pan Jan Devátý: „V první řadě bych chtěl poděkovat domácímu týmu k dnešnímu vítězství. Myslím si, že bylo zasloužené, přestože celé utkání jsme mírně dotahovaly. Každopádně jsme utkání nevzdaly a bojovaly až do konce, kdy se nám podařilo stáhnout na 4 body. a Bohužel zkušené zahraniční hráčky v týmu Ostravy nenechaly nikoho na pochybách. Z čeho jsem zklamaný u našeho týmu je vstup do utkání a koncentrace. S takovýmto přístupem jsem přesvědčený, že bychom neměli úspěch ani v nižších soutěžích. Jak už jsem zmiňoval, poděkoval jsem v šatně týmu, že utkání nevzdalo. Mile mě překvapují naše hráčky, které nemají zkušenosti s nejvyšší soutěží. Myslím, že pokud družstvo vydrží pohromadě, tak se vítězství časem dočkají. Našim cílem je vyhnout se baráži a mít radost ze hry, což jsem dnes v druhém poločase měl.

Nejlepší hráčkou z týmu vítězů je pro mě Klára Vojtíková.“

Nejlepší hráčkou z týmu vítězů je pro mě naše rozehrávačka, která hrála významnou roli v tomto utkání – Briyona Canty.„

Body hostů: Scott 28, Voláková 15, Wilson 13, Motyčáková 11, Gallasová 7, Opočenská a Krajáková 2.

Trenér SBŠ Ostrava pan Tibor Jány: „ My jsme v první řadě spokojeni s tím, že jsme vyhrály. Měly jsme těžký začátek sezóny, kdy jsme 3 krát hrály venku s velmi silnými soupeři. Potřebovaly jsme si doma vylepšit náladu – potřebovaly jsme to vítězství jako sůl. Vstup do utkání nám vyšel dokonale a na tom jsme postavily všechno. Hráčky pomalu získaly jistotu ve hře. V druhém poločase jsme dělaly chyby, které soupeř trestal lehkými koši. Ale závěr byl znova v naší režii. Zaznamenaly jsme 8 bodovou šňůru a podařilo se nám v tomto úseku i ubránit. Dostaly jsme se do takového vedení, že čas už nedovolil soupeři, aby otočil výsledek.

Nejlepší hráčkou z týmu vítězů je pro mě naše rozehrávačka, která hrála významnou roli v tomto utkání – Briyona Canty.„

Body domácích: Wingate 18, Kubíčková 17, Butts 16, Vojtíková 16, Canty 15, Smutná 4, Rašková a Pavlicová 2.

Trojky: 4/1, TH: 7/5zpět na „ŽENY PROHRÁLY VE 4.KOLE ŽBL V KARLOVÝCH VARECH“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 3.10. DO 9.10.2016“