« zpět

PRVNÍ VÝHRA Z ŽBL VE STRAKONICÍCH

V dohrávce 2.kola nejvyšší soutěže zvítězily ženy SBŠ Ostrava na palubovce Strakonic 69:66.

První výhru si do tabulky zapsal náš tým, ve Strakonicích uspěl 69:66. Klíčová byla až poslední čtvrtina, kterou jsme ovládli 21:7. Předtím měl po většinu duelu navrch domácí U19 Chance, které vedlo až o třináct bodů, ale závěrečná čtvrtina jim pokazila šanci na výhru. V té dal domácí tým pouze jeden koš z pole a nechal si rozstřílet Srbku Ines Corda, která pak duel definitivně rozhodla trojkou půl minuty před koncem, kdy poslala svůj tým definitivně do vedení. V utkání zapsala Corda 20 bodů, osm doskoků a pět asistencí, doplnila ji Anna Kubíčková 14 body. Jihočešky zůstávají jako jediný zbývající tým ŽBL bez výhry, nepomohlo jim ani 11 bodů a 12 doskoků v podání Aleny Jeništové, na patnáct bodů se dostala Kristýna Tomšovicová.

U19 CHANCE STRAKONICE – SBŠ OSTRAVA 66:69
Body SBŠ:Corda 20, Kubíčková 14, Smutná 9, Rašková 7, Savickaite 7, Vymazalová 3, Frgalová 1, Šmeráková 0, Michňová 0.
Fauly:24 :25 TH:29/20 : 21/12 Trojky:6 : 7 Diváci:300

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratuluji soupeřkám z Ostravy k vítězství. Těžko hledám slova pro hodnocení dnešního utkání. Skvělý vstup domácích děvčat do utkání /stav 26:18/. V průběhu dalších 2 čtvrtin jsme dokázali udržet vysoké hráčky Ostravy v dostatečné vzdálenosti od koše, výborně jsme bránili a dostupovali ostravské hráčky. Rychlým přechodem jsme si v průběhu 3. čtvrtiny vybudovali slibný až 11 bodový náskok. V této pasáži utkání nás zdobila skvělá kombinační hra i rychlý přechod na útočnou polovinu soupeřek. Výborně jsme týmově bránili. V posledních 5 minutách utkání nás soupeř zaskočil zónovou obranou. Vytvořili jsme si sice střelecké pozice v průběhu 24s útoku jsme ovšem řadu střeleckých příležitostí přešli a obraně soupeřek tak dopomohli ke konsolidování, ale při střelbě jsme nebyli úspěšní. Vyrovnání přišlo po TH A. Jeništové a K. Fadrhonsové zhruba 45 s před samotným klaksonem /65:65/. Soupeř kontroval úspěšnou trojkou střelkyně I. Čorda po zvláštním zákroku jiné cizinky z Ostravy. V samotném závěru jsme se snažili ještě vývoj utkání obrátit, ale „ostatní“ byli dnes proti. Jsme všichni nesmírně smutní, neboť jsme 38 minut v utkání vedli, byli jsme i lepším týmem, a nakonec si šťastné soupeřky odváží vítězství. Holky dřely i bojovaly, o to víc to dnes bolí.“

Kamil Havrlant (trenér SBŠ Ostrava):„Jsme rádi za vítězství, které se ve Strakonicích nerodilo lehce. Utkání jsme rozhodli v posledních šesti minutách, kdy jsme na domácí vytáhli zónovou obranu, se kterou si domácí hráčky neporadily. V závěru předvedly naše hráčky větší bojovnost a chuť po vítězství. Ve vyrovnaném a dramatickém utkání se střely dva mladé týmy.“zpět na „STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 SE ZÚČASTNILY TURNAJE EGBL V ESTONSKU“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 15.10. DO 21.10.2018“