« zpět

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 SE ZÚČASTNILY TURNAJE EGBL V ESTONSKU

Díky podpoře Vás rodičů, našeho sportovního klubu SBŠ, města Ostrava, Kraje i ČBF jsme ve dnech 18.-21.10.2018 mohli vycestovat na „euroligové“ zápasy v Estonském městečku Kuramaa.

Cesta byla poměrně náročná, protože jsme cestovali auty do Krakova, následně letecky po trase Krakov- Varšava, Varšava- Tallinn a zbytek cesty do Kuramma byl naplánován minibusem. Vše probíhalo celkem hladce, dokonce jsme měli jako „baskeťáci“ protekční džusíky aj. drobnosti při cestě Varšava- Tallinn „grátis“..:-) Basket holt na severo-východě táhne.. Malá komplikace nastala s dopravou do městečka Kuramaa, neboť autobus po příletu nikde.. Vše se ale podařilo celkem rychle vyřešit, a k večeru už jsme byli na místě. Přijetí bylo vřelé, ubytování hned naproti sportovnímu areálu. Na patře jsme byli ubytování s družstvem Rožumberka, a tak jsme ihned navázali nová přátelství.

Holky si po celou dobu turnaje navzájem fandili, a zároveň klábosili až do nočních hodin..:-o Asi bych si dovolil nazvat naše družstvo jako nejvíce populární, protože naše patro bylo po celou dobu „okupováno“ i holkami z Estonska, Finska a Lotyšska.. muzika, vtípky a srandičky (hlavní postavy zůstanou v „utajení“..).

Okolí jsme si prošli křížem krážem, počasí nám přálo, kvalitní strava, návštěva bazénů, někdo i sauny, krásná příroda, oslavička narozenin a trenérčin „hit song“.. vše řádně zdokumentováno dvorním fotografem Borisem.

Po sportovní stránce jsme získali srovnání s mezinárodním basketbalem, rychlejší a tvrdší hrou soupeřů, trošku jiným posuzováním rozhodčích. V jednom zápase jsme „urvali“ výhru a ve zbývajících čtyřech jsme rozhodně neudělali ostudu. Pokud nadále budeme makat na odstranění naších nedostatků v individuálních činnostech a dáme do hry i „srdíčko“ (např. jako při dnešních zápasech U13 proti klukům v N. Jičíně), tak na příštím turnaji určitě zvítězíme ve více zápasech!

Díky vstřícnosti pořadatelů jsme odehráli poslední zápas hned v neděli ráno tak, abychom se mohli ještě podívat do historického centra Tallinnu. Něco jsme stihli, více snad někdy příště. Osobně jsem rád, že holky bezvadně poslouchali, až na pár modřin ze sportovního boje zůstali zdravé, při hodinovém rozchodu v centru Tallinnu dorazili všechny spokojené a včas na místo určení.

Zpáteční cestu jsme absolvovali už rutinérským způsobem, a ani zpoždění letadla do Krakova, a ani husté mlhy až do Ostravy už nás nemohli přibrzdit.. Jediným menším prohřeškem tedy byla „stížnost“ milé paní kuchařky, která se divila, že naše holky moc nesnídají „kašu“.. vše ovšem „vyžehlil“ při odjezdu bezva parťák- rodič Boris (Díky).

Rostislav Měch (asistent trenérky Gabči)zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 22.10. DO 28.10.2018“pokračujte na „PRVNÍ VÝHRA Z ŽBL VE STRAKONICÍCH“