« zpět

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 SKONČILI NA TURNAJI EGBL V BĚLORUSKU NA 5.MÍSTĚ

Starší minižákyně U13 se v termínu 13.-16.2.2020 zúčas­tnily druhého turnaje EGBL v běloruském městě Raubichi.

Na prestižní turnaj do Raubichi jsme odletěli oslabeni hned o několik hráček ze základní sestavy.(daly přednost prázdninám s rodiči) S trenérem M.Večerkou jsme si řekli, že kdyby se nám na turnaji podařilo vyhrát 3 zápasy, považovali bychom to za úspěch. Utkali jsme se s týmy – Audentes, Liepaja, Pchyolky Moskva, Horizont Minsk, Rapla.

V prvním utkání jsme se střetli hned s favorizovaným týmem Audentes. Věděli jsme, že tento tým je opravdu silný, ale naše hráčky na palubovce bojovaly o každý míč a se soupeřem držely krok. Nakonec jsme však i přes velkou snahu naších hráček tento zápas prohráli rozdílem 18 bodů. Určitě jsme v tomto zápase herně nezklamali. Do utkání nastoupily všechny hráčky a určitě žádná nezklamala.

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem BS Liepaja. V tomto zápase nám vůbec nevyšel začátek utkání, kdy jsme první čtvrtinu prohráli rozdílem 11 bodů. Od 2 čtvrtiny jsme však již hru srovnali a se soupeřem drželi krok. Bohužel vyrovnat ztrátu z první čtvrtiny se nám již i přes velkou snahu nepodařilo. Zápas jsme prohráli rozdílem 22 bodů. Do hry se nám podařilo zařadit všechny hráčky.

Ve druhém dni turnaje jsme první zápas hráli s týmem Pchiolky Moskva. Pokud jsme chtěli splnit náš cíl vyhrát 3 zápasy na turnaji museli jsme již všechny zbývající zápasy vyhrát. Naše hráčky byly v utkání velice nervózní a soupeř s námi držel krok 3 čtvrtiny. Zápas byl velice bojovný. V poslední čtvrtině jsme vylepšili obranu a podařilo se nám několik pěkných akcí oceněných potleskem fanoušků a zápas jsme nakonec vyhráli rozdílem 21 bodů. Do utkání se nám podařilo zařadit všechny hráčky.Celý tým zasloslouží pochvalu za bojovnost a nasazení.

Čtvrtý zápas jsme hráli s domácím týmem Horizont Minsk. Zápas se čekal být vyrovnaný a to se i potvrdilo. Bojovalo se o každý míč. Naše hráčky však dobře bránily a dařilo se nám i střelecky. Každou čtvrtinu jsme navyšovali náš náskok a zápas jsme nakonec vyhráli rozdílem 17 bodů. Z naší strany to byl velice kvalitní výkon. Naše hráčky zaslouží pochvalu za dobře vykonanou práci. Do hry opět zasáhly všechny.

Čekal nás poslední hrací den, ve kterém jsme se utkali s týmem Rapla BS. Již při rozcvičení bylo na hráčkách vidět, že nechcou tento zápas podcenit. K utkání přistupily velice zodpovědně a již od prvních minut udávaly tempo utkání. Postupně jsme navyšovali náš náskok a i když do hry postupně nastoupily všechny hráčky, nic se nezměnilo. Po dobrém výkonu všech hráček jsme toto utkání vyhráli rozdílem 12 bodů.

Ocenění za předvedenou hru na turnaji získaly Nela Holaňová – hráčka týmu a do nejlepší pětky celého turnaje se dostala Klára Červenková. Velký úspěch obou hráček !!!!!

My trenéři hodnotíme tento turnaj velice pozitivně, protože naše hráčky podaly dobrý výkon a všichni jsme splnili náš cil vyhrát 3 zápasy na turnaji. Pro hráčky tento turnaj byl velkým přínosem jak v hráčském, tak i v osobním životě. Určitě získaly mnoho hráčských i životních zkušeností.

SBŠ Ostrava na turnaji reprezentovaly tyto hráčky: Matějíčková, Šindlerová, Bilanová, Marcinová, Vasileva, Kusynová, Holaňová, Rychlíková, Červenková, Blablová, Kaderková.

Děkujeme rodičům, kteří se turnaje zúčastnili za perfektní povzbuzování v utkáních.

Trenéři M.Večerka a J.Hlaváč

Za finanční podporu děkujeme nadaci ČEZ, městu Ostrava a Moravskoslezské­mu kraji.zpět na „POSUN TEREZY MOTYČÁKOVÉ VE STATISTIKÁCH KLUBU“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 10.2. DO 16.2.2020“