« zpět

STARŠÍ ŽÁKYNĚ U15 NA TURNAJI EGBL NA 5.MÍSTĚ

Starší žákyně U15 se zúčastnily druhého turnaje EGBL, který náš klub pořádal a obsadily 5.místo.

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu BS Jugla, který se nakonec stal celkovým vítězem turnaje.Předváděl celoplošný a rychlý basketbal,kterému jsme se v první čtvrtině dokázali vyrovnat a hráli jsme velmi dobře.Ve druhé čtvrtině jsme dali jen tři body a soupeř získal desetibodové vedení.Ve třetí čtvrtině jsme se dobrým úsekem dostali zpět do utkání na rozdíl pěti bodů, poté jsme však začali mít velké množství ztrát(celkem 25) a soupeř opět odskočil.V prvním poločase jsme dokázali překonat presink soupeře,ve druhém jsme s tím měli problémy a to společně s lepším doskakováním rozhodlo o vítězství Jugly.(28:47).

Ve druhém utkání proti Wisle Krakow jsme byli tři čtvrtiny lepším týmem,vedli až o 14 bodů.V pos­lední čtvrtině polský tým přitvrdil,my už nehráli s takovou energií,některé hráčky se vyfaulovaly a patnáct sekund před koncem jsme prohrávali o bod.Po oddechovém čase po nájezdu Karolíny Šlachtovské míč doskočila Klára Brodová,a tři vteřiny před koncem rozhodla o cenném vítězství košem s faulem.(53:52).

V sobotním dopoledním utkání nás čekal další silný tým z Rigy.Byli jsme opět vyrovnaným soupeřem,i když si soupeř udržoval stále mírný náskok.V koncovce jsme utkání po dvou rychlých trojkách zdramatizovali, za stavu mínus 2 jsme opět po oddechovém čase útočili na vítězství, tentokrát jsme v nájezdu nebyli úspěšní.Dovolili jsme soupeři 28 útočných doskoků(celkově 30:56),budeme se muset na tuto činnost pořádně zaměřit v tréninku,soupeři jsou v tomto lepší SBŠ-Riga 49–51.

Nejslabší úsek turnaje jsme předvedli v prvním poločase proti Finkám,které velmi dobře bránily ,z obroučky nám vypadlo i několik lehkých střel ,opět měl soupeř dvojnásobný počet doskoků .V poločase jsme prohrávali dvacetibodovým rozdílem .Potěšilo mě že holky utkání nevzdaly, ve druhém poločase došlo k výraznému zlepšení, hráli jsme kolektivněji v útoku,pomohlo nám několik trojek a přiblížili jsme se na rozdíl 12 bodů .Nakonec skončil druhý poločas vyrovnaným skóre,škoda že jsme takhle nehráli od začátku.SBŠ-Honka 48–69.

V posledním utkání proti Liepaji jsme se chtěli s turnajem rozloučit vítězstvím, ale soupeř byl velmi bojovný ,utkání bylo vyrovnané a těsné .Nedařila se nám střelba z delší vzdálenosti, doskakování už bylo lepší, ve třetí čtvrtině jsme několika rychlými protiútoky získali náskok, který už jsme udrželi.(45:39).

První čtyři týmy měly bilanci 4–1,o vítězství Jugly rozhodlo celkově nejlepší skóre.Druhé byly Košice a třetí Riga Centrs. My obsadili celkově páté místo,nechali za sebou týmy Liepaji,TTP Riga,Krakowa.Cel­kově bych turnaj hodnotil pozitivně,ve hře už se objevily dobré úseky,i proti silným týmům.Omezovalo nás velké množství ztrát a již zmíněné doskakování,tam se musíme se soupeřem daleko více porvat.Holky nasbíraly v těžkých zápasech další cenné zkušenosti. Náš klub reprezentovaly Karolína Šlachtovská, Markéta Hrabalíková, Klára Pifková, Katka Seberová, Klára Brodová, Lucie Kovářová, Katka Zvolánková, Tereza Potáčková, Vanesa Capíková, Simona Gajdošová.

Nejužitečnější hráčkou našeho týmu byla zvolena Klára Brodová a do all stars turnaje byla vybrána Vanesa Capíková.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 3.2. DO 9.2.2020“pokračujte na „ŽENY SBŠ OSTRAVA KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE EUROPEAN WOMEN´S BASKETBALL LEAGUE“