« zpět

TĚSNÁ PORÁŽKA V ŽBL SE SLAVII PRAHA 73:77

V neděli 23.10.2016 jsme hostili v rámci 8.kola ŽBL na domácí palubovce v hale Tatran od 15,00 hodin Slavii Praha. V utkání jsme podali velmi dobrý výkon a bojovali jsme o vítězství až do konce. Bohužel jsme nebojovali pouze se soupeřem, který podal dobrý výkon, ale především s rozhodčím Vyplelem, který v mnoha situacích rozhodoval jednoznačně ve prospěch soupeře a dovolujeme si tvrdit, že do dělal zcela úmyslně. Rozhodčí Vyplel absolutně nezvládl rozhodování utkání extraligy žen, které mělo vyrovnaný průběh. Jeho výkon výrazně zaostal za výkonem obou týmů. Je zcela neomluvitelné, aby rozhodčí s takovou dlouhodobě špatnou výkonností rozhodoval utkání nejvyšší soutěže žen. Vrcholem bylo zranění naši hráčky Natky Raškové hráčkou Slávie Vondráčkovou (udeření do obličeje) a udělení osobní chyby naší hráčce. Vedení SBŠ Ostrava podává proti rozhodčímu Vyplelovi veto na všechna utkání SBŠ Ostrava včetně mládeže. Konečná porážka 73:77 zamrzí, ale jsme na dobré cestě a naše výkonnost jde v posledních utkáních nahoru. Velmi dobrý výkon podalo celé družstvo. Rovněž naši fanoušci byli skvělí, kterých se sešlo v hale Tatran celkem 250. V pátek hrajeme v Trutnově a věříme po výkonu se Slavii, že můžeme uspět.

SBŠ Ostrava – BLK Slavia Praha 73:77 (18:21 32:43 54:56)
Body SBŠ:Canty 23, Butts 18, Wingate 15, Kopecká 8, Vojtíková 6, Rašková 3, Gavlasová 0, Smutná 0, Milotová 0.
Fauly:15 : 19 TH:19/14 : 20/16 Doskoky:40 : 36 Diváci:250

Tibor Jány, SBŠ Ostrava:Mně se hovoří trošku smutněji, protože si myslím, že jsme se na toto utkání dost dobře připravili. Samozřejmě musíme uznat kvality soupeře, které se ve vyrovnaných zápasech projevují. V závěru jsme měli šanci dostat se do mírného vedení a možná i zvítězit toto střetnutí, ale právě ta nezkušenost nám to neumožnila. Měli jsme dokonce i otevřené střely, které jsme neproměnili s následným doskokem soupeře a zakončením. Slavia i přes naši obranu dokázala skórovat z vymezeného území i z trestných hodů. Nám se sice podařilo se opakovaně dostat do krátkého bodového vyrovnání, ale chyběl nám klíč k tomu abychom soupeře překonali.

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha:I když jsem si to samozřejmě nepřál, tak se zápas odehrával podle scénáře, se kterým jsme bohužel museli počítat. Kdo si myslel, že jsme sem přijeli lehce vyhrát další zápas, tak tohle utkání dokázalo, že tomu tak nebylo. Soupeř nás předčil v nadšení, v nasazení a v bojovnosti. My jsme hráli příliš profesorsky a ve finále jsme na tom málem doplatili a zápas nám málem proklouzl mezi prsty. Samozřejmě vždycky potěší vyhrát utkání, ve kterém se nám nedaří – naše hra byla statická a hráčky příliš hodně spoléhaly na naši klíčovou pivotku Krystal Voughn. Hlavně jsme opět prohráli na doskoku. Soupeři jsme dovolili 16 útočných doskoků, které většinou pak trestal snadnými koši.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 17.10. DO 23.10.2016“pokračujte na „ROZLOSOVÁNÍ STŘEDOEVROPSKÉ LIGY CEWL 2016/2017“