« zpět

V. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL

V pátém dílu seriálu se zaměříme na sezónu 2018/2019

Nejpodstatnější změnou byla změna na trenérském postu. Tibora Jányho vystřídal jeho krajan Stanislav Onuška. Zahraničními posilami se staly Ines Corda, Ieva Saviskaite a Lucia Hadačová. Velké naděje se vkládaly do mladých odchovankyň, které skončily v úspěšném juniorském týmu. Z Trutnova přišla Adéla Vymazalová.

Šok přišel po 6.kole, kdy na vlastní žádost odstoupil trenér Onuška (aby se následně domluvil v jiném týmu ŽBL). Novým trenérem se stal Rostislav Měch a hned úvodní výzvu ve Strakonicích zvládl.

Dalšími změnami v týmu byly příchody zámořských hráček Sarah Saba, Chelsea Waters a Acheil Tac. Prostor dostaly Kadetky Alena Bačová a Beáta Polášková.

Sezónu jsme zakončili s bilancí 24 zápasů, 9 výher a 15 proher. Všech 24 utkání v sezóně odehrála Ines Corda a byla zároveň s 349 body nejlepší střelkyní týmu. Do utkání zasáhlo 21 hráček.

Premiéru jsme měli v soutěži EWBL.

V dalším díle se podíváme na sezónu 2019/2021.zpět na „VI. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL“pokračujte na „TRENÉRSKÉ OBSAZENÍ MLÁDEŽNICKÝCH DRUŽSTEV SBŠ OSTRAVA PRO SEZÓNU 2020/2021“