« zpět

V DOHRÁVCE 13.KOLA ŽBL JSME PORAZILY U19 CHANCE STRAKONICE 77:59

V dohrávce 13.kola nejvyšší soutěže žen jsme porazily na domácí palubovce v ahle Tatran tým U19 Chance Strakonice 77:59.

V souboji ze spodních pater tabulky přehrál náš tým strakonický U19 Chance 77:59 a získal čtvrtou výhru v sezoně, náš soupeř zůstává s jednou výhrou na děleném posledním místě.

Náš tým si už v první čtvrtině vybojoval dvouciferný náskok, o který pak sice na krátko přišel, od druhé čtvrtiny už ale na hřišti kraloval a po celou druhou půli kontrolovala vedení.

Hvězdou zápasu byla Chelsea Waters s 16 body a 14 doskoky, double double si připsala za Ostravu i Lucie Hadačová (11 bodů a 12 doskoků) a Acheil Tać (10 bodů a 13 doskoků). Poražené vedla s 23 body Anna Rosecká.

Premiéru v ženském extraligovém dresu měly naše kadetky Alča Bačová a Bety Polášková. Alča se dokonce zapsala do statistik 3 body.

SBŠ OSTRAVA – U19 CHANCE STRAKONICE 77:59
Body SBŠ:Waters 16, Hadačová 11, Tac 10, Kopecká 9, Rašková 7, Smutná 6, Saba 6, Corda 5, Bačová 3, Busková 2, Frgalová 2, Polášková 0.
Fauly:21 : 24 TH:20/9 : 30/24 Trojky:18/4 : 23/5 Diváci:50

Ladislav Pavlát (asistent trenéra SBŠ Ostrava):„Dnes jsme si připsali výhru, která se od nás asi čekala. Zajímavý výkon podaly Walters s Tac. Zároveň mám velkou radost, že jsme dnes dali prostor i českým hráčkám."

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratuluji SBŠ Ostravě k výhře, která je již čtvrtá v pořadí. My jsme se až dnes dali dohromady, protože nás v posledních třech týdnech trápily zranění a nemoci, což ovlivnilo i náš výkon. Vytvořili jsme si spoustu střeleckých pozic, které jsme neproměnili. Myslím si, že nakonec to utkání rozhodli zahraniční hráčky v dresu Ostravy, ale přesto musím pochválit svůj tým, protože tady zanechal docela zajímavý výkon.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 4.2. DO 10.2.2019“pokračujte na „V 17.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN PORÁŽKA S KP BRNO 57:86“