« zpět

V POSLEDNÍM KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN VYSOKÉ VÍTĚZSTVÍ NAD SLOVANKU MLADÁ BOLESLAV

Ve 22.kole nejvyšší soutěže žen jsme zvítězili nad Slovankou Mladá Boleslav vysoko 100:56.

Ženský tým zakončil základní část ŽBL hladkým vítězstvím nad Slovankou MB 100:56.

Mohl to být přímý souboj o play off, náš tým si však zhatil šance na čtvrtfinále porážkou s Trutnovem v minulém kole, takže už se hrálo jen o čest. Slovanka vedla jen dvakrát v úvodu. Na začátku druhé čtvrtiny poprvé ztrácela dvouciferným rozdílem, který mezi oběma celky vydržel až do konce utkání. Slovanka se ani jednou nedostala přes patnáct bodů za čtvrtinu a náskok našeho týmu utěšeně narůstal až k šestačtyřiceti bodům. Nutno podotknout, že v obou týmech chyběly klíčové hráčky. V našem týmu to byla Chelsea Waters a v týmu Slovanky Monika Satoranská.

V našem týmu se pět hráček dostalo do dvouciferných čísel v bodech v čele se Sarah Saba s 26 body, Acheil Tač přidala 18 a Natálie Rašková 15 bodů. Slovanku vedla se 16 body zkušená Tereza Vorlová, na třináct se dostala Eliška Hálová.

SBŠ OSTRAVA – SLOVANKA MLADÁ BOLESLAV 100:56
Body SBŠ:Saba 26, Tac 18, Rašková 15, Corda 12, Smutná 10, Hadačová 9, Frgalová 5, Polášková 3, Busková 2.
Fauly:17 : 20 TH:19/15 : 18/12 Trojky:17/9 : 19/2

Ladislav Pavlát (asistent trenéra SBŠ Ostrava):„Trochu jsme se po středeční prohře báli, jaká bude na toto utkání motivace, když už nebyla žádná šance se dostat do play off. Nakonec to holky vzali zodpovědně a odehrály solidní utkání. Nutno podotknout, že soupeř přijel v malinko oslabené sestavě, to ale nic nemění na tom, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Zahrály si všechny hráčky a všechny také skórovaly. Dnešní výhrou jsme se prakticky zachránili a už není žádná varianta, že bychom spadli do případné baráže. Budeme muset ty čtyři utkání play out odehrát se ctí a vztyčenou hlavou.“

Kateřina Jurková (trenérka Slovanka MB):„Dnes jsme selhávaly téměř ve všech herních činnostech, ať už obranných nebo útočných. Když dostanete stovku, tak je to vždy blbé a horší je, když dostanete stovku od týmu, který je v tabulce pod vámi. Budiž nám útěchou jedno jediný, že ten zápas už nic nerozhodoval, ale z naší strany to nebyl vůbec vydařený výkon. Gratuluji soupeři k vítězství.“zpět na „TERMÍNY PLAY OUT NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 25.2. DO 3.3.2019“