« zpět

VE 14.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽI ŽEN PORÁŽKA V NYMBURKU

Ve 14.kole nejvyšší soutěže žen jsme prohráli na palubovce DSK Basketball Nymburk 88:68.

Basketbalistky Nymburka si připsaly v domácím prostředí výhru nad našim týmem 88:68. Náš tým prochází v posledních dnech změnou v kádru, když se k týmu připojily nejen americké křídelnice Sarah Saba a Chelsea Waters, ale den před utkáním dorazila i nová podkošová posila, také Američanka Acheil Tac.

Náš celek do zápasu velmi dobře vstoupil, solidně bránil a dvakrát si vybudoval až osmibodové vedení. Mírný náskok nám vydržel až do poloviny druhé čtvrtiny, kdy se Středočešky střelecky chytily a kapitánka Alena Huňková završovala nápor vyrovnávací trojkou na 35:35. Krátce poté poslala domácí do vedení Chomenčuk a o svůj náskok už Nymburk nepřišel. Celkově vyhrály domácí hráčky druhou čtvrtinu 30:13, a když pak otevřely druhou půli dvanácti body v řadě, nebylo o vítězném týmu pochyb.

Náskok Nymburka byl až 25 bodů a v jeho dresu skórovalo všech jedenáct hráček na soupisce pro utkání. Nejlépe na tom byla se 17 body Huňková, na čtrnáct bodů se dostala Michaela Krejzová. Náš tým vedla s 19 body Anežka Kopecká, čtrnáct bodů přidala Natálie Rašková. Nové posily se příliš neuvedly, když Saba, Waters i Tac daly dohromady jen jedenáct bodů a proměnily 4 z 15 pokusů z pole.

DSK BASKETBALL NYMBURK – SBŠ OSTRAVA 88:68
Body SBŠ:Kopecká 19, Rašková 14, Corda 10, Hadačová 10, Waters 5, Tac 4, Muntágová 2, Saba 2, Busková 2, Frgalová 0, Smutná 0.
Fauly:20 : 24 TH:16/11 : 28/18 Diváci:69

Lucia Hadačová (hráčka Ostravy):„Do utkání jsme nastoupily s tím, že nemáme, co ztratit. První poločas jsme hrály dobře, tahaly jsme útoky hodně do koše, měly jsme dobrou energii v útoku a obraně. Potom rozhodly zkušenosti soupeřova týmu, ty člověk snadno nepřelstí. My máme stále ještě mladý tým a navíc máme i tři nové hráčky. Do dalších zápasů si musíme vzít dobré věci z prvního poločasu. Myslím, že naše výkonu půjdou nahoru.“

Ladislav Pavlát (trenér Ostravy):„Přijeli jsme do Nymburka bojovat o co nejlepší výsledek. Po poskládání nového týmu během vánočních svátků jsme chtěli zahrát dobrý zápas. Až na pár výpadků se nám to povedlo. Myslím si, že jsme domácí potrápili a že nečekali, že s námi budou mít takovou práci. Bohužel pro nás rozhodly zkušenosti Huňkové, Chomenčuk a Krakovičové, ty my nemáme a tyto tři hráčky zápasy rozhodly. Huňková svými body, Chomenčuk a Krakovičová doskoky a asistencemi.“

Michaela Krejzová (hráčka Nymburka):„Začátek zápasu jsme moc nevychytaly (úsměv). V prvním poločase jsme se dopouštěly chyb v obraně, druhý poločas byl o hodně lepší v obraně a v útoku jsme proměňovaly jasné šance. Horší úvod byl následek našeho posledního zápasu v Polsku. Nebyly jsme ve své kůži. Už při rozcvičení bylo vidět, že cesta z Bydgoszcze byla dlouhá. Rozhodujícím momentem zápasy byla zlepšená obrana už na konci prvního poločasu. Měly jsme nějaké zisky, které nám pomohly k několika košům.“

Dan Kurucz (trenér Nymburka):„Nas­toupili jsme s rozhodnutím střídat všechny hráčky, což jsme nakonec mohli dodržet. Mám radost z toho, že každá hráčka trefila koš. Bylo vidět, že na nás ležela deka z pohárového zápasu, především psychická. Časem jsme se z tohoto stavu dostali bez toho, abych musel přitvrdit v koučování nebo střídáním. Od stavu 35:35 jsme další úsek vyhráli 25:2 a utkání se dovedli do vítězného konce. Na konci jsme hráli už v hodně kombinovaných a neobvyklých sestavách. Mám radost z výkonu Aleny Huňkové, která zjistila, že existují i jiné střely než za tři body (smích). Pomohla nám Míša Krejzová třemi trojkami. Po zranění hraje Míša v každém zápase lépe a lépe. Je to velký talent a já ji budu rád dávat stále více prostoru. Je to velký potenciál českého basketbalu.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 14.1. DO 20.1.2019“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 7.1. DO 13.1.2019“