« zpět

VE 20.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE JSME PROHRÁLI PO VELMI PĚKNÉM VÝKONU S USK PRAHA 73:111

Ve 20.kola nejvyšší soutěže žen jsme prohráli po pěkném výkonu s týmem ZVVZ USK Praha 73:111.

Basketbalistky USK zvítězily v pátečním utkání dvacátého kola na naší palubovce 111:73. Favorizovaný hostující tým se zahříval prvních osm minut zápasu, během kterých několikrát prohrával, v závěru první čtvrtiny došlo k náporu Pražanek a duel se zlomil. Náš tým podával velmi slušný výkon, kvalita Pražanek se přesto projevila a náskok postupně narůstal. I tak se ale našemu týmu podařilo nastřílet velmi dobrých 73 bodů. Nejlepší střelkyní našeho týmu byla s 21 body a devíti doskoky Sarah Saba, na patnáct bodů se dostala Ines Čorda. Nejlepší střelkyní Pražanek byla s 19 body Karolína Elhotová, o bod méně přidala Alyssa Thomas.

SBŠ OSTRAVA – ZVVZ USK PRAHA 73:111
Body SBŠ:Saba 21, Corda 15, Waters 11, Tac 8, Hadačová 7, Rašková 4, Busková 3, Smutná 2, Pavlicová 2, Frgalová 0, Bačová 0, Polášková 0.
Fauly:20 :18 TH:1/12 : 25/18 Trojky:17/5 : 16/7 Diváci:100

Ladislav Pavlát (asistent trenéra SBŠ Ostrava):„Těžko se hodnotí utkání, kdy všichni očekávají naší vysokou porážku a ani se nepředpokládá, že bychom mohli soupeře potrápit. Nám se to nakonec povedlo. V první čtvrtině jsme hráli dobrý basketbal a závěr utkání nám taky vyšel. Nic jiného než pogratulovat soupeři k vítězství a popřát hodně štěstí v závěrečných bojích Euroligy, aby to dotáhli, co nejdále.“

Natália Hejková (trenérka USK Praha):„Zápas byl pro nás těžký v tom, že jsme po utkání v Eurolize, které rozhodoval o našem postavení, a to bylo tak psychicky vyčerpávající, že tento zápas byl takový jakože „navíc“. Nakonec k tomu hráčky přistoupili správně a myslím si, že diváci se měli na co dívat, protože domácí tým hrál odvážně a byl to celkem dobrý ženský basket.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 18.2. DO 24.2.2019“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 11.2. DO 17.2.2019“