« zpět

VI. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL

V šestém díle seriálu se zaměříme na sezónu 2019/2020

V kádru nezůstal kámen na kameni. Jak už je zvykem zahraniční hráčky u nás ukázaly svou sílu a rozprchly se po celé Evropě a ČR. Natálie Rašková a Adéla Smutná vyrazily sbírat zkušenosti do USA. Anežka Kopecká se za studiem a basketem přesunula do Brna.

Získali jsme zkušenou rozehrávačku s britským pasem, žijící v Kanadě a narozenou v Austrálii Eilidith Simpson. A trio z USA Sara Dickey, Jaqunna Murray a Tiffany Jones. Před startem sezóny ještě Ivanu Grbič.

Cílem družstva byl postup do play-off a ten měl vést přes týmy Strakonic, Slovanky a Trutnova. Nakonec zůstala sezóna nedohrána. Kolo před koncem ji přerušila a nakonec i ukončila celosvětová pandemie COVI-19.

S bilancí 9 výher a 12 porážek jsme obsadili 6.místo, což je nejlepší umístění při naší účasti v ŽBL.

Nejlepší střelkyní družstva byla Sara Dickey , která doručila do koše soupeřů 402 bodů. Všsch 21 utkání odehrály Sara Dickey a Ivana Grbič. Do hry zasáhlo 18 hráček.

V dalším díle se podíváme na statistiky našeho družstva v ŽBLzpět na „ČLÁNEK Z LIDOVÝCH NOVIN O NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SEZÓNĚ ŽENSKÉHO TÝMU SBŠ OSTRAVA “pokračujte na „V. DÍL SERIÁLU O NAŠÍ ÚČASTI V ŽBL“