« zpět

VÍTĚZSTVÍ V 15.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN NAD BLK SLAVII PRAHA

V 15.kole nejvyšší soutěže žen jsme zvítězili nad týmem BLK Slavia Praha 83:68.

Nečekanou výhru vybojovaly naše hráčky, jež porazily Slavii 83:68. Na druhém vítězství v sezoně se podílela 26 body srbská rozehrávačka Ines Čorda, jež trefila i pět trojek.

Slavistky působily od začátku utkání zaskočeně a od třetí minuty ani jednou v utkání nevedly. Naše hráčky skvěle střílely z dálky, velmi dobře bránily a po deseti minutách vedly o devět bodů. Tam se však naše hráčky nezastavily, pokračovaly v podobném výkonu i ve druhé čtvrtině a do přestávky si odnesly sedmnáctibodové vedení. Po pauze se Slavia zlepšila hlavně v obraně, zápas se jí nepovedlo zdramatizovat.

Ve druhém utkání v našem dresu se blýskla americká posila Chelsea Waters, která zaznamenala 18 bodů, 10 asistencí a 11 získaných faulů. Navíc doskočila i devět míčů, také se ale dopustila devíti ztrát. Devatenácti body se prosadila i další lednová posila z USA Sarah Saba. Z českých hráček zahrála velmi dobře kapitánka týmu Natka Rašková. Slavii vedla se 14 body Michaela Vondráčková, která odehrála celých 40 minut, její střelecký příspěvek srovnala Cherise Beynon.

SBŠ OSTRAVA – BLK SLAVIA PRAHA 83:68
Body SBŠ:Corda 26, Saba 19, Waters 18, Rašková 10, Kopecká 6, Tac 4, Hadačová 0, Smutná 0, Bačová 0, Muntágová 0, Busková 0.
Fauly:22 :23 TH:20/18 : 24/17 Trojky:23/11 : 26/7 Diváci:300

Ladislav Pavlát (asistent trenéra SBŠ Ostrava):„Tak jak jsem v Nymburku v pozápasovém hodnocení slíbil, že budeme hrát týden od týdnu lépe, tak jsme to dnes potvrdili. Sehráváme se. Cizinky jsou pro nás velké posily. Prakticky celý zápas jsme měli pod kontrolou. Slavii jsme měli dobře naskautovanou a ničím nás tedy nepřekvapila. Možná nás dvakrát zastavila zónovou obranou, ale to jsme následně trestali trojkami. Dobrý zápas zahrála v útoku Ines Ćorda a Sarah Saba. V obraně se pak se svými doskoky prosadila Chelsea Walters. Teď nás čekají zápasy se slabšími týmy extraligy žen s Teamstore Brno a U19 Chance. Zde je opět šance na výhru. Chceme se dostat do hry o play off, tam bychom letos opravdu chtěli být.“

Jozef Rešetár (asistent trenéra Slavia Praha):„Blahopřeji domácímu družstvu k plně zaslouženému vítězství za výkon v prvním poločase.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE OD 21.1. DO 27.1.2019“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 14.1. DO 20.1.2019“