« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 1.10. DO 7.10.2018

V týdnu od 1.10. do 7.10.2018 se hrálo celkem 12 utkání mládeže. Kadetky vyhrály obě utkání v extralize nad HB Basket Praha a BA Sparta Praha. Béčko kadetek vyhrálo obě utkání v dorostenecké lize nad KB Brno B a Prostějovem. Céčko kadetek vyhrálo obě utkání v nadregionální soutěži nad Příborem a Krnovem. Mladší žákyně vyhrály obě utkání v žákovské lize nad BK Havířov a Basketem Ostrava. Mladší minižákyně vyhrály obě utkání v oblastním přeboru chlapců nad NH Poruba. Nejmladší minižákyně hrály první turnaj Šmulinka. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
EXTRALIGA KADETEK – U17
SBŠ OSTRAVA – HB BASKET PRAHA 68:64
Body SBŠ:Kramplová Veronika 23, Bačová Alena 16, Maříková Michaela 9, Polášková Beáta 8, Volná Aneta 4, Ebenhohová Kateřina 3, Marethová Marie 2, Pastrňáková Nela 2, Krmaschková Annika 1.
Komentář:Úvod prvního našeho extraligového utkání poznamenala velká nervozita ze strany naších hráček. Neproměnili jsme několik šancí a soupeř první čtvrtinu vyhrál rozdílem 6 bodů. Od druhé čtvrtiny se hra srovnala, naše hráčky dobře bránily, střelecky se dařilo Aleně Bačové, hru dobře dirigovala Beáta Polášková a pod oběma koši kralovaly Veronika Kramplová a Míša Maříková. Celý tým do utkání vložil své srdíčko a bojovný a vyrovnaný zápas jsme nakonec vyhráli rozdílem 4 bodů.

SBŠ OSTRAVA – BA SPARTA PRAHA 61:58
Body SBŠ:Kramplová Veronika 20, Maříková Michaela 15, Volná Aneta 9, Marethová Marie 5, Krmaschková Annika 5, Bačová Alena 4, Polášková Beáta 2, Ebenhohová Kateřina 1.
Komentář:Sparta Praha přijela do Ostravy v plné síle a v utkání byla favoritem. Naše hráčky nastupovaly do utkání poprat se o výsledek s favorizovaným soupeřem. Utkání bylo velice nervózní a bojovalo se o každý míč. Naše hráčky byly pro soupeře vyrovnaným týmem a šly za svým cílem favorita porazit. Po celou dobu bylo utkání vyrovnané. Naše hráčky daly do utkání všechny své síly a podařilo se jim favorizovaného soupeře porazit. Vyhráli jsme hlavně nasazením a kolektivním výkonem celého týmu. Všechny hráčky bojovaly jedna za druhou hlavně v obraně, čehož si jako trenéři nejvíce vážíme.

DOROSTENECKÁ LIGA KADETEK – U17
SBŠ OSTRAVA „B“ – KP BRNO „B“ 58:53
Body SBŠ:Chmielová 17;Ebenhohová 12;Kozlová 10; Brisudová 8; Konečná V. , Lindovská 4; Kuderová 3.
TH:14/6 ; Fauly:29.

SBŠ OSTRAVA „B“ – TJ OP PROSTĚJOV 54:24
Body SBŠ:Ebenhohová,Chmi­elová 14; Konečná V. 9;Kozlová 6; Lindovská 5; Kuderová,Brisudová Konečná J. 2.
TH:8/4; Fauly:12
Komentář trenéra Jányho:Aj dievčatá z družstva U16 , doplnené o Dominiku Pietrazsovú sa dočkali svojích súťažných zápasov . Ich súperkami boli hráčky z KP Brno / sobota / a TJ OP Prostějov / nedeľa /. Svojím priebehom sa oba zápasy hodne líšili. Brňanky si takmer 3/4 stretnutia držali vedenie, ale neodolali tlaku hráčiek z SBŠ Ostrava, aj napriek vysokému počtu strieľaných TH / 41/25 / v sobotnom stretnutí v hale SG Ostrava prehrali. Nedeľné súperenie bolo od začiatku v réžii domácich basketbalistiek a hoci bodovo chudobné skóre , bolo jasne na strane domáceho družstva, ktoré aj druhý zápas úspešne zvládo, ked do hry zasiahli všetky zúčastnené basketbalistky.

NADREGIONÁLNÍ SOUTĚŽ KADETEK – U17
SBŠ OSTRAVA „C“ – BK PŘÍBOR 79:41
Body SBŠ:Kleinová 25 (1/0+1×3b.), Zátopková 16 (3/0), Kynclová 11 (1×3b.), Maderová 10 (3/0), Pietraszová 8 (2/0), Kuderová 7 (1×3b.), Saviola 2.
Komentář:V na­dregionální soutěži kadetek jsme byli proti Příboru lepším týmem a po zásluze jsme zvítězili. Pochvala všem hráčkám, které utkání odehrály v 7-mi hráčkách.

TJ LOKO KRNOV – SBŠ OSTRAVA „C“ 30:60
Body SBŠ:Kleinová 22 (2/1+3×3b.), Saviola 14 (1/0), Maderová 9 (4/3), Zátopková 6, Pietraszová 5 (2/1), Kynclová 4.
Komentář:V Krnově jsme odehráli bojovné utkání. Pouze v 6-ti hráčkách jsme předvedli dobrý výkon a po zásluze jsme zvítězili. Bodově se prosadily všechny hráčky.

ŽÁKOVSKÁ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
BK HAVÍŘOV – SBŠ OSTRAVA 45:69
Body SBŠ:Chambradová 14 (6/4), Seberová 13 (7/5), Capíková 11 (1×3b.), Zdeňková 10, Matějíčková 10, Potáčková 4 (4/2), Šlachtovská 4, Kovářová 2 (2/0), Juřicová 1 (2/1), Blablová 0, Pavelková 0, Rykaluková 0, Hrabovská 0.
Komentář:Po vyrovnané 1.čtvrtině jsme o naší výhře rozhodli ve 2.čtvrtině, kterou jsme vyhráli 35:2. Naše vítězství bylo zcela zasloužené. Předvedli jsme kolektivní výkon. Hned 5 hráček dalo dvouciferný počet bodů. V týmu Havířova byly nebezpečné pouze dvě hráčky. Pochvala celému týmu za bojovnost. Velmi dobře jsme bránili a dobře odstupovali ze slabé strany. Hráli jsme celý zápas presink po celém hřišti a poté přecházeli do osobní obrany s odstupováním. Super obrana holky. O vítězství jsme rozhodli na útočné polovině, kde jsme jasně lepším týmem. V této činnosti hráčky Havířova, kromě Válkové, výrazně zaostávaly. Před půl rokem jsme vyhráli s Havířovem v kvalifikaci dvakrát o 1 bod. Určitě jdeme nahoru a tomu jsme velmi rádi. Dále je potřeba vyzdvihnout účast Káji a Vanes, které přišly hrát i přesto, že netrénovaly celý týden pro nemoc.

BASKET OSTRAVA – SBŠ OSTRAVA 47:96
Body SBŠ:Matějíčková 20, Chamradová 19 (2/1), Capíková 16 (4/2), Zdeňková 9 (2/1), Boleslavská 9 (4/1), Potáčková 6 (2/0), Pavelková 4, Rykaluková 4, Blablová 3 (4/1), Kovářová 2 (2/0), Juřicová 2, Hrbovská 0.
Komentář:V utkání s městským rivalem jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vyhráli. Bodovalo 11 hráček. Pochvala za bojovnost a nasazení.

OBLASTNÍ PŘEBOR MLADŠÍCH MINIŽÁKŮ – U12
BK NH OSTRAVA – PORUBA – SBŠ OSTRAVA 27:55, 21:55
Body SBŠ 1.utkání:Staros­tková 16 (3/2), Vladíková 12, Červenková 9 (4/1), Vasileva 4 (2/0), Kaducová 4 (2/0), Matějíčková 4 (2/2), Holáňová 2 (2/0), Šindlerová 2, Bilanová 2 (4/0).
Body SBŠ 2.utkání:Staros­tková 15 (4/1), Kaducová 10 (4/2), Vladíková 10 (1/0), Vasileva 6, Červenková 6, Grobařová 4, Holáňová 2, Matějíčková 2.
Komentář:Úvodní zápas nám vyšel. Holky bojovaly. Zahráli si i nováčci v týmu.

TURNAJ PŘÍPRAVEK – ŠMOULINKA
OSK OLOMOUC – SBŠ OSTRAVA 30:45
Body SBŠ:Pastrňáková 12, Červená 12, Gašparíková 6, Maršolková 5, Bialková, Bilanová, Zvolánková, Krainová, Vybíralová a Pavlátová po 2, Mináriková a Horáková 0.
Komentář trenéra Kyncla:V neděli 7.10. odehrálo družstvo první turnaj Šmoulinka v Olomouci. Hned v první zápase jsme předvedli ze basket opravdu hrát umíme a domácímu týmu OSK Olomouc jsme nic nedarovali. Výsledek nakonec končil 45:30 v náš prospěch.

SBŠ OSTRAVA – USK PRAHA mix 30:36
Body SBŠ:Pastrňáková 8, Vybíralová a Maršolková 6, Mináriková 4, Gašpariková, Zvolánková a Červená 2, Krainová, Pavlátová, Bilanová, Bialková, Horáková 0.
Komentář trenéra Kyncla:Druhý zápas v USK jsme vůbec nepolevili ale soupeř nás přetlačil rychlostí. I tak jsme podali skvělý výkon a prohra 30:36 nás nemusí mrzet. Holky si zaslouží velikou pochvalu a doufám ze to tak bude pokračovat i v dalších zápasech a turnajích.zpět na „VE 2.LIZE ŽEN DVĚ PORÁŽKY“pokračujte na „VYSOKÁ PORÁŽKA V ŽBL S BK ŽABINY BRNO“