« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 11.2. DO 17.2.2019

V týdnu od 11.2. do 17.2.2019 se hrálo celkem 16 mistrovských utkání mládeže. Juniorky U19 hrály v extralize 1–1. Zvítězily ve Strakonicích a prohrály v Praze s BA Sparta. Béčko juniorek U19 prohrálo v dorostenecké lize s Kyjovem a Basketem Ostrava. Starší žákyně U15 hrály v extralize 1–1, když dokázaly porazit HB Basket Praha a prohrály s Chomutovem. Obě utkání se rozhodla až v prodloužení. Béčko starších žákyň U15 vyhrálo v nadregionální lize 2× s Valašským Meziříčím. Starší minižákyně U13 porazily v oblastním přeboru děvčat 2× Basket Ostrava a 2× Krnov. V soutěži chlapců hrály 1–1 s Valašským Meziříčím. Mladší minižákyně U12 vyhrály 2× s Frýdkem-Místkem v oblastním přeboru děvčat. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
EXTRALIGA JUNIOREK – U19
BK STRAKONICE-SBŠ OSTRAVA 63:73
Body SBŠ:Busková Gabriela 34, Bačová Alena 12, Frgalová Kateřina 10, Ebenhöhová Kateřina 8, Polášková Beáta 7, Kuderová Veronika 2, Krmaschková Annika 0, Michňová Andrea 0, Volná Aneta 0.
Komentář:Do Strakonic jsme vyjeli už v pátek, abychom ušetřili síly po namáhavé cestě. Byl to z naší strany zápas o naději, který nám vyšel. Mimořádný výkon předvedla Gába Busková, která zatížila konto soupeře 34 body. Připsali jsme si 3 výhru v této sezóně a jsme zpět ve hře.

BA SPARTA PRAHA – SBŠ OSTRAVA 89:50
Body SBŠ:Bačová Alena 12, Busková Gabriela 12, Ebenhöhová Kateřina 6, Frgalová Kateřina 5, Krmaschková Annika 5, Polášková Beáta 4, Kuderová Veronika 3, Volná Aneta 3, Michňová Andrea 0.
Komentář:V neděli nás čekal soupeř z druhé strany tabulky, zatím neporažená Sparta nastoupila v nejsilnější sestavě a od začátku nás přehrávala.

DOROSTENECKÁ LIGA JUNIOREK – U19
SBŠ OSTRAVA „B“ – JISKRA KYJOV 42:52
Body SBŠ:Chmielová Aneta 9, Lindovská Radka 9,Konečná Julie 8, Maříková Michaela 4, Brisudová Lada 4, Kozlová Jana 4, Petroušová Jolana 2, Marethová Marie 2.
Komentář:Kyjov do Ostravy přijel v plné síle. Naše hráčky šly do utkání s tím uhrát co nejlepší výsledek. Zápas byl tři čtvrtiny vyrovnaný. Naše hráčky dobře bránily, ale nedařilo se nám střelecky. V utkání jsme dali pouze 42 bodů, což na vítězství nestačilo. Všechny hráčky zalouží pochvalu za bojovnost a nasazení.

BASKET OSTRAVA – SBŠ OSTRAVA „B“ 67:59
Body SBŠ:Chmielová Aneta – 16, Kozlová Jana 10, Lindovská Radka 9, Brisudová Lada 8, Zajícová Markéta 6, Petroušová Jolana 4, Konečná Julie 4,Špílová Nela 2.
Komentář:Ostrav­ské derby bývá vždy velice nervózní a vyrovnané. Nebylo tomu jinak ani v tomto zápase.Všechny hráčky si nedaly nic zadarmo. Po třetí čtvrtině byl stav vyrovnaný.V zá­věrečné čtvrtině se však štěstí přiklonilo na stranu domácích a zápas jsme prohráli rozdílem 8 bodů.

EXTRALIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA – HB BASKET PRAHA 77:72
Body SBŠ:Pietraszová 24 (2/2+2×3b.), Kynclová 12 (2/1+1×3b.), Capíková 10 (4/2+2×3b.), Pěchová 9 (8/7), Saviola 8, Vlosinská 6, Šandová 6 (2/1+1×3b.), Maderová 4 (2/0), Wávrová 2.
Komentář:Vyrov­nané utkání jsme rozhodli až v prodloužení. Oba týmy hrály velmi dobře a byli jsme šťastnějším týmem. Bodově se prosadily všechny hráčky, které nastoupily. Nejvíce se střelecky dařilo Domči. V utkání jsme vstřelili 6 trojek.

SBŠ OSTRAVA – BK CHOMUTOV 60:61
Body SBŠ:Vlosinská 16 (7/4), Šandová 13 (4/3), Pěchová 12 (6/4), Saviola 9 (6/0+1×3b.), Kynclová 5 (1×3b.), Capíková 2, Máderová 2, Zátopková 1 (2/1), Pietraszová 0 (2/0), Wavrová 0.
Komentář:V utkání s Chomutovem jsme se po celou dobu trápili především střelecky. Kdybychom proměnili polovinu lehkých střel, tak jsme museli vyhrát o 20 bodů, navíc se nám nedařila ani střela z dlouhé vzdálenosti, ale na kdyby se nehraje. Prohráli jsme v prodloužení o bod a jedeme dále. Stále máme postup na MČR ve svých rukou.

NADREGIONÁLNÍ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA „B“ – BASKET VALMEZ 54:33
Body SBŠ B:Matějíčková 19 (6/3), Capíková 14 (3/2+2×3b.), Kovářová 7 (4/1), Šlachtovská 5 (2/1), Rykaluková 3 (2/1), Koláčková 2, Pavelková 2 (2/0), Seberová 2, Juřicová.
Komentář:S Val­mezem jsme odehráli velmi dobře pouze 1.čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 22:6. Poté nebyla hra z naší strany moc pohledná. Bodově nás táhly Matěj s Vanes.

BASKET VALMEZ – SBŠ OSTRAVA „B“ 43:70
Body SBŠ B:Capíková 27 (3/3), Matějíčková 17 (6/3), Kovářová 16 (4/2), Šlachtovská 6, Rykaluková 4, Pavelková 0 (2/0), Juřicová 0, Koláčková 0.
Komentář:Ve Valmezu jsme se pomalu rozjížděli. Domácí tým vedl 10:2. Poté jsme přece jenom zabrali a dosáhli jsme pohodové vítězství. Bodově nás táhly Vanes, Matěj a Lucka.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKŮ – U13
BASKET VALMEZ – SBŠ OSTRAVA 35:37, 43:34
Body SBŠ 1.utkání:Boles­lavská Karolína 10, Potáčková 9 (6/1), Mančíková 5 (2/1), Blablová 4 (2/0), Zvolánková 3 (2/1), Urbánková 2 (2/2), Konečná a Kaducová 2, Vládíková 0 (2/0), Boleslavská Karolína, Vasileva, Malíková a Hrabovská 0.
Body SBŠ 2.utkání:Mančíková 7 (1×3b), Boleslavská Klaudie 5 (5/2), Blablová 5 (2/1), Potáčková 4 (2/2), Kaducová 4, Urbánková a Boleslavská Karolína 3 (2/1), Vládíková 2 (2/0), Zvolánková 1 (2/1), Konečná, Vasileva, Malíková a Hrabovská 0.
Komentář:Proti klukům z Valmezu jsme hráli dvě vyrovnaná utkání. První zápas se nám podařil dotáhnout do vítězného konce. V závěru druhého utkání už nám ale došly síly a kluci zdolali nás. Chválím za snahu a bojovnost.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U13
SBŠ OSTRAVA – BASKET OSTRAVA 34:25, 35:26
Body SBŠ 1.utkání:Blablová 14 (2/2), Vládíková 7 (2/1), Potáčková 3 (2/1), Kaducová 2 (4/0), Vasileva 2 (2/0), Urbánková, Malíková a Hrabovská 2, Zvolánková 0 (2/0), Konečná a Mančíková 0.
Body SBŠ 2.utkání: Vládíková 13 (2/1), Blablová 10 (4/2), Mančíková 4 (2/0), Potáčková a Kaducová 2 (2/0), Vasileva 2 (4/2), Zvolánková 2, Hrabovksá 0 (2/0), Konečná, Urbánková a Malíková 0.
Komentář:Obě utkání odehrály holky na výbornou. Ač jsme hráli bez hlavních opor týmu, podařilo se nám porazit soupeřky, se kterými nás čekají ještě 3 kola kvalifikace o postup na Národní finále U13. Velká pochvala všem zúčastněným.

TJ LOKO KRNOV – SBŠ OSTRAVA 43:48, 36:39
Body SBŠ 1.utkání:Mazalová 15 (4/3), Zvolánková 10, Blablová 9 (6/3), Mančíková 7 (2/1), Konečná 3 (2/1), Urbánková a Hrabovská 2, Hrabovská 0.
Body SBŠ 2.utkání:Blablová 13 (4/1), Urbánková 6 (1/0), Mazalová 6, Hrabovská 4 (2/0), Mančíková 4 (1/0), Konečná 4, Malíková 2, Zvolánková 0 (2/0).
Komentář:Do Krnova jsme jeli v malém počtu hráček. Holky se nešetřily a do obou utkání vrhly s nadšením. První zápas jsme vyhráli až po 2 prodlouženích, což nás stálo mnoho sil. Holky se však nenechaly zdolat ani v druhém utkání, které jsme vyhráli už bez prodlužování. Vynikající výkon předvedla Adéla Konečná, takže velká pochvala ji, ale i ostatním holkám.

OBLASTNÍ PŘEBOR MLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U12
BK FRÝDEK-MÍSTEK – SBŠ OSTRAVA 26:58, 31:91
Body SBŠ 1.utkání:Červen­ková 12 (4/2), Starostková 10 (4/0), Vladíková 8, Boleslavská 7 (2/1), Kaducová 5 (2/1), Marcinová 5 (4/1), Grobařová 4, Vasileva 4 (2/0), Holaňová 2 (3/0), Matějíčková 2, Chvílová 0, Bilanová 0, Strakošová 0, Kusynová 0, Šindlerová 0.
Body SBŠ 2.utkání:Staros­tková 32 (4/2), Červenková 10, Šindlerová 8, Vladíková 8 (1/0), Marcinová 6 (1/0), Kaducová 6 (3/2), Holaňová 5 (2/1), Boleslavská 4 (4/2), Vasileva 4, Matějíčková 4, Grobařová 2 (2/0), Kusynová 2, Chvílová 0, Bilanová 0, Strakošová 0.

zpět na „VE 20.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE JSME PROHRÁLI PO VELMI PĚKNÉM VÝKONU S USK PRAHA 73:111“pokračujte na „V 19.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN JSME PROHRÁLY VYSOKO NA PALUBOVCE HRADCE KRÁLOVÉ 100:64“