« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 13.1. DO 19.1.2020

V týdnu od 13.1. do 19.1.2020 se hrálo celkem 12 mistrovských utkání mládeže. Kadetky U17 prohrály v extralize ve Strakonicích a na USK Praha. Béčko kadetek U17 prohrálo v dorostenecké lize na domácí palubovce s Jičínem a Hradcem Králové B. Mladší žákyně U14 začaly v extralize vítězně nad pražskými týmy BŠ Tygři Praha a BA Sparta Praha. Mladší minižákyně U12 porazily v oblastním přeboru 2× Start Ostrava. Nejmladší minižákyně U11 zvítězily v prvním utkání Basketem Ostrava. Nejmladší minižákyně U10 vyhrály v oblastním přeboru ve Frýdku-Místku nad domácím týmem a BK Příbor. Navíc se zúčastnily turnaje Šmoulinka v Olomouci. Hráčky z přípravek U7, U8 a U9 se zúčastnily turnaje v Rožnově. Podrobnosti z utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ EXTRALIGA KADETEK – U17
BK STRAKONICE – SBŠ OSTRAVA 65:50
Body SBŠ:Šandová 17, Ebenhöhová 13, Vlosinská, Kloknerová 7, Brisudová 4, Lindovská 1.
TH:13/7; Trojky:2; Fauly:24

USK PRAHA – SBŠ OSTRAVA 69:46
Body SBŠ:Ebenhöhová 11, Šandová, Konečná J. 10, Lindovská 5, Kloknerová 4, Kynclová, Saviola, Brisudová 2.
TH:7/6; Trojky:2; Fauly:22.
Komentář:Odvetnú časť v extralige U17 zahájili kadetky SBŠ Ostrava nepresvedčivo a v oboch zápasoch svojím súperkam zo Strakoníc a z USK Praha podľahli.

DOROSTENECKÁ LIGA KADETEK – U17
SBŠ OSTRAVA „B“ – BSK TJ JIČÍN 64:73
Body SBŠ B:Seberová 17, Zajícová 16, Kovářová 9, Capíková 9, Šlachtovská 5, Petroušová 4, Wavrová 4.
Komentář:Sobotní utkání proti Jičínu bylo vyrovnané,střelecky se dařilo Katce a pod košem Markétě, v poslední čtvrtině jsme se po dobrém úseku dostali do tříbodového vedení, koncovka utkání se nám ale nepovedla ani v obraně ani v útoku a byla z toho nakonec porážka o 9 bodů.

SBŠ OSTRAVA „B“ – Sokol HRADEC KRÁLOVÉ „B“ 37:98
Body SBŠ B:Wavrová 9, Šlachtovská 6, Zajícová 5, Kovářová 5, Capíková 4, Seberová 4, Petroušová 2, Rykaluková 2.
Komentář:V neděli s Hradcem jsme ztráceli už od první minuty, zatím nejsme zvyklí na vyšší tempo hry, které předváděl soupeř, jak na tlak v obraně,tak rychlý přechod do útoku a budeme se snažit abychom co nejdříve podobnou hru praktikovali taky, k tomu je třeba zlepšit kondiční schopnosti i individuální dovednosti hráček.

EXTRALIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
SBŠ OSTRAVA – BŠ TYGŘI PRAHA 62:59
Body SBŠ:Starostková 17, Zdeňková 12, Zvolánková 10, Červenková 8, Boleslavská Kar. 7, Potáčková 5 ,Konečná 2, Boleslavská Kl.1.

SBŠ OSTRAVA – BA SPARTA PRAHA 81:37
Body SBŠ:Starostková 20, Boleslavská Kar.16, Potáčková 12, Zdeňková 11, Mančíková 6, Kaducová 6, Zvolánková 4, Blablová 2, Konečná 2, Boleslavská Kl. 2.
Komentář:Na úvod extraligy jsme přivítali pražské Tygřice,které hned od úvodu dokazovaly,že jsou velice dobrým týmem ,v úvodu nás přehrávaly na obou polovinách hřiště, my byli nervózní a hodně chybovali.Bylo z toho dvanáctibodové manko po první čtvrtině.Pochvalu zaslouží holky,které naskočily do druhé čtvrtiny,dobrou obranou a rychlejší hrou začaly stahovat náskok soupeře,v poločase jsme byli dokonce v dvoubodovém vedení.Druhý poločas byl vyrovnaný ,nikdo nezískal výraznější náskok,rozhodovalo se až v koncovce,kterou jsme zvládli lépe a získali první cenné vítězství. Druhý den proti Spartě se nám naopak první čtvrtina povedla,zahráli jsme několik rychlých protiútoků a získali dvánáctibodové vedení.Soupeř se prezentoval hrou se spoustou clon bez míče,ale velmi dobře jsme si s tím poradili a nedovolili jim dostat se do střeleckých pozic.Ve druhé půli jsme střídali lepší a horší úseky,stínem bylo zranění Kristýny,která se doufám brzy uzdraví.Z osmi­členné skupiny postupují 4 týmy na MČR,čeká nás ješte spousta těžkých zápasů,na které musíme být připraveni.

OBLASTNÍ PŘEBOR MLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U12
SBŠ OSTRAVA – START OSTRAVA 123:10, 90:14
Komentář:Do utkání proti STARTU Ostrava jsme nastoupili se 13-ti hráčkami. Do hry jsme zapojili i 3 nové naše hráčky, které si zápas vyzkoušely vůbec poprvé. Hned od prvních minut utkání bylo jasné, kdo bude diktovat tempo zápasu. Naše hráčky bojovaly o každý míč a soupeř si s naším nasazením v obraně nevěděl rady. Po zisku míče v obraně se nám taky dařil rychlý protiútok a bylo k vidění i několik pěkných akcí oceněných potleskem diváků. Do obou zápasů se nám podařilo zapojit všech 13 hráček a žádná z nich nezklamala. Obě utkání se odehrály ve stejném duchu. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení v obou utkáních. Oba trenéři hodnotíme utkání velice pozitivně. Naše hráčky plnily v utkání vše co jsme si řekli a naše 3 nové hráčky určitě nezklamaly.

KVALIFIKACE O POSTUP NA NÁRODNÍ FINÁLE NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U11
BASKET OSTRAVA – SBŠ OSTRAVA 13:118
Komentář:Do utkání jsme nenastoupili moc dobře, nedokázali jsme ubránit jejich nejlepší hráčku a dostali jsme celkem i hodně košů. Vedení o 13 bodů celkem nic moc. Od druhé čtvrtiny jsme jasně začali soupeře převyšovat a v druhé půlce jsme dokonce nenechali soupeře skórovat. Všem hráčkám velice děkuji za předvedený týmový výkon.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U10
BK FRÝDEK-MÍSTEK – SBŠ OSTRAVA 4:55
SBŠ OSTRAVA – BK PŘÍBOR 58:10
Komentář:Tento miniturnaj se nám velmi vydařil. Na hřiště se dostaly všechny hráčky, které přijely a ukázaly velkou bojovnost a až nečekaný přehled. Veliká pochvala všem.

TURNAJ ŠMOULINKA – U10 v Olomouci
SBŠ OSTRAVA – OSK OLOMOUC 26:56
TYGŘI PRAHA – SBŠ OSTRAVA 10:32
SBŠ OSTRAVA – ČESKÝ BROD 18:37
Komentář:Další turnaj Šmoulinka se odehrál v Olomouci. I ve slabší sestavě jsme dokázali, ze zabrat umíme hned proti Olomouci. Druhý zápas už tak dobrý nebyl ale pořád se za nej nemusíme stydět. Poslední utkání bylo jasně nejlepší. Holky do toho nastoupily s tím že soupeře proste přejedou. Bohužel nám nestačily síly kvůli nízkému počtu hraček. I přesto že jsme si odvezli 3 prohry jsem s tímto turnajem velmi spokojený a taky velice překvapený z bojovnosti některých hráček. Velikou pochvalu si zaslouží všech devět statečných, které do Olomouce přijely.

TURNAJ PŘÍPRAVKY U9, U8, U7 – v Rožnově
V sobotu hráčky z přípravek odehrály svůj úplně první turnaj v Rožnově pod Radhoštěm a nevedly si vůbec špatně. Sice všechna utkání prohrály, ale nenechaly svým soupeřům nic zadarmo. Proto všech šestnáct hráček, které do utkání nastoupilo musím pochválit. Příště to určitě bude mnohém lepší.zpět na „ŽENY SBŠ OSTRAVA POSTOUPILY V EUROPEAN WOMEN´S BASKETBALL LEAGUE DO PLAY OFF“pokračujte na „MLADŠÍ DOROSTENKY U17 SE ZÚČASTNILY DRUHÉHO TURNAJE EGBL V LUBLINU“