« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 2.12. DO 8.12.2019

V týdnu od 2.12. do 8.12.2019 se hrálo celkem 12 mistrovských utkání mládeže. Juniorky U19 vyhrály v dorostenecké lize v Brně na KP Brno B a Žabinách Brno B, v soutěži jsou nadále bez porážky. Starší žákyně U15 mají za sebou náročný týden, kdy musely odehrát celkem 4 mistrovská utkání, která skončila poměrem 1–3. Béčko starších žákyň U15 vyhrálo v nadregionální lize nad Zlínem a Lipníkem B. Starší minižákyně U13 vyhrály v oblastním přeboru v Krnově. Nejmladší minižákyně U11 SBŠ bílá zvítězily v oblastním přeboru v Olomouci. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
DOROSTENECKÁ LIGA JUNIOREK – U19
KP BRNO „B“ – SBŠ OSTRAVA 42:71
Body SBŠ B:Ebenhohová 16; Bačová 13; Konečná J. 11; Polášková 9; Šandová 7; Saviola 5; Vlosinská,Lindovská 4; Konečná V. 2.
TH:14/7; Fauly:13/15; Trojky:6.

BK ŽABINY BRNO „B“ – SBŠ OSTRAVA 49:74
Body SBŠ B:Bačová 21; Ebenhöhová 13; Polášková 11; Konečná J. 10; Saviola 7; Šandová 6; Konečná V. 5; Brisudová 1.
TH:6/3; Fauly:19/7; Trojky:7.
Komentář:Na palubovkách brnenských družstiev KP a Žabiny sa hrali ďalšie zápasy súťaže DL U19. Juniorky SBŠ Ostrava si v sobotu zmerali sily s družstvom KP Brno „B“ a v nedeľu odohrali druhý zápas so Žabinami „B“. V oboch súbojoch boli dievčatá z SBŠ úspešné a pred posledným dvojkolom si vybojovali účasť vo finálovej skupine a súčastne si udržali neporaziteľnosť v skupine „C“.

ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA – KP BRNO
Body SBŠ:Capíková 22,Seberová 7,Zdenková 6,Šlachtovská 5,Boleslavská 4,Kovářová 2,Hrabalíková 2,Potáčková 2.
Komentář:K „domácímu“ utkání jsme museli nastoupit bohužel v Brně,v prvním poločase se oba týmy přetahovaly o vedení,soupeřky daly koš s klaksonem první půle a v poločase to bylo 30:30.Ve druhém poločase se v naší hře objevilo několik úseků kdy jsme se trápili na útočné polovině,soupeřky získaly mírný náskok,ale stále bylo utkání hratelné,4 minuty před koncem jsme po naši bodové sérii prohrávali pětibodovým rozdílem,závěrečný risk nevyšel ,porážka mrzí,protože jsme cítili že se dalo v Brně zvítězit.

SBŠ OSTRAVA – BK ŽABINY BRNO 61:53
Body SBŠ:Kovářová 23,Capíková 12,Hrabalíková 6,Seberová 6,Šlachtovská 5,Potáčková 5,Boleslavská 2,Zdenková 2.
Komentář:V doh­rávce s Žabinami jsme si od začátku udržovali mírné vedení, dařilo se nám vnikat do soupeřovy obrany a skórovat,po třech čtvrtinách jsme vedli o 14 bodů,v pos­lední čtvrtině jsme si to trochu zkomplikovali ztrátami proti zónovému presinku soupeře, nakonec jsme se mohli radovat z vítězství o 8 bodů.

BC VYSOČINA – SBŠ OSTRAVA 86:63
Body SBŠ:Seberová 20,Potáčková 11,Kovářová 10,Brodová 8,Capíková 5,Zdenková 4,Šlachtovská 3,Boleslavská 2.
Komentář:V utkání na Vysočině jsme se setkali s bouřlivým domácím publikem, které své hráčky po celý zápas podporovalo, hráčky Vysočiny daly do utkání více energie ,my byli zbytečně nervózní, měli jsme problémy v obraně, ve třetí čtvrtině jsme se přiblížili na dostřel 4 bodů, závěrečná se nám vůbec nepodařila.

HRADEC KRÁLOVÉ – SBŠ OSTRAVA 75:67
Body SBŠ:Capíková 23,Zdenková 10,Potáčková 9,Šlachtovská 8,Seberová 7,Kovářová 5,Brodová 2,Hrabalíková 2,Boleslavská 1.
Komentář:V neděli v Hradci jsme po dlouhém spánku-hrálo se až ve 12h,nastoupili proti lídrovi soutěže, aktivita byla úplně jiná než v sobotu, zaskočili jsme domácí celoplošnou obranou ,měli spoustu zisků ,vyhráli první čtvrtinu .Škoda že na začátku druhé jsme neproměnili jasné pozice, soupeř přitvrdil a zrychlil a šel přes nás.Nevzdali jsme se ,v poslední čtvrtině jsme předvedli asi zatím náš nejlepší výkon(konečně i několik protiútokú),při menším počtu ztrát jsme mohli utkání ještě více zdramatizovat.

NADREGIONÁLNÍ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA B – SKB ZLÍN 60:26
Body SBŠ B:Starostková 20, Boleslavská Klaudie 14, Urbánková 7, Juřicová 6, Pavelková 3, Mančíková 3, Malíková 2.

SBŠ OSTRAVA B – BK LIPNÍK NAD BEČVOU B 86:8
Body SBŠ B:Starostková 24, Kaducová 16, Mančíková 14, Boleslavská Klaudie 9.b, Malíková 8, Juřicová 6, Gajdošová 6, Pavelková 3.
Komentář:Výhry se vždy počítají. Oba zápasy jsme byli ve všech činnostech lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U13
TJ LOKO KRNOV – SBŠ OSTRAVA 24:69, 15:88
Komentář:Do Krnova jsme zajížděli jen v 11 hráčkách. Dařilo se nám v obraně a vybíhali jsme do rychlého protiútoku. Byly vidět i pěkné akce. V obou zápasech jsme v individuálních činnostech byly lepší, proto jsme vyhráli oba zápasy vysokým rozdílem. Všechny hráčky si dosyta a s chutí zahrály. Nesmíme usnout na vavřínech a tvrdě makat dále.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U11
OSK OLOMOUC – SBŠ OSTRAVA BÍLÁ 37:48 a 50:53
Komentář:V prvním utkání jsme moc basketbalové krásy nepředvedli, ale svou bojovností jsme měli celé utkání pod kontrolou. Zato začátek druhého byl zcela šokující. První čtvrtinu jsme prohráli o 18 bodů a v poločase to bylo o 16 bodů, ale holky dokázaly, že i z mrtvol se mohou stát dračice. Velkou bojovností a odhodláním se nám podařilo zápas nakonec otočit.

zpět na „VÍTĚZSTVÍ ŽEN SBŠ OSTRAVA VE 3.KOLE ČESKÉHO POHÁRU V HAVÍŘOVĚ“pokračujte na „ZMĚNA HLAVNÍHO TRENÉRA U ŽEN SBŠ OSTRAVA “