« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 2.4. DO 8.4.2018

V týdnu od 2.4. do 8.4.2018 se hrálo celkem 13 mistrovských utkání mládeže. Juniorky U19 vyhrály i třetí utkání play-off s Pardubicemi a postoupily na MČR, které se bude hrát 21.-22.4.2018 v Praze. Béčko juniorek U19 hrálo v dorostenecké lize 1–1. Kadetky U17 vyhrály důležité utkání o postup do baráže o EL U17 v Olomouci s OSK. Starší žákyně U15 vyhrály všechna 4 utkání (Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Prostějov) a před dohrávkou s Javorníkem mají jistotu 1.místa v žákovské lize skupiny B. V nadregionální soutěži starších žákyň U15 jsme vyhráli v ostravském derby nad Basketem Ostrava. Starší minižákyně U13 prohrály 2× s Novým Jičínem v oblastním přeboru chlapců. Nejmladší minižákyně U10 prohrály 2× se Snakes Frýdek-Místek v oblastním přeboru chlapců. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
EXTRALIGA JUNIOREK – U19
BK STUDÁNKA PARDUBICE – SBŠ OSTRAVA 47:69
Body SBŠ:Kubíčková 23; Muntágová 16; Smutná 8; Kopecká,Busková 7; Miklíková 4; Rašková,Frgalová 2.
TH:14/14 ; Trojky:7; Fauly:14/16
Komentář trenéra Jányho:V treťom kole play off súťaže extraliga U19 vycestovali juniorky SBŠ Ostrava za stavu 2:0 na zápasy do Pardubíc. Zápas sa začal lepšie pre domáce hráčky Studánky Pardubice a prvá 5. minútovka patrila práve im! V spomenutom období zápasu si vytvorili 6. bodový náskok / 13:7 / a na šťastie pre ostravčanky nepremenili 6. trestných hodov. Team z Ostravy sa však po prestriedaní rýchlo skonsolidoval a do konca štvrtiny stav skorigoval na prijatelné skóre/15:14 /.Úspešný úvod do druhej štvrtiny sposobil obrat v zápase a do vedenia šli hráčky z Ostravy. Od stavu 15:21 až do konca zápasu nepustili domáce hráčky do vedenia. Družstvo z Ostravy počas zápasu zlepšovalo obrannú činnosť a konečné skóre narástlo na rozdiel 22. bodov. Víťazstvom v 3. kole play off a zo skóre 3:0 na zápasy sa dievčatá SBŠ Ostrava v kategórii U19 prebojovali na záverečné MČR 2018 , ktoré sa odohrá 21. a 22. 4. 2018 v pražskej hale na Královce!

DOROSTENECKÁ LIGA JUNIOREK – U19
SBŠ OSTRAVA „B“ – TJ JISKRA KYJOV 52:72
Body SBŠ:Maříková Michaela 12, Kramplová Veronika 10, Marethová Marie 9, Bačová Alena 9, Procházková Nell 5, Krmaschková Annika 5, Hedánková Viktorie 2.
Komentář trenéra Hlaváče:Soupeř z Kyjova na nás vyrukoval s tvrdou agresivní hrou. Celý zápas náš tým tahal za kratší provaz. Naše hráčky se s touto hrou nedokázaly vyrovnat a utkání jsme prohráli rozdílem 20 bodů. Do hry se zapojily všechny hráčky.

SBŠ OSTRAVA „B“ – SKB TIŠNOV 53:43
Body SBŠ:Havlíčková Jolana 17, Kramplová Veronika 15, Marethová Marie 5, Bačová Alena 4, Krmaschková Annika 4, Michňová Andrea 4, Maříková Michaela 2, Polášková Beáta 2.
Komentář trenéra Hlaváče:Utkání proti Tišnovu jsme začali velice dobře a první čtvrtinu jsme vyhráli 20 : 14. Po celou dobu zápasu jsme si udržovali mírný náskok a zápas se silným soupeřem jsme dotáhli do vítězného konce. Vyhráli jsme především dobrou obranou a kolektivním výkonem celého týmu.

DOROSTENECKÁ LIGA KADETEK – U17
OSK OLOMOUC – SBŠ OSTRAVA 41:49
Body SBŠ:Paťorková Anička 20, Bačová Alena 9, Polášková Beáta 9, Kramplová Veronika 5, Maříková Michaela 4, Krmaschková Annika 2.
Komentář trenéra Hlaváče:Jako v každém utkání proti Olomoucí se očekával boj o každý míč a také vyrovnané utkání. My jsme přijeli do Olomouce v plné síle toto utkání vyhrát. Naše hráčky k tomuto utkání přistoupily velice zodpovědně a doslova se praly o každý míč. První čtvrtinu vyhrál domácí tým 13 :10. Ve druhé čtvrtině jsme výborně bránili a skóre jsme otočili na naší stranu. V polovině utkání byl stav skóre 30 : 25 v náš prospěch. V posledních 2 čtvrtinách jsme si už po celou dobu udrželi mírný náskok až do konce utkání. Zápas jsme vyhráli rozdílem 8 bodů. Hru výborně dirigovala Beáta Polášková, v obraně excelovala Alena Bačová, Annika Krmaschková a Mája Marethová. Pod košem výborně zahrála Paťorková Anička a Veronika Kramplová. Důležité body si dala Míša Maříková.

ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – SBŠ OSTRAVA 65:72
Body SBŠ:Ebenhöhová 15 (6/3), Chmielová 15 (7/4+1×3b.), Brisudová 8 (4/4), Vlosinská 7 (1/1), Konečná J. 6, Kleinová 5 (1/1), Lindovská 4 (2/2), Konečná V. 4, Kozlová 4, Šandová 3 (2/1), Kuderová 1 (2/1).
Komentář:V Hradci Králové jsme většinu utkání tahali za kratší konec. Velmi dobrým výkonem ve 4.čtvrtině (22:8) jsme nakonec dokázali zvítězit. Nepříjemným okamžikem bylo zranění Terky Šandové, která odjela po utkání domů. Přejeme jí brzké uzdravení. Bodově se prosadily všechny hráčky.

BK STUDÁNKA PARDUBICE – SBŠ OSTRAVA 61:84
Body SBŠ:Ebenhöhová 20 (7/6), Brisudová 15 (6/5), Konečná J. 15 (1×3b.), Lindovská 10, Chmielová 10 (5/4), Vlosinská 5 (4/1), Kozlová 3 (2/1), Kuderová 2 (2/0), Konečná V. 2, Konečná V. 2, Kleinová 1 (2/1).
Komentář:V Par­dubicích jsme odehráli velmi dobře tři čtvrtiny. V poslední čtvrtině už nám docházeli síly i vzhledem k tomu, že jsme hráli druhé utkání po sobě. Bodově se opět prosadily všechny hráčky.

BK ÚSTÍ NAD ORLICÍ – SBŠ OSTRAVA 58:80
Body SBŠ:Vlosinská 19 (4/2+1×3b.), Kleinová 17 (7/5), Brisudová 9 (6/4+1×3b.), Chmielová 8 (3/2), Lindovská 8, Ebenhöhová 7 (3/3), Konečná J. 6, Konečná V. 5 (1×3b.), Kuderová 1 (2/1), Kozlová 0 (2/0).
Komentář:V Ústí nad Labem jsme se trápili celý první poločas (33:32). Ve druhém poločase jsme zlepšili zejména obranu a utkání dotáhli do vítězného konce.

TJ OP PROSTĚJOV – SBŠ OSTRAVA 33:100
Ebenhöhová 20 (1/0), Chmielová 14 (1/0), Brisudová 14 (8/6), Kozlová 13 (3/1), Lindovská 12 (5/3+1×3b.), Kleinová 11 (1×3b.), Vlosinská 6 (2/1+1×3b.), Konečná V. (1×3b.), Kuderová 3 (1×3b.), Konečná J. 2.