« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 24.2. DO 1.3.2020

V týdnu od 24.2. do 1.3.2020 se hrálo celkem 9 mistrovských utkání mládeže. Béčko kadetek U17 prohrálo v dorostenecké lize v Brně a v Olomouci. Mladší žákyně U14 hrály 1:1 v extralize s Basketem Ostrava. Mladší minižákyně U12 vyhrály v oblastním přeboru ve Frýdku-Místku. Nejmladší minižákyně U10 hrály turnaj v Kolíně. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
DOROSTENECKÁ LIGA KADETEK – U17
BK ŽABINY BRNO „B“ – SBŠ OSTRAVA „B“ 78:16
Body SBŠ B:Petroušová 6,Zajícová 4,Pifková 4,Gajdošová 2.

OSK OLOMOUC – SBŠ OSTRAVA „B“ 105:49
Body SBŠ B:Petroušová 17,Pifková 11,Zajícová 8,Pavelková 5,Rykaluková 4,Kovářová 4.

EXTRALIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
SBŠ OSTRAVA – BASKET OSTRAVA 55:51
Body SBŠ:Zdeňková 14, Starostková 14, Potáčková 9, Vladíková 8, Kaducová 4, Zvolánková 4, Holaňová 2. ¨ BASKET OSTRAVA – SBŠ OSTRAVA 68:61
*Body SBŠ:Zdeňková 17, Starostková 15, Vladíková 12, Zvolánková 5, Kaducová 5, Potáčková 3, Holaňová 2, Mančíková 2.
**Komentář:
V prvním utkání jsme výsledek otočili až v posledních 3 minutách,kdy jsme deseti body v řadě dokázali zvrátit vývoj a nakonec zvítězit čtyřbodovým rozdílem,v odvetě jsme do poločasu byli v těsném vedení, ale po nepovedené třetí čtvrtině se nám už druhý obrat nepodařil, takže ostravský dvojzápas skončil bilancí 1:1.

OBLASTNÍ PŘEBOR MLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U12
BK FRÝDEK-MÍSTEK – SBŠ OSTRAVA 24.89, 7:65
Komentář:Do Frýdku Místku jsme jeli oslabeni o 3 hráčky (Nelu Holaňovou, Kláru Červenkovou, Aničku Hrubou). Zápas jsme začali z naší strany trošku rozpačitě a soupeř v první čtvrtině s námi držel krok. Nedařilo se nám proměňovat šance z pod koše a také jsme hráli vlažně v obraně. Od druhé čtvrtiny však již všechno bylo jinak. Naše hráčky výborně bránily a zlepšilo se proměňování šancí. Dařil se nám hrát rychlý protiútok a zápas jsme dostali pod kontrolu. Náš soupeř si nevěděl rady s naší výbornou obranou a zápas jsme vyhráli 89 : 24. Druhý náš zápas se odvíjel ve stejném duchu. Soupeři jsme již dovolili dát pouze 7 bodů. Vyhráli jsme 65 : 7. Naše hráčky odvedly dobrou práci a zaslouženě vyhrály. Všechny zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Trenéři M. Večerka a Jiří Hlaváč.

TURNAJ NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U10 (ŠMOULINKA)
SBŠ OSTRAVA – TRUTNOV 19:55
SBŠ OSTRAVA – SŠB PARDUBICE 43:26
SBŠ OSTRAVA – BC KOLÍN 28:66
Komentář:Další turnaj Šmoulinka se odehrál v Kolíně. První utkání proti chlapeckému týmu z Turnova bylo z naší strany úplně bez zápalu a boje což znamenalo lehkou výhru pro soupeře. Do druhého utkání jsme nastoupili proti Pardubicím, kde se náš výkon zlepšil a poměrně jednoduše jsme soupeře přehráli. Poslední zápas nás čekal s domácím Kolínem, která byl stejně jako Turnov pouze chlapecký. Tento zápas byl opět v režii kluků, ale na rozdíl od prvního utkání jsme chvílema dokázali vzdorovat. Z Kolína si tedy vezeme bilanci dvou proher a jedné výhry. Máme ještě hodně co zlepšovat.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 2.3. DO 8.3.2020“pokračujte na „25. ročník Ostrava Easter Tournament“