V týdnu od 27.11. do 3.12.2017 se hrálo celkem 13 mistrovských utkání mládeže.

DOROSTENECKÁ LIGA KADETEK – U17
BK ŽABINY BRNO „B“ – SBŠ OSTRAVA 40:88
Body SBŠ: Maříková Michaela 24, Kramplová Veronika 24, Polášková Beáta 12, Volná Aneta 6, Hedánková Viktorie 6, Bačová Alena 5, Procházková Nell 4, Marethová Marie 4, Krmaschková Annika 3.
Komentář:Do Brna jsme jeli jen s 10 hráčkami, oslabeni o nemocné Nelu Pastrňákovou, Nikolu Štěpánkovou a Kristýnu Vašťákovou. Na výkonu týmu to ale vůbec nebylo znát. Podařil se nám vstup do utkání a první čtvrtinu jsme vyhráli 31 : Li10. Náš náskok neustále narůstal i když se na hřišti prostřídaly všechny hráčky z lavičky. Nakonec jsme vyhráli rozdílem 48 bodů

BC VYSOČINA – SBŠ OSTRAVA 40:99
Body SBŠ:Kramplová Veronika 21, Polášková Beáta 14, Maříková Michaela 14, Hedánková Viktorie 13, Krmaschková Annika 11, Procházková Nell 10, Bačová Alena 8, Volná Aneta 8.
Komentář:Na Vysočinu jsme jeli jen s 9 hráčkami. Podařil se nám vstup do utkání a první čtvrtinu jsme vyhráli 27 : 9. Nic se nezměnilo ani v ostatních čtvrtinách a zápas jsme vyhráli rozdílem 59 bodů. Naše hráčky podaly výborný výkon v obraně a dařilo se nám i střelecky. Nás trenéry příjemně překvapil výkon Procházkové Nell.

BC VYSOČINA – SBŠ OSTRAVA „B“ 71:66
Body SBŠ B:Chmielová 3 (2×3b.+3/1)Bri­sudová 15 (4×3b.+3/1), Ebenhöhová 11 (2/1), Kozlová 9 (1/1), Lindovská 4, Kuderová 2, Konečná J. 2, Konečná V. 0.
Komentář:V Jih­lavě se hrálo bojovné utkání po celých 40 minut. Závěr zvládl lépe domácí tým a se štěstím zvítězil. Bodově nás táhly Aneta s Ladou. Všechny holky hrály velmi dobře a i přes porážku si zaslouží pochvalu.

BK ŽABINY BRNO „B“ – SBŠ OSTRAVA „B“ 63:68
Body SBŠ.Kozlová 21 (7/5), Ebenhöhová 11 (4/1), Lindovská 11 (1×3b.), Chmielová 10 (4/2), Brisudová 7 (10/5), Petroušová 6, Konečná V. 2, Konečná J. 2, Kuderová 0.
Komentář:V utkání s rezervou Žabin jsme nezačali dobře a po celou první čtvrtinu jsme tahali za kratší konec. Od druhé čtvrtiny jsme se zlepšili a po celé utkání jsme drželi mírné vedení. Domácí se sice dostali dvě minuty před koncem do vedení 63:62, ale poté jsme jim už nedovolili vstřelit ani bod a zvítězili jsme nakonec o 5 bodů. Bodově nás tentokrát táhla Jana, která dala 21 bodů a k ní se přidaly Kača, Radka a Aneta. Rozehrávku dobře dirigovala Verča K. Příkladně bojovaly Žolík, Lada a Julča. Málo prostoru dostala Verča Kuderová ze zdravotních důvodů.

NADREGIONÁLNÍ SOUTĚŽ KADETEK – U17
SBŠ OSTRAVA „C“ – TJ LOKO KRNOV 42:38
Body SBŠ B:Kozlová 8 (2/0), Ebenhöhová 8, Chmielová 7 (9/5), Brisudová 6 (2/0), Konečná V. 6, Kuderová 3 (4/3), Konečná J. 3 (1/1), Petroušová 2, Lindovská 0.
Komentář:Utkání NRS U17 proti Krnovu jsme odehráli po celých čtyřicet minut ve velmi pomalém tempu. Nedokázali jsme se pořádně rozběhnout a bodově se nedařilo žádné hráčce. Naštěstí soupeř na tom byl podobně a tam jsme vyhráli s velmi nízkým skóre na obou stranách 42:38. Pochvala tentokrát pouze za vítězství.

ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA – BK HAVÍŘOV 67:72

ŽÁKOVSKÁ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
SBŠ OSTRAVA – BK HAVÍŘOV 85:44 (29:9, 44:14, 64:32)
Body SBŠ:Kleinová 21 (1/1), Šandová 16 (4/2), Zátopková 14 (3/0), Vlosinská 10 (2/0), Capíková 9 (2/0+1×3b.), Máderová 4, Pietraszová 4, Kynclová 3 (2/1), Saviola 2, Wávrová 2, Koláčková 0.
Fauly:15 :14 TH:14/4 : 14/6 Diváci:60
Komentář:Mladší žákyně U14 odehrály utkání o 1.místo v základní části žákovské ligy proti BK Havířov. Od začátku byly naše hráčky jasně lepší. Soupeř s námi dokázal chvílemi držet krok pouze při výrazném prostřídání. V utkání jsme navíc neproměnili velké množství jednoduchých nájezdů, jinak by bylo vítězství ještě vyšší. Před posledním utkání proti Bruntálu máme jistotu 1.místa. Od ledna 2018 nás čeká extraliga, kde už narazíme na výrazně lepší týmy.

SBŠ OSTRAVA – SK BRUNTÁL 81:35
Body SBŠ:Kynclová 18 (2×3b.), Capíková 123, Zátopková 11 (1×3b.), Máderová 10, Pietraszová 9 (1/1), Kleinová 8, Vlosinská 4, Saviola 3 (1×3b.), Šandová 3 (2/1), Wávrová 3 (2/1).
Komentář:V utkání s Bruntálem se hrálo na hrubý čas. Více prostoru dostaly hráčky, které nehrály ŽL U15. Bodově se prosadily všechny hráčky.

SBŠ OSTRAVA „B“ – SK BRUNTÁL 41:55
Body SBŠ:Chamradová 12, Šlachtovská 8 (2/2), Muntágová 7 (4/3), Rykaluková 6, Seberová 4, Kovářová 2 (2/0), Katalová 2, Kočerhová a Pavelková 0
Komentář:Holky podaly dobrý výkon. Nepodařilo se nám však ubránit Aničku Jedličkovou, z čehož plyne naše prohra. Holky chválím za snahu.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKŮ – U13
BK PŘÍBOR – SBŠ OSTRAVA 42:30, 49:38
Body SBŠ 1.utkání:Kotalová 13 (2/1), Capíková, Muntágová a Seberová 4, Chamradová 3 (2/1), Šlachtovská a Kovářová 1 (2/1), Kočerhová, Pavelková a Rykaluková 0
Body SBŠ 2.utkání:Capíková 12 (3/2), Seberová 10, Chamradová 6, Šlachtovská 4, Kotalová a Pavelková 2, Kočerhová 0 (2/0), Rykaluková a Kovářová 0
Komentář:I přes velkou snahu holek se nám nepodařilo kluky z Příbora porazit. Holky neproměnily mnoho jednoduchých střel. Několikrát potřebovaly i více jak 10 pokusů na úspěšné zakončení. Prostě nám to do koše nepadalo, ale jejich snahu ale cením. A taky je musím pochválit za kolektivní hru.

KVALIFIKACE O POSTUP NA MČR MLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U12
SBŠ OSTRAVA – BASKET OSTRAVA 76:27
Body SBŠ:Vládíková 17 (2/1), Boleslavská Karolína 12, Zdeňková 10, Potáčková 9 (1/1), Blablová a Němcová 8, Mančíková 6, Urbánková 4, Moricová 2, Boleslavská Klaudie, Konečná, Grobařová, Vasileva, Zvolánková a Malíková 0.

SK BRUNTÁL – SBŠ OSTRAVA 4:59
Body SBŠ:Vládíková 10 (2/2), Zdeňková 8 (2/0), Boleslavská Karolína 8, Konečná a Urbánková 6, Grobařová 4 (2/0), Blablová a Mančíková 4, Němcová 3 (2/1), Potáčková, Moricová a Vasileva 2, Boleslavská Klaudie, Zvolánková a Malíková 0
Komentář:Oba kvalifikační zápasy odehrály holky na výbornou a zaslouží si velkou pochvalu.

zpět na „ŽENY PROHRÁLY VE STŘEDOEVROPSKÉ LIZE V NĚMECKÉM MARBURGU “pokračujte na „PORÁŽKA ŽEN V ŽBL V MLADÉ BOLESLAVI“