« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 28.1. DO 3.2.2019

V týdnu od 28.1. DO 3.2.2019 se hrálo celkem 10 mistrovských utkání mládeže. Juniorky U19 prohrály v extralize na KP Brno. Béčko juniorek U19 prohrálo v dorostenecké lize ve Žďáru a na Vysočině. Starší žákyně U15 prohrály v extralize doma se Spartou Praha a Strakonicemi. Béčko starších žákyň U15 vyhrálo v nadregionální lize U15 s Přerovem a Lipníkem na Bečvou. Starší minižákyně U13 vyhrály první utkání kvalifikace o postup na Národní finále s Basketem Ostrava a v oblastním přeboru chlapců porazily Basketpoint Frýdek-Místek. Podrobnosti že všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
EXTRALIGA JUNIOREK – U19
KP BRNO – SBŠ OSTRAVA 81:58

DOROSTENECKÁ LIGA JUNIOREK – U19
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – SBŠ OSTRAVA B 91:50
Body SBŠ B:Konečná V. 8, Lindovská R. 4, Zajícová M. 0, Petroušová J. 2, Štěpánková N. 11.(5/4), Havlíčková J. 19.( 3×3b.), Konečná J. 6., Špílová N. 0.

BC VYSOČINA – SBŠ OSTRAVA B 70:63
Body SBŠ B:Konečná V. 2, Lindovská R. 3 (2/1), Zajícová M. 0, Petroušová J. 0, Štěpánková N. 20 (6/4), Havlíčková J. 24 (4×3b.), Konečná J. 14, Špílová N. 0.(2/0).
Komentář:V sobotu jsme se soupeřem vydrželi jen do poločasu. Druhy poločas byl soupeř lepší. Nedělní zápas jsem hráli a bojovali až do konce. Bohužel štěstí se přiklonilo na soupeřovou stranu. Chtěl bych hráčky pochválit, že se bojovaly až do konce zápasu, i když soupeři byli starší. Teď nás čekají zápasy U17 doma. Makáme,šlapeme, jedeme dál.

EXTRALIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA – BA SPARTA PRAHA. 48:79
Body SBŠ:Pietraszová 15 (3×3b.), Máderová 8, Zátopková 7 (3/1), Vlosinská 5 (4/2+1×3b.), Šandová 4, Pěchová 3 (1/1), Kleinová 2, Capíková 2, Wavrová 2, Saviola 0, Koláčková 0.
Komentář:Proti Spartě jsme odehráli slušně tři čtvrtiny utkání s velmi špatnou třetí čtvrtinou, kterou jsme prohráli 12:33. Holky i přesto bojovaly až do konce. Nepříjemností bylo zranění Elišky, která nám bude chybět v dalších utkáních. Bodově se dařilo Domči, která byla naše nejlepší střelkyně.

SBŠ OSTRAVA – BK STRAKONICE 51:53
Body SBŠ:Vlosinská 14 (10/4+2×3.b), Zátopková 12 (8/6), Pietraszová 8, Capíková 6 (2/1+1×3b.), Šandová 5 (1×3b.), Kynclová 2, Pěchová 2 (2/2), Saviola 2, Máderová 0, Wavrová 0, Koláčková 0.
Komentář:Se Strakonicemi jsme odehráli nešťastné utkání. Tři čtvrtiny jsme tahali za kratší konec. V poslední čtvrtině jsme zabrali a dokázali jsme vyrovnat. Měli jsme na konci základní části i otočit výsledek na naší stranu, ale střely Domči a Terky nenašli správný cíl a v prodloužení rozhodl soupeř dvěma trojkami o naší těsné porážce. I přes porážku holky bojovaly až do konce. Ve Strakonicích jím porážku vrátíme !!!

NADREGIONÁLNÍ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA B – TBS PŘEROV 84:26
Komentář:Capíková 18, Matějíčková 16 (2/2), Kovářová 12, Kotalová 10 (1/0), Pavelková 8 (2/0), Chamradová 6, Šlachtovská 6, Juřicová 6 (2/0), Rykaluková 2, Koláčková 2.
Komentář:V utkání s Přerovem si všechny holky zahrály a prosadily se i bodově.

BK LIPNÍK NAD BEČVOU – SBŠ OSTRAVA B 34:70
Body SBŠ B:Boleslavská 16, Matějičková 14, Capiková 6 (2×3.b,) Chamradová 6, Kotalová 6, Šlachtovská 4 (2/2), Juřicová 4, Potáčková 4, Koláčková 2, Pavelková 2., Kovářová 1 (2/1).
Komentář:Hráli jsme bez chuti a nálady. Některé hráčky se už viděly na horách. Povinné vítězství. Ale abych nebyl jen negativní, tak jsme tam měli pár pěkných akcí …..jen tak dál M.CH..

KVALIFIKACE O POSTUP NA NÁRODNÍ FINÁLE – U13
BASKET OSTRAVA – SBŠ OSTRAVA 44:67
Body SBŠ:Boleslavská Karolína 16 (5/2), Starostková 13 (4/3), Zvolánková 8, Mazalová 7 (2/1), Boleslavská Klaudie 4 (2/0), Zdeňková a Mančíková 4, Blablová, Vasileva a Vládíková 3 (3/1), Potáčková 2 (2/0), Konečná 0 (2/0), Kaducová, Malíková a Hrabovská 0.
Komentář:První kvalifikační utkání o postup na Národní finále U13 jsem na palubovce Basketu Ostrava vyhráli. Celkový výkon však nelze hodnotit na výbornou. Hra vázla hlavně v první a třetí čtvrtině, kde bylo nasekáno mnoho zbytečných chyb. Na větší bodový rozdíl jsme se trhli až v poslední čtvrtině. Zvlášť za výkon zaslouží pochvalu Kája Boleslavská, která zahrála dobře a bodově nás podržela. Za zmínku stojí taky výkon Káti Zvolánkové, která se po delší době dostala zpět do své formy. Příští kolo kvalifikace bude na domácí palubovce, takže snad bez zbytečné nervozity a s lepším průběhem.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKŮ – U13
SBŠ OSTRAVA – BASKETPOINT FRÝDEK-MÍSTEK 57:24, 59:25
Body SBŠ 1.utkání:Zdeňková 13 (4/1), Boleslavská Karolína 11 (1/1), Starostková 10 (4/0), Blablová 8 (4/2), Malíková a Mazalová 4, Boleslavská Klaudie, Kaducová a Zvolánková 2, Vládíková 1 (2/1), Vasileva 0 (2/0), Mančíková 0.
Body SBŠ 2.utkání:Staros­tková a Boleslavská Karolína 14, Zdeňková 9 (4/3), Boleslavská Klaudie 4 (2/0), Blablová 4 (2/2), Kaducová a Vládíková 4, Vasileva, Mančíková a Mazalová 2, Zvolánková a Malíková 0.
Komentář:Kluci z Frýdku-Místku nám vyhověli s předehráním utkání i přes to, že měli mnoho hráčů zraněných. Nepřijeli tedy v plné sestavě, takže nás čekaly lehčí zápasy než na jejich palubovce, odkud jsme si přivezli jednu výhru a jednu prohru. Holky zahrály oba zápasy výborně. Navíc si s námi poprvé zahrála i Terka Mazalová z Bruntálu, která pro nás bude velkou posilou. Holky chválím za výkon, a taky děkuji týmu z Frýdku-Místku, že přijeli zápasy předehrát.

zpět na „V 17.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN PORÁŽKA S KP BRNO 57:86“pokračujte na „VÍTĚZSTVÍ V ŽBL NAD TÝMEM TEAMSTORE BRNO“