« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 29.1. DO 4.2.2018

V týdnu od 29.1. do 4.2.2018 se hrálo celkem 16 mistrovských utkání mládeže. Juniorky U19 hrály v extralize 1–1. Béčko juniorek U19 zvítězilo 2× v dorostenecké lize. Starší žákyně U15 zvítězily 2× v žákovské lize. Béčko starších žákyň U15 zvítězilo v nadregionální soutěži nad Příborem. Starší minižákyně U13 zvítězily v kvalifikaci o postup na Národní finále nad Příborem. V oblastním přeboru U13 chlapců prohrály naše hráčky 2× s Karvinou. Nejmladší minižákyně U11 B porazily 2× Basket Ostrava. V oblastním přeboru nejmladších minižáků hrála naše děvčata s chlapci Nového Jičína 1:1. V oblastním přeboru nejmladších minižáků U10 prohrály naše
hráčky 2× v Orlové proti Snakes. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
EXTRALIGA JUNIOREK – U19
SBŠ OSTRAVA – BK LOKO TRUTNOV 55:52
Body SBŠ:Kubíčková 15;Smutná 14;Rašková 10;Kopecká 9;Muntágová,Michňo­vá 3;Busková 1;
TH:15/10; Trojky:12/3; Fauly:17/17; Doskoky:43.

SBŠ OSTRAVA – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 47:76
Body SBŠ:Kopecká 14;Kubíčková 13;Frgalová 6; Busková 5;Muntágová 4;Smutná,Havlíčková 2;Rašková 1;
TH:23/19 ; Trojky:17/0; Doskoky:37.
Komentář:Jedna výhra a jedna prehra , taka bola uspešnosť junioriek SBŠ Ostrava v extralige U19. Zatiaľ čo v sobotnom zápase s družstvom Trutnova bol stav stále vyrovnaný a o výsledku sa rozhodlo až v samom závere, nedeľný zápas mali v rukách od začiatku hráčky z Hradca Králove a vybojovali si necakane vysoké viťazstvo.

DOROSTENECKÁ LIGA JUNIOREK – U19
SBŠ OSTRAVA „B“ – BK PŘÍBOR 75:57
Body SBŠ:Kramplová Veronika 15, Michňová Andrea 14, Havlíčková Jolana 12, Maříková Michaela 10, Bačová Alena 7, Hedánková Viktorie 5, Marethová Marie 4, Krmaschková Annika 3, Procházková Nell 2, Vašťáková Kristýna 2, Pastrňáková Nela 1.
Komentář:Cílem našeho utkání proti Příboru bylo nacvičit si nové systémy jak v obranné, tak i v útočné hře. V první čtvrtině se nám hra moc nedařila, hráli jsme vlažně v obraně a první čtvrtinu jsme prohráli 17 : 13. Od druhé čtvrtiny jsme již začali diktovat tempo utkání a postupně jsme navyšovali náš náskok a utkání jsme vyhráli rozdílem 18 bodů . Ve hře naše hráčky splnily to, co jsme si řekli a utkání splnilo svůj účel. Dobrý výkon podal celý tým.

SBŠ OSTRAVA „B“ – OSK OLOMOUC 61:51
Body SBŠ:Volná Aneta 13, Havlíčková Jolana 11, Pastrňáková Nela 9, Michňová Andrea 7, Štěpánková Nikola 5, Marethová Marie 4, Hedánková Viktorie 4, Krmaschková Annika 3, Vašťáková Kristýna 3, Procházková Nell 2.
Komentář:Utkání s Olomoucí se čekalo velice vyrovnané. To se potvrdilo i v průběhu utkání. Oba týmy se střídaly ve vedení. Bojovalo se o každý míč. Našemu týmu se podařil vstup do poslední čtvrtiny a tu jsme vyhráli 17 : 6 bodů. To rozhodlo o našem konečném vítězství v utkání. Všechny hráčky podaly solidní výkon.

ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA – TJ OP PROSTĚJOV 70:48
Body SBŠ:Chmielová 20 (6/3+1×3b.), Šandová 17 (2/1), Kozlová 10, Ebenhöhová 8 (9/4), Kleinová 8, Kuderová 4 (2/1+1×3b.), Konečná V. 2, Lindovská 1 (4/1).
Komentář:Utkání proti Prostějovu jsme odehráli velmi vlažně v prvním poločase. Ve druhé půlce jsme přece jenom trochu zabrali a v pohodě jsme zvítězili. Bodově nás táhly Anet s Terkou.

SBŠ OSTRAVA – BK ÚSTÍ NAD ORLICÍ 89:47
Body SBŠ:Šandová 26 (10/8),. Kleinová 15 (2/1), Chmielová 8 (9/4), Ebenhöhová 8, Kozlová 8 (1/0), Konečná V. 7 (1×3b.), Kuderová 6 (4/3+1×3b.), Kynclová 4 (4/2), Konečná J. 4, Lindovská 3 (2/1).
Komentář:S Ústím nad Orlicí si všechny hráčky zahrály s chutí. Bodově se prosadily všechny hráčky. Pochvala především s chutí jako hráčky hrály.

NADREGIONÁLNÍ SOUTĚŽ STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
SBŠ OSTRAVA „B“ – BK PŘÍBOR 63:38
Body SBŠ:Kynclová 15 (3×3b.), Pietraszová 14, Kozlová 10, Capíková 10, Konečná J. 6, Zátopková 4, Saviola 2, Kuderová 2.
Komentář:Proti Příboru jsme odehráli velmi dobrý první poločas 28:9. Ve druhém poločase jsme výrazně polevili a soupeř s námi držel krok. Bodově se prosadily všechny hráčky.

KVALIFIKACE O POSTUP NA NÁRODNÍ FINÁLE STARŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U13
BK PŘÍBOR – SBŠ OSTRAVA 9:99
Body SBŠ:Zdeňková 22, Seberová a Juřicová 14, Capíková 10 (2/0), Chamradová 10, Boleslavská 8, Pavelková 9, Rykaluková 5 (2/1), Kočerhová a Moricová 4, Šlachtovská 2
Komentář trenérky Gabky:Holky z Příboru byly oslabené o několik hráček a bylo na první pohled znát, že proti nám nastoupil mladší tým. Po náročném euroligovém víkendu odehrály holky jednoduchý zápas, ve kterém předvedly krásnou kolektivní hru.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKŮ – U13
SBŠ OSTRAVA – TJ SOKOL KARVINÁ
Body SBŠ 1.utkání:Capíková 8 (2/2), Moricová 8 (2/0), Boleslavská 4 (4/2), Kočerhová, Kovářová a Seberová 4, Zdeňková 3 (4/1), Rykaluková a Juřicová 2 (2/0), Pavelková a Matějíčková 2, Chamradová a Šlachtovská 0.
Body SBŠ 2.utkání:Capíková 12, Boleslavská 6 (2/2), Chamradová 6, Zdeňková a Šlachtovská 4, Pavelková a Moricová 2, Seberová 1 (2/0), Kočerhová, Kovářová, Matějíčková, Rykaluková a Juřicová 0.
Komentář:I v so­botu, v utkání pro klukům z Kaviné předvedly holky pěkný týmový basketbal. Nedaly klukům ani metr na hřišti lacino. A i když jsme oba zápasy prohráli o pár bodů, zaslouží si holky pochvalu za pěknou kolektivní hru a přístupu k zápasům. Šlo vidět, že si hru užívají.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKŮ
BC NOVÝ JIČÍN – SBŠ OSTRAVA 50:43, 38:45
Body SBŠ 1.utkání:Staros­tková 10, Vladíková 9, Boleslavská 8, Vasileva 4, Grobářová 2, Kaducová 1, Holaňová 1, Kusínová 1.
Body SBŠ 2.utkání:Staros­tková 14, Holaňová 9, Vladíková 8, Kaducová 6, Boleslavská 6, Červenková 4, Vasileva 2, Šindlerová 1.
Komentář trenéra Chmiela:Není co hodnotit, protože náš výkon byl špatný a roztěkaný. Hráčky se hádají s trenéry a nemají vůbec úctu k trenérům. Pokud takhle budete dál pokračovat, nevidím důvod jet s Vámi na MČR. Za druhý zápas pochvala za bojovnost a vydřenou výhru.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U11
SBŠ OSTRAVA „B“ – BASKET OSTRAVA 71:5, 54:3
Body SBŠ 1.utkání:Staňková 18 (2/0), Vládíková 13,Holaňová 10, Kaducová 10, Duroňová 6 (2/0), Marcinová 2, Bilanová 2, Balonová 2, Matušíková 2, Obadalová 2, Kusynová 2, Šindlerová 2, Závrská 0.
Body SBŠ 2.utkání:Vládíková 20, Obadalová 8, Staňková 8 (2/0), Duroňová 4, Bilanová 4, Matušíková 4, Kaducová 2 (2/0), Holaňová 2, Kusynová 2, Závrská, Marcinová, Balonová, Šindlerová 0.
Komentář trenérky Bety:Na zápas jsme nastupovaly ve větším počtu než jsou holky zvyklé. Díky tomu jsme mohly více střídat a holky tak mohly makat na 100% po celu dobu, co byly na hřišti. Chválím za bojovnost a nasazení. Taky jsem ráda, že holky konečně využily své výšky. Doufám, že v příštích zápasech předvedeme podobné výkony.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKŮ – U9
BK SNAKES ORLOVÁ – SBŠ OSTRAVA 39:16, 40:18
Body SBŠ 1.utkání:Maršol­ková, Strakošová a Červená po 2, Pastrňáková, Pavlátová a Rychlíková po 2, Hrubá, Kantorová, Minaríková, Paverová, Valnohová, Popelářová, Vybíralová, Fischerová, Fecurová 0.
Body SBŠ 2.utkání:Červená 6, Maršolková, Paverová, Popelářová, Rychlíková a Fecurová po 2, Hrubá, Kantorová, Minaríková, Pastrňáková, Pavlátová, Valnohová, Vybíralová, Fischerová a Strakošová 0.
Komentář trenéra Kyncla: V sobotu 3.1. jsme odehráli zápas v Orlové proti klukům ze Snakes. První zápas jsme v první polovině kluky hodně trápili a proměňovali jasné šance. V druhé polovině kluci nasadili tvrdou hru a nakonec zápas vyhráli. V druhém zápase pokračovala tvrdá hra ale už na obou stranách. Kluci nás tentokrát porazili svou rychlostí. V dalších utkáních nás tvrdá hra nesmí zaskočit jako tentokrát.

zpět na „V 17.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN JSME PROHRÁLI NA DOMÁCÍ PALUBOVCE S TÝMEM U19 CHANCE STRAKONICE“pokračujte na „PORÁŽKA V ŽBL S TRUTNOVEM“