« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 5.2.2018 DO 11.2.2018

V týdnu od 5.2. do 11.2.2018 se hrálo celkem 10 mistrovských utkání mládeže. Béčko kadetek U17 vyhrálo obě utkání v dorostenecké lize a zajistilo si definitivně účast v soutěži i pro další sezónu. Mladší žákyně U14 hrály v extralize na domácí palubovce tři utkání, dokázaly porazit pouze KP Brno. S Hradcem Králové i Žabinami Brno odešly poraženy. Béčko mladších žákyň U14 hrálo v žákovské lize 1–1. Starší minižákyně U13 prohrály 2× v oblastním přeboru děvčat. Nejmladší minižákyně U10 vyhrály v oblastním přeboru nejmladších minižákyň U10 2× v Mohelnici. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
DOROSTENECKÁ LIGA KADETEK – U17
BK ŽABINY BRNO „B“ – SBŠ OSTRAVA „B“ 49:59
Body SBŠ:Jana 20 (2/0), Lucka 12, Verča Kon. 11 (2/2+1×3b.), Julča 6, Verča Kud. 5 (1×3b.), Lada 3 (2/1), Žolík 2.
Komentář:Do Brna jsme odjeli pouze se 7-mi hráčkami, ale holky podaly velmi zodpovědný výkon od samého začátku. Pochvala za bojovný a dobrý výkon.

JISKRA KYJOV – SBŠ OSTRAVA „B“ 40:67
Body SBŠ:Lucka 34 (5/2+2×3b.), Verča Kon. 14, Julča 8 (2/0), Jana 6 (2/0), Lada 3 (1×3b.), Verča Kud. 2, Žolík 0.
Komentář:V Kyjově jsme stejně jako v Brně byli od začátku lepším týmem. Holky hrály týmově.Předvedly spoustu pěkných akcí a po zásluze zvítězily. Pochvala za výkon v obou utkáních.

EXTRALIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
SBŠ OSTRAVA – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 54:78
Body SBŠ:Vanesa 9 (1×3b.), Zuzka 9 (2/1), Eliška 8 (4/1), Domča 7 (2/1), Terka 6 (2/0), Míša 4 (3/0), Dorka 4, Anička 4 (2/2), Sára 2, Nikča 2, Natka 0.
Komentář:Utkání s Hradce začalo pro náš tým velmi nešťastně, když se při rozcvičení zranila Terka, která sice se sebezapřením do utkání nastoupila, ale její výkon to hodně hendikepovalo. I tak jsme nezačali špatně a v první čtvrtině jsme byli favoritovy vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme stejně jako v Hradci přišli o naději ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli 8:28. Druhý poločas byl opět vyrovnaný. Pokud chceme hrát s Hradcem vyrovnanou partii po celé utkání, musíme udržet náš výkon na úrovni první, třetí a čtvrté čtvrtiny. Pokud budeme mít šanci na lepší výsledek. Pochvala holkám za to, že to nezabalily a bojovaly až do konce.

SBŠ OSTRAVA – BK ŽABINY BRNO 48:49
Body SBŠ:Zuzka 14 (12/2), Anička 10 (6/3+1×3b.), Eliška 9 (4/2+1×3b.), Domča 9 (2/2+1×3b.), Nikča 2, Míša 2, Dorka 2, Vanesa 0, Sára 0.
Komentář:Utkání s Brnem nám vůbec nevyšlo. Kromě toho, že nemohla nastoupit Terka (přejeme rychlé uzdravení) se holky po celé utkání nemohly prosadit především střelecky. Hodně jsme se trápili i při trestných hodech (Zuzka 12/2 !!!). Přesto jsme mohli v utkání zvítězit, ale bohužel ani pan rozhodčí Čarnecký neměl svůj den. V každém případě jsme se porazili především sami. Věřím tomu, že v Brně vyhrajeme. Za bojovost si holky zaslouží pochvalu.

SBŠ OSTRAVA – KP BRNO 79:69
Body SBŠ:Zuzka 15 (6/3), Domča 15 (5/3), Eliška 15 (1×3b.), Anička 13 (2/1), Sára 10, Vanesa 5 (2/1), Dorka 4, Týna 2, Míša 2, Nikča 0.
Komentář:Po dvou předešlých utkáních jsme v první čtvrtině působili velmi unaveně. Hráli jsme špatně především v obraně. První čtvrtinu jsme prohráli 11:25 a vůbec to s námi nevypadalo dobře. Naštěstí se holky ve druhé čtvrtině obdivuhodně zvedly a do poločasu jsme skóre otočili 37:36. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a postupně jsme naše vedení navyšovali. Pochvala za bojovnost a nasazení od druhé čtvrtiny.

ŽÁKOVSKÁ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
SBŠ OSTRAVA „B“ – BK ŽABINY BRNO „B“ 34:33
Body SBŠ:Boleslavská 11 (8/3), Seberová 6, Zdeňková 5 (8/5), Chamradová 5 (6/3), Rykaluková 4 (2/0), Kovářová 2, Matějíčková 1 (4/1), Kočerhová, Juřicová a Šlachtovská 0.
Komentář:Celý zápas měly naše soupeřky mírný bodový náskok. Holky však zápas nevzdaly a bojovaly až do posledních vteřin. V závěru zápasu jsme se dotáhli na rozdíl jednoho bodu. O napínavou koncovku se postarala Kajá Boleslavská, který byla v poslední vteřině faulovaná při nájezdu do koše. Kája proměnila oba trestné hody, které nám zajistily výhru 34:33. Holky předvedly skvělý výkon.

SBŠ OSTRAVA „B“ – JISKRA KYJOV 35:53
Body SBŠ:Chamradová 13 (2/1), Zdeňková 7 (7/5), Matějíčková 6 (2/2), Boleslavská 5 (2/1), Potáčková a Rykaluková 2, Kovářová, Seberová a Šlachtovská 0 (2/0), Kočerhová a Juřicová 0.
Komentář:Holky se snažily a bojovaly stejně jako v sobotním zápase. Soupeřky však byly zdatnější a nedokázali jsme ubránit jejich dlouhé hráčky. Za předvedený výkon zaslouží holky pochvalu.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U13
TBS PŘEROV mix – SBŠ OSTRAVA 44:42, 46:42
Body SBŠ 1.utkání:Němcová 8 (2/2), Potáčková 7 (2/1), Hrabovská 6, Vasileva a Malíková 4, Urbánková 3 (2/1), Boleslavská, Konečná, Grobařová, Starostková a Mančíková 2, Zvolánková 0
Body SBŠ 2.utkání:Zvolán­ková 9 (4/2), Vasileva 6, Boleslavská 5 (4/1), Potáčková 4 (4/0), Konečná 4 (2/2), Starostková 4 (2/0), Malíková 4, Němcová, Hrabovská a Mančíková 2, Urbánková a Grobařová 0.
Komentář:Oba zápasy jsme prohráli těsně. Obě prohry zapříčinil nekonstantní výkon v celém zápasu. První zápas se trápila druhá pětka. V druhém zápase pak nepodala moc dobrý výkon pětka první. Ocenit však musím kolektivní hru.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ – U10
TJ MEZ MOHELNICE – SBŠ OSTRAVA 20:72, 23:64
Body 1.utkání: Holáňová a Červenková po 20, Kusynová 15, Rychlíková 5, Hrubá 4, Fecurová, Kaderková, Vajdová a Vildová po 2, Kantorová a Valnohová 0
Body 2.utkání: Holáňová 26, Červenková 18, Kusynová 6, Rychlíková 4, Fecurová a Kaderková po 3, Kantorová a Vajdová po 2, Hrubá, Valnohová a Vildová 0
Komentář trenéra Kyncla: Další zápas jsme odehráli v Mohelnici 10.2. Na zápas jsme jeli s jasným cílem, vyhrát. První zápas vyzněl jasně pro nás. Soupeři jsme nic nedovolili a zápas jasně vyhráli. Druhý zápas přinesl opak. V první čtvrtce se soupeř zmátořil a začal nás přehrávat. Druhá polovina už byla zase naše. Začali jsme získávat míče a i v druhém utkání jsme slavili výhru.

zpět na „SBŠ OSTRAVA USPOŘÁDALA TURNAJ EGBL PRO MLADŠÍ DOROSTENKY U17“pokračujte na „V 17.KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE ŽEN JSME PROHRÁLI NA DOMÁCÍ PALUBOVCE S TÝMEM U19 CHANCE STRAKONICE“