« zpět

VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 6.11. DO 12.11.2017

V týdnu od 6.11. do 12.11.2017 jsme odehráli celkem 9 mistrovských utkání mládeže. Juniorky hrály v extralize 1–1 v Brně. Béčko juniorek porazilo 2× Basket Ostrava. Starší žákyně U15 prohrály 2× v Brně v žákovské lize. Mladší žákyně U14 porazily v žákovské lize Basket Ostrava. Nejmladší minižákyně U11 hrály 1–1 v oblastním přeboru chlapců. Podrobnosti ze všech utkání najdete níže na této stránce.

PODROBNOSTI Z UTKÁNÍ
EXTRALIGA JUNIOREK – U19
KP BRNO – SBŠ OSTRAVA 47:97
Body SBŠ:Smutná 21; Miklíková 20; Kubíčková 18; Busková,Havlíčková 12; Kopecká 5;Rašková 4; Michňová 3;Frgalová 2;Muntagová.
TH:17/14, Trojky:23/11; Fauly:16/15 ; Doskoky:43.

BK ŽABINY BRNO – SBŠ OSTRAVA 63:62
Body SBŠ:Smutná 23; Miklíková 18; Kubíčková 10; Busková 7; Frgalová 4; Rašková,Kopec­ká,Muntágová,Michňo­vá,Havlíčková.
TH:26/20; Trojky:18/6; Fauly:21/21 ; Doskoky:48.
Komentář:11. a 12. Listopadu 2017 pokračovala extraliga U19 dievčat českej republiky. Hracky SBŠ Ostrava cestovali za svojími súperkami do Brna ,kde odohrali svoje majstrovské zápasy s KP Brno /sobota / a BK Žabiny Brno /nedeľa/. V sobotu sa dievčata SBŠ od prvej minúty zahrizli do svojích súperiek a počas celého zápasu zveľaďovali svoje vedenie až na konečny 50. bodový rozdiel .V nedeľnom zápase sa výsledok z prvej štvrtiny zdal povzbudivý / 9:14 /, ale v dalšom priebehu hry Ostravčanky prenechali vývoj zápasu na svoje súperky z Brna. Tie využili každu ponuknutu šancu na skórovanie a pred poslednou štvrtinou viedli už dvojciferným rozdielom / 49 : 38 /. Dokonca v 32. minúte zápasu až o 15. bodov / 54:39 /. Nasledujuce 3. minúty boli však plne v režii družstva z Ostravy a 8. bodovou šnúrou začali súpera mohutne doťahovať . Obranný tlak sposobil rozpad brnenskej hry a až do konca zápasu hráčky z Ostravy dovolili domácim skoroval z hry iba jediný krát . S pribúdajúcimi minútami sa čoraz viac začínal črtať zvrat v skóre a stalo sa tak 8. sek. pred koncom , keď Adéla Smutná premenila oba trestné hody a upravila stav na 61:62 v prospech hostí z Ostravy. Domáci mali poslednú šancu na skórovanie po vhadzovani zo zámedzia. . Vstupnú prihrávku hráčky Brna ešte zvládli, ale druhá už skončila v strede vymedzeného územia ostravčaniek, kde nenašla svojho adresáta a tak zostávali 4. sekundy od prekvapenia … Žiaľ ešte vačšie prekvapenie nastalo ,keď jeden z arbitrov preťal svojim hvizdom nádeje družstva zo severnej moravy. Odpískal faul, domáca hračka využila ponúknutú šancu streľby trestných hodov , oba premenila a 4. sekundová nádej ostravských hráčiek na radosť už zostala nevyužitá…

DOROSTENECKÁ LIGA JUNIOREK – U19
BASKET OSTRAVA – SBŠ OSTRAVA „B“ 53:70
Body SBŠ:Havlíčková Jolana 18, Štěpánková Nikola 10, Kramplová Veronika 9, Pastrňáková Nela 9, Michňová Andrea 9, Polášková Beáta 6, Bačová Alena 5, Krmaschková Annika 2, Hedánková Viktorie 2.
Komentář:Již před zápasem mělo utkání nádech derby. Hráčky se dobře znaly z tréninků a obě družstva chtěly uspět. My jsme do zápasu vstoupili velice dobře a po první čtvrtině jsme vedli rozdílem 6 bodů. Od druhé čtvrtiny se ale hra vyrovnala. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme hráli špatně v obraně a dostali jsme hodně lehkých košů. Soupeři se dařila hlavně střelba trestných hodů a po třetí čtvrtině jsme prohrávali 48 : 43. Ve čtvrté čtvrtině jsme ale již nenechali nikoho na pochybách, kdo by měl zápas vyhrát. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 27 : 5 a zápas jsme vyhráli. Velká zkušenost pro naše hráčky, že dokázaly zápas za nepříznivého stavu otočit.

SBŠ OSTRAVA „B“ – BASKET OSTRAVA 57:43
Body SBŠ:Pastrňáková Nela 15, Kramplová Veronika 12, Havlíčková Jolana 11, Krmaschková Annika 6, Michňová Andrea 5, Bačová Alena 4, Hedánková Viktorie 4.
Komentář:Ve druhém utkání s družstvem BASKET Ostrava na domácí palubovce jsme šli hned od začátku do vedení a postupně jsme navyšovali náš náskok. Na našich hráčkách byla již znát únava z předešlých 2 utkání a proto jsme se snažili rovnoměrně všechny na hřišti protočit. Zápas jsme vyhráli rozdílem 14 bodů. Střelecky se dařilo Nele Pastrňákové, Veronice Kramplové, Jolaně Havlíčkové. Výborně bránily Krmaschková Annika a Bačová Alena.

ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ – U15
KP BRNO – SBŠ OSTRAVA 78:59
Body SBŠ:Chmielová 18 (6/4), Brisudová 17 (1/0+1×3b.), Kozlová 6, Lindovská 6 (4/4), Vlosinská 4, Konečná V. 4, Konečná J. 2 (2/2), Suková 2, Pietraszová 0 (2/0), Petroušová 0.
Komentář:Utkání proti KP by se dalo rozdělit na dvě části. Do 15.minuty jsem hráli velmi slušně, dávali jsme jednoduché koše. Výsledkem bylo vedení 30:17. Od 15.minuty prohráli do poločasu 0:18. Do konce třetí čtvrtiny jsme hru opět vyrovnali, ale v poslední čtvrtině jsme absolutně odpadli a nakonec jsme odešli vysoko poraženi 59:78. Bodově nás držely Aneta s Ladou. Škoda vysoké marodky, kdy nám z různých zdravotních důvodů chyběly Elča, Katka, Tereza.

BK ŽABINY BRNO – SBŠ OSTRAVA 72:48
Body SBŠ:Vlosinská 12, Pietraszová 8 (1/0), Chmielová 7 (4/3), Lindovská 5 (1/1), Brisudová 4 (2/1+1×3b.), Kozlová 4, Konečná V. 3 (2/1), Petroušová 2, Suková 2 (2/0), Konečná J. 1 (2/1).
Komentář:V utkání proti Žabinám jsme tahali od začátku za kratší konec. Domácí nás přehrávali především ve hře 1:1 a zónovým presinkem. První body v žákovské lize zaznamenala Domča. Stínem utkání bylo zranění Verči Konečné po naprosto zbytečném nevybíravém zákroku soupeřky. Samostatnou kapitolou bylo chování trenérské dvojice Křivánek, Křivánková, kteří po celé utkání komentovali každý výrok rozhodčích. Opravdu dobrý příklad pro mládež. Rozhodčí bohužel absolutně utkání nezvládli.

ŽÁKOVSKÁ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – U14
SBŠ OSTRAVA – BASKET OSTRAVA 101:48
Body SBŠ:Vlosinská 31 (2/1), Pietraszová 26, Wavrová 12, Kynclová 11 (1×3b.), Saviola 10 (1/0), Zátopková 6, Šandová 5 (1×3b.), Koláčová 0, Chvílová 0.
Komentář:Utkání s Basketem Ostrava jsme odehráli ve špatném zdravotním stavu a tomu odpovídal i náš výkon. Celé utkání jsme odehráli pochodově bez nasazení a rychlosti. Bodově se dařilo Zuzce a Domči.

OBLASTNÍ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKŮ – U11
SBŠ OSTRAVA – BK SNAKES ORLOVÁ 36:40, 47:35
Body SBŠ 1.utkání:Staros­tková 14, Vladíková 7, Holaňová 6, Šindlerová 2, Červenková 2, Vasileva 2, Bilanová 2.
Body SBŠ 2.utkání:Vladiková 16, Starostková 14, Boleslavská 10, Chvílová 2, Holaňová 2, Vasileva 2.
Komentář:První zápas špatná obrana. Některé hráčky mě moc zklamaly. Druhý zápas opět hoří obrana a tým vedou jen dvě hráčky. Vítězství je zase vydřené ,ale výhra se počítá.

zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 13.11. DO 19.11.2017“pokračujte na „STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 SE ZÚČASTNILY PRVNÍHO TURNAJE EUROLIGY EGBL“