« zpět

VYSOKÁ PORÁŽKA V RENOMIA ŽBL S BK ŽABINY BRNO

V dohrávce 3.kola RENOMIA ŽBL jsme prohráli na domácí palubovce vysoko s týmem BK Žabiny Brno 54:81.

Brněnské Žabiny zvládly úspěšně dohrávku třetího kola RENOMIA ŽBL, když zvítězily na naší palubovce 81:54. Oba celky se už střetly před pár týdny v rámci Středoevropské ligy CEWL, kdy Žabiny u nás vyhrály po bitvě, tentokrát to byla pro obhájkyně ligového stříbra snadnější práce. Náš tým vedl jen v úplném úvodu, od čtvrté minuty ale převzaly taktovku Žabiny a sérií 10:0 (osm bodů Kateřina Zohnová) odskočily do dvouciferného vedení. Naše hráčky se pak ještě přiblížily ve druhé čtvrtině několikrát na rozdíl pěti bodů, závěr poločasu ale znovu patřil Brňankám, které utekly do vedení 45:30 a ve druhé půli mohly náskok kontrolovat. Vedení Žabin vzrostlo ve druhé půli až na 25 bodů a zahrálo si tak dostatečně všech jedenáct hostujících hráček připravených k zápasu.

Větší minutáž měla jen pivotka Justina Matuzonyté, na kterou náš tým nenašel odpověď a potrápila nás 22 body a 13 doskoky, šestnáct bodů přidala Kateřina Zohnová, třináct doskoků vybojovala Michaela Vacková. Náš tým tentokrát tolik nepodrželo zahraniční trio, když Simpson, Dickey a Jones daly dohromady jen 34 bodů.

SBŠ OSTRAVA – BK ŽABINY BRNO 54:81
Body SBŠ:Simpson 12, Dickey 11, Jones 11, Murray 9, Pavlicová 6, Grbič 3, Mikliková 2, Bačová 0, Lukovič 0, Polášková 0.
Fauly:24 : 17
TH:19/11 : 16/12
Trojky:24/ :21/9