« zpět

VYSOKÁ PORÁŽKA V ŽBL NA USK PRAHA

V neděli 2.10.2016 nas­toupily hráčky SBŠ Ostrava do druhého kola ženské basketbalové ligy. Proti nim se postavil nejvážnější kandidát na titul ZVVZ USK Praha. Po povedeném utkání v Brně proti Handicapu jsem očekávali bojovné utkání, ale bohužel jsme zůstali daleko za očekáváním.

ZVVZ USK Praha – SBŠ Ostrava – 96:38 (28:8, 23:8, 27:7, 18:15)
Body SBŠ:Wingate 16, Canty 10, Butts 8, Kubíčková 3, Pavlicová 1, Smutná 0, Rašková 0, Kopecká 0, Milotová 0, Vojtíková 0.
Fauly:16 :15 TH:20/16 : 4/2 Doskoky:58 : 24

Do základní pětky USK Praha nastupovaly Palau, Steinberga, Hanušová, Vyoralová a Elhotová Karolína. Naše základní pětka byla Canty, Wingate, Butts, Vojtíková a Kubíčková. Hned po úvodním rozskoku po dlouhé příhře skórovala Alena Hanušová. Hráčky SBŠ Ostrava se spoléhaly na své zahraniční trio Canty, Butts a Wingate. Domácí hráčky opět předváděly agresivní obranu a rychlou hru dopředu. Prvních 6 bodů ostravského celku dala americká křídelnice Wingate, po ní se prosadila po rychlém protiútoku rozehrávačka Butts a to bylo vše, co jim domácí hráčky v první čtvrtině povolily vstřelit. Už po první desetiminutovce tak hráčky ZVVZ USK Praha vedly o 20 bodů. Druhá čtvrtina byla dost obdobná té první. Domácí hráčky nepřestávaly s agresivní obranou a v útoku předváděly pohledné akce. Poločas tak skončil rozdílem 35 bodů, 51:16. Ve druhé polovině utkání už působily naše hráčky odevzdaným dojmem a domácí si vytvářely zcela volné pozice už v prvních vteřinách útoku. V poslední čtvrtině se snažily naše hráčky ještě alespoň navýšit své skóre. Závěrečná část zápasu skončila o pouhé 3 body, domácí ale i tak s přehledem dotáhly zápas do vítězného konce.

Komentář trenéra Jányho:Druhe kolo ŽBL nám určilo za supera USK Praha. Podla noveho modelu euroligový team odohra v domácej lige aj zapasy na vlastnej palubovke a naše dievcata mali tú „cest“ odohrat zapas so superom zvucneho mena na jeho palubovke. Optimizmus v nasich radoch trval iba do stavu 8 : 8. Od tohto pomeru v skore sa taktovky pevne ujali domáce hračky a ich zdrvujúci rychly protiutok prinašal jednoduche kose a narastanie skore v náš neprospech . Z hry družstva SBŠ Ostrava sa často vytrácala organizácia hry a nasledne neuspesna strelba davala superovi šancu na jednoduché skorovanie.Juniorky v našom teame prejavili veľke usilie odolavat superovi a plnit dohodnute takticke zamery na rozdiel hlavne od Winget..ktora svoje posobenie v druzstve ponala velmi individualisticky v utoku a alibisticky v obrane. A tak samotne skore 96 . 38 hovori o pomere sil v nedelňom zapace.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 26.9. DO 2.10.2016“pokračujte na „KADETKY V TRUTNOVĚ NA 3.MÍSTĚ“