« zpět

VYSOKÁ PORÁŽKA V ŽBL S BK ŽABINY BRNO

Basketbalistky Žabin Brno přehrály v úvodním duelu nového ročníku ŽBL náš tým hladce 101:54. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body reprezentační posila Žabin Petra Záplatová, která stihla 19 bodů.

Jaký zápas nabere směr bylo jasné už od samého úvodu. Ambice Žabin směřují k elitní čtveřici, náš mladý celek se postupně bude snažit zúročit zkušenosti nabrané v loňském ročníku. Brňanky vedené nezastavitelnou Záplatovou si hned v úvodu vypracovaly dvouciferný náskok a kralovaly skoro ve všech herních činnostech. Záplatová byla téměř bezchybná a za první čtvrtinu zvládla nasázet sedmnáct bodů včetně dvou trojek. Definitivní jistotu dodala Žabinám druhá desetiminutovka, ve které se náš otřesený celek zmohl pouze na čtyři body (dva koše Anežky Kopecké) a zápas nám definitivně utekl. Po lehkém polevení ve třetí čtvrtině Brňanky v závěru znovu zabraly a hned v prvním duelu ročníku překonaly stobodovou hranici.

Hvězdou zápasu byla rozehrávačka Záplatová, která k 19 bodům přidala i 6 zisků. Doplnily ji spoluhráčky Matuzonyté a Webb s 16 body, kapitánka Klára Křivánková stejně jako Lenka Šoukalová nastřílely po deseti bodech. Anežka Kopecká vedla náš tým s 12 body, Anna Kubíčková přidala 10 bodů.

Náš tým má ve druhém kole pauzu, Žabiny pokračují pokračuje ŽBL v sobotu proti Hradci Králové.

SBŠ OSTRAVA – BK ŽABINY BRNO 54:101
Body SBŠ:Kopecká 12, Kubíčková 10, Busková 9, Savickaite 8, Hadačová 6, Smutná 5, Corda 2, Pavlicová 2, Rašková 0, Vymazalová 0, Muntágová 0, Frgalová 0.
Fauly:32 : 23 TH:25/20 : 36/24 Trojky:19/2 : 15/5 Diváci:80

Komentáře trenérů:
Stanislav Onuška (trenér SBŠ Ostrava):„V první řadě gratuluji Žabinám k zaslouženému vítězství. Mě způsob hry Žabin nepřekvapil, protože už v minulé sezóně jsem hodně sledoval český basket, zejména jsem byl častým návštěvníkem právě v Brně. Připravovali jsme se na hru soupeře, a i přes to jsem na našich mladých hráčkách viděl, že jsou zaskočené. Měli jsme obrovský problém na rozehrávce. V přípravě jsme hráli velké množství rychlých protiútoků, bohužel dnes jsme se k nim pomalu ani nedostali, protože většinou jsme rozehrávali po koši. Z těch 38 protiútoků, co zmiňoval kolega, bylo opravdu hodně z nich po ztrátách na oblouku. S tímto tlakem jsme si dnes neporadili. Suma sumárum já jsme rád, že jsme tento zápas neodevzdali a že jsme po poločase zvedli hlavu. Styl hry Žabin se ve světě moderního basketbalu běžně hraje. Já to své mladé hráčky učím a chci, aby hráli co nejagresivněji. No máme se dnes z čeho poučit a z čeho dále stavět. Nehodnotil bych však náš výkon jako celozápasový propadák, protože tam byly i pasáže, na které se dívat dalo. Velmi slabí jsme byli pod košem, tam jsme to, co jsme předváděli v přípravných utkáních nebyli schopni přetavit do nějaké individuální činnosti, ale to bylo dáno i tím, že Brno dnes dobře agresivně zahrálo na všech postech.“

Viktor Pruša (trenér Basket Žabiny Brno):„Z pohledu výsledku jsou první zápasy v ŽBL vždy všelijaké. Dnes jsme tento zápas s přesvědčivým skórem zvládli. Na něčem pracujeme a chceme dosáhnout určité úrovně. Cením si 38 bodů z rychlého protiútoku, na kterém máme naši hru postavenou, ale na druhou stranu přechodová fáze, která by více méně měla být naše alfa omega hry, ještě nebyla v tom měřítku. Celkem 21 asistencí. To je druhý aspekt hry, který bychom chtěli předvádět. Toto jsou dva kladně hodnocené faktory. Nejsem rád za náš výkon v lichých čtvrtinách, obzvláště ve třetí. Absolutně jsme ztratili tempo hry a za stavu +40 jsme se přizpůsobili soupeři. To, co jsme si řekli, že chceme hrát, tak jsme místo toho odchodili. Dovolili jsme Ostravě 14 doskoků. Ale v konečném důsledku jsem moc rád za body z venku.“zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 1.10. DO 7.10.2018“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 24.9. DO 30.9.2018“