« zpět

ŽENY ODEHRÁLY ÚSPĚŠNĚ PRVNÍ TURNAJ EWBL

Ženy SBŠ Ostrava odehrály první kolo EWBL s bilancí 2 vítězství a 1 porážky.

Ženy SBŠ Ostrava mají za sebou úspěšný prodloužený víkend na turnaji Evropské ligy EWBL v Košicích. Na Slovensku dokázaly zareagovat na úvodní porážku s běloruským týmem Tsmoki Minsk 52:67 dvěma vítězstvími nad slovenským celkem Young Angels Košice 64:60 a kazašský celek Astana Tigers 70:58.

SBŠ OSTRAVA – TSMOKI MINSK 52:67
Body SBŠ:Jones 12, Dickey 12, Grbic 8, Murray 6, Pavlicová 4, Lukovic 4, Simpson 4, Miklíková 2, Kloknerová 0, Wavrová 0.
Komentář:Euro­cupový Minsk byl po celé utkání lepším týmem a po zásluze zvítězil. V našem týmů se nejvíce dařilo Tiffany Jones a Sáře Dickey.

YOUNG ANGELS KOŠICE – SBŠ OSTRAVA 60:64
Body SBŠ:Dickey 21, Jones 14, Murray 9, Miklíková 7, Simpson 7, Grbic 2, Pavlicová 2, Lukovic 2.
Komentář:Naše hráčky získaly první výhru v Evropské lize EWBL. Na turnaji v Košicích zdolaly domácí Young Angels 64:60. Náš tým skvěle začal a vedl 22:10 a od té doby udržoval po většinu zápasu podobný náskok. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny o vedení prakticky komplet přišel a dvě minuty před koncem Košice snížily na 58:59. Za půl minuty bylo dokonce srovnáno 60:60, pak už ale skóroval jen náš tým a zvládl koncovku vítězně. Náš tým dovedla k výhře Sara Dickey s 21 body, 14 bodů přidala Tiffany Jones. Košicím nestačilo 19 bodů Martiny Máchalové.

ASTANA TIGERS – SBŠ OSTRAVA 58:70
Body SBŠ:Simpson 19, Miklíková 12, Dickey 11, Jones 9, Grbic 9, Murray 4, Lukovic 4, Pavlicová 2, Kloknerová 0 ,Wavrová 0.
Komentář:Náš tým většinu prvního poločasu ztrácel, ale závěr druhé čtvrtiny nám vyšel skvěle a poprvé se dostal do mírného vedení. O to sice ve třetí čtvrtině krátce přišel, posledních patnáct minut zápasu ale už náš tým kraloval a Astanu celkem pohodlně přehrál. Hvězdou zápasu byla kapitánka Eilidh Simpson s 19 body, dvanáct bodů přidala Natálie Miklíková. Čtrnáct bodů stačilo na pozici nejlepší střelkyně Astany Zalině Kurazové.

Evropské poháry pro náš tým pokračují hned ve čtvrtek domácím duelem CEWL s rumunským Satu Mare.zpět na „ŽENY SBŠ OSTRAVA ZVÍTĚZILY VE STŘEDOEVROPSKÉ LIZE CEWL NAD SATU MARE“pokračujte na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 7.10. DO 13.10.2019“