« zpět

ŽENY PROHRÁLY V PRVNÍM KOLE ŽBL V BRNĚ O BOD

BK Handicap Brno – SBŠ Ostrava 62:61 (11:17 33:29 46:38)
Body:Kašpárková a Palušná po 11, Hausknechtová 10, Stoupalová 8, Švrdlíková 6, Brabencová 6, Sedláková 4, Adamcová 3, Neubaerová 3 – Cantyová 18, Buttsová 13, Kubíčková 12, Wingate 8, Rašková 6, Vojtíková 4.
TH:18/12 : 10/9 Doskoky:41:24 Fauly:12:20

Nový a mladý tým brněnského Handicapu si na začátku prvního utkání nového ročníku vybral slabší chvilku a pustil ostravského soupeře do vedení. Domácí hráčky pak ale převzaly otěže zápasu do svých rukou a ujaly se vedení. O to nepřišly ani při závěrečném tlaku hráček SBŠ a nic na tom nezměnila ale trojka šest vteřin před koncem, která určila finální rozdíl jediného bodu.

Domácí basketbalistky vládly pod košem. Na doskoku získaly o plných 17 míčů více než soupeřky a udělaly tak rozhodující krok k vítězství. Problém jim pak dělal počet ztrát. Ostravská obrana dokázala za utkání získat 14 míčů, což je o deset více než nakonec vítězný domácí celek.

Viktor Pruša, BK Handicap Brno:„Pro nás výhra, která má v tento moment cenu zlata. Hráčky bojovaly nejen proti soupeři, ale taky sami se sebou. Po prohrách v přípravě jsme se za stavu +12 ve druhém poločase asi trochu lekli vítězství a soupeře nechali nadechnout. Navíc při vyfaulování Sedlákové a absenci Giacintové jsme se při střídání obran soupeře dostali v závěru do zbytečných problémů a nechali naopak vyniknout výborně disponovanou Canty. Máme před sebou sice hromadu práce, ale úvodní zápasy jsou vždy strašně těžké a my jsme za vítězství velmi rádi. Ostrava nebude určitě okupovat barážové příčky jako minulou sezónu“.

Tibor Jány, SBŠ Ostrava:V sobotu 24. 9. sa rozbehol novy rocnik ŽBL .Novozlozene druzstvo zien SBŠ cestovalo za svojim superom do Brna do Hali Rosnička kde ma svoj domovsky stanok team HANDICAP Brno.
Zapas rozbehli nase dievcata aktivnejsie vyborne branili a rychlym protiutokom zakoncovali utocne akcie, Zakladna zostava / Canty,Kubíčko­vá,Butts,Vojtí­ková,Wingate / v priebehu prvych 7. min . diktovala tempo a hra sa im mimoriadne darila az do konca stvrtiny aj napriek tomu ze na palubovke nebola nasa rozohravacka Canty ktorej bola zapiskana 3. osobna chyba. Druha stvrtina patrila jasne domacim zvysili obranny tlak podarilo sa im získat kontrolu nad zapasom a vyuzivali nasu slabu uspesnost v strelbe aj z dobrych pozicii. Ovladli podkošovy priestor pod oboma košmi . .Svoj vykon hracky Brna preniesli aj do uvodu tretej stvrtiny kde rozdiel v skore narastol az na 9. bodov. / 38 : 29 / od tohto stavu sa nase hracky vratili k hre z uvodu zapasu . Neprijemne dotierali v obrane darilo sa nam prebrat aktivitu a prekvapujuco to boli nase juniorky Raškova a Kubickova ktore uspesne zakoncili svoje akcie strelbou.V pos­lednej stvrtine to bol nas najlepsi vykon. Vysoke nasadenie do hry vlozila Canty / skoda ze nie po cely zapas / a zapas sa zacal dramatizovat,ale aj napriek velkemu obrannemu usiliu sa skusenejsiemu superovi podarilo zaznamenat body a nedopustili aby sa nase dievcata priblizili v skore na menej ako 4. body. Aj napriek tomu ze posledne 2. min. sme dokazali vyhrat 9:2 nezostal nam cas na uplny zvrat v zapase a Domaci si ubranili najtesnejsie vytazstvo. Treba vsak pripomenut ze okrem dobrych obrannych zasahov a peknym akci v utoku bolo v hre este vela chyb / straty Brno 24 ; Ostrava 20 / a bolo jasne ze sa sutaz iba zacina..

Foto z utkání najdete zde https://www.facebook.com/media/set/?…zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TÝDNU OD 19.9. DO 25.9.2016 - HRÁLY SE OP U11,U12 A U13“pokračujte na „ZAČALY MISTROVSKÉ SOUTĚŽE MLÁDEŽE - ŽÁKYNĚ U15 V ŽL A MINI U13 V OP VÍTĚZNĚ, BÉČKO U15 V NRS HRÁLO 1-1“