« zpět

ŽENY VYHRÁLY SKUPINU PLAY OUT BEZ PORÁŽKY A OBSADILY KONEČNÉ 9.MÍSTO V ŽBL

Ženy SBŠ Ostrava vyhrály všechna utkání ve skupině play-out nejvyšší soutěže žen a obsadily konečné 9.místo.

TEAMSTORE BRNO – SBŠ OSTRAVA 62:97
Body SBŠ:Corda 21, Waters 18, Tac 16, Rašková 13, Saba 8, Frgalová 6, Bačová 6, Smutná 5, Busková 2, Hadačová 2, Polášková 0.
Fauly:21 : 19 TH:18/9 : 20/14 Trojky:5 : 9 Diváci:42
Komentář k utkání:Nezvykle pátým kolem začalo play out ŽBL. V předehrávce si náš tým pojistil vedoucí místo ve skupině a nedovolila domácímu Teamstore přidat třetí výhru v sezoně. Právě jednu z nich totiž Brňanky získaly už v říjnu nad naším týmem. Jenže to tehdy za náš tým nastoupila jen Ines Corda z trojice, která dnes rozhodla o osudu utkání. Chelsea Waters i Acheil Tac si připsaly double double za 18 bodů a 13 doskoků, resp. 16 bodů a 11 doskoků. Statistikám však vládla už zmíněná srbská rozehrávačka, která dosáhla na užitečnost 29 díky 21 bodům, 6 asistencím a 5 doskokům. Na brněnské straně se nejvíce dařilo Stehlíkové, která výkonem 16 bodů zaostala jen o jediný bod za svým sezonním maximem.
Lucie Zítkova, Teamstore Brno: „Dnešní zápas patřil k těm méně povedeným, špatně jsme se hýbaly v obraně a v útoku nám to nepadalo. Soupeř odehrál moc pěkné utkání, do kterého zapojil všechny hráčky a ty předvedly dravý basket s velmi dobrou úspěšností střelby.“
Rostislav Měch, SBŠ Ostrava: „Dneska rozhodl náš dobrý vstup do utkání a jsem rád, že si zahrály všechny hráčky.“

SBŠ OSTRAVA – TEAMSTORE BRNO 95 : 65
Body SBŠ:Waters 18, Corda 18, Tac 16, Saba 13, Smutná 12, Hadačová 8, Rašková 7, Busková 3, Muntágová 0, Frgalová 0.
Fauly:16 : 22 TH:19/16 : 15/12 Trojky:5 : 5 Diváci:100
Komentář k utkání:Brněnské basketbalistky si na víkend naordinovaly náročný program – dva zápasy ve třech dnech. Pravda, ten první byl exhibiční a charitativní. Díky pátečnímu souboji na Morendě mezi Teamstore Brno a herci z filmu Zlatý podraz se podařilo vybrat 25 000 Kč pro Míšu, která je od roku 2016 po nepovedené operaci upoutaná na vozík. Vybrané peníze jí pomohou zlepšit chůzi. V neděli už šla zábava a rukavičky stranou. Přišel na řadu ostrý zápas ŽBL a utkání s naším týmem. Naše hráčky rychle probudily Teamstore z exhibičního modu, když je zasáhla ofenzivní smršť. Jen za první poločas dokázal náš tým nastřílet 57 bodů! Ani Brňanky se nenechaly zcela zahanbit, ale kvůli děravé defenzivě ztrácely 18 bodů. Po změně stran se hra sice na chvíli vyrovnala, ale náš tým jednoznačně a bez problémů kontroloval průběh zápasu. Pro Brňanky tak může být zajímavé jen to, že Hana Gašicová si 21 body připsala svůj druhý nejlepší výkon v sezoně. Náš tým po dnešním vítězství už nemůže ani teoreticky přijít o celkové deváté místo v ŽBL.

SBŠ OSTRAVA – U19 CHANCE STRAKONICE 73:62
Body SBŠ:Saba 20, Tac 18, Corda 15, Waters 13, Rašková 3, Frgalová 2, Hadačová 2, Smutná 0.
Fauly:21 : 29 TH:34/20 : 17/9 Trojky:3 : 9 Diváci:106
Komentář k utkání:Poslední domácí zápas aktuálního ročníku ŽBL neodehrály naše hráčky před vlastním publikem. Proti U19 Chance nastoupily ve Strakonicích, kde zítra, už i oficiálně v roli hostí, sezonu ukončí. Ani to jim však nezkazilo stoprocentní bilanci v play out. Dnešní vítězství se ale nerodila tak lehce, jak by se mohlo v souboji s posledním týmem tabulky zdát. Strakonice byly ve hře až do závěrečných sekund, ale nakonec padly. Částečně vinou trestných hodů, ale především propastným rozdílem na doskoku. Hned dvě naše hráčky si připsaly dvojciferný počet doskoků a zároveň double double – Waters za 13 bodů a stejný počet doskoků, to druhou byla Tac. Ta dokonce výkonem 21 doskoků překonala rekord ročníku své spoluhráčky Lucie Hadačové z října o jeden doskok. Na strakonické straně se zápas náramně povedl Halátkové, která k 17 bodům přidala deset doskoků. Na vítězství to ale nestačilo. Šanci na reparát budou mít strakonické basketbalistky proti stejnému soupeři hned zítra. Opět ve své hale, ale tentokrát jako domácí.

U19 CHANCE STRAKONICE – SBŠ OSTRAVA 61:81
Body SBŠ:Corda 20, Saba 17, Waters 14, Rašková 11, Tac 10, Smutná 7, Hadačová 2, Frgalová 0.
Fauly:19 : 27 TH:16/12 : 26/20 Trojky: 3 : 3 Diváci:200
Komentář k utkání:To samé místo, ti samí soupeři, jen o den později. Tak náš ženský tým zakončil svou letošní pouť Ženskou basketbalovou ligou. A vlastně i stejným výsledkem. Dnes už naše hráčky byly ve Strakonicích i v zápise vedeny jako hostující celek, ale ani to je nezastavilo na cestě za vítězným loučením. A stačila jim k tomu vlastně jedna hodně povedená čtvrtina. Druhou desetiminutovku vyhrály 26:11 a dostaly se tak do výhody, kterou už domácí nesmazaly. Na svůj úchvatný skokanský výkon ze včerejška navázala Acheil Tac, která si opět připsala osm útočných doskoků. V obraně přidala dalších šest, a tak dnes skončila „jen“ na čtrnácti. Zahraniční posily Ostravy se opět postaraly o většinu bodů svého týmu, když všechny nastřílely dvouciferný počet. Dnes se k nim přidala ještě jedenáctibodová kapitánka Rašková. Domácí Housková si ve svém šestém zápase sezóny připsala poprvé výrazný bodový výsledek, když zaznamenala 21 bodů, ale to na vítězství bylo málo.zpět na „VÝSLEDKY MLÁDEŽE V TERMÍNU OD 25.3. DO 31.3.2019“pokračujte na „TÝMOVÉ FOTKY JSOU NACHYSTÁNY-AKTUALIZOVÁNO“