EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2015

2.–5. 4. 2015 in Ostrava

Update 31.3. 2015

CHLAPCI / BOYS U19 (1996/97) DĚVČATA / GIRLS U19 (1996/97)
1. BK NH Ostrava (CZE) 1. ŽKD Ilirija Ljubljana (SLO)
2. BK Kladno (CZE) 2. ŠBK Sadská (CZE)
3. Sokol Karviná (CZE) 3. BA Tallinna Kalev (EST)
4. Daraszak Budapešť (HUN) 4. Daraszak Budapešť (HUN)
  5. ŽKK Konjice (SLO)
CHLAPCI / BOYS U17 (1998/99)  
1. BK Kladno (CZE) DĚVČATA / GIRLS U17 (1998/99)
2. BC Tallinn (EST) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
3. BKM SPU Nitra (SVK) 2. CMB Cargo Uni Györ (HUN)
4. Basket Fano (ITA) 3. BK Havířov (CZE)
5. Asker BC (NOR) 4. Daraszak Budapešť (HUN)
6. BC Benešov (CZE) 5. TJ Jiskra Kyjov (CZE)
7. KK Vojnik (SLO)  
8. KK Litija (SLO) DĚVČATA / GIRLS U15 (2000)
9. BKM Svit (SVK) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
10. Klaipedos KM „A“ (LTU) 2. ŽKD Ilirija Ljubljana (SLO)
11. Klaipedos KM „B“ (LTU) 3. CMB Cargo Uni Györ (HUN)
12. Klaipedos KM „C“ (LTU) 4. SKB Tišnov (CZE)
13. BB BASKET Mladenovac (SRB) 5. ŽKD Ledita (SLO)
  6. BK Klokani Ivanka při Dunaji (SVK)
CHLAPCI / BOYS U15 (2000) 7. ŠŠK Žilina (SVK)
1. BK NH Ostrava (CZE) 8. TJ Rožnov pod Radhoštěm (CZE)
2. BK Snakes Ostrava (CZE) 9. ŠBK Sadská (CZE)
3. BK Kladno (CZE) 10. ŽKK Konjice (SLO)
4. BKM SPU Nitra (SVK) 11. MBK Ružomberok (SVK)
5. BK Beroun (CZE)  
6. KK BEKO Beograd (SRB) DĚVČATA / GIRLS U14 (2001)
7. Iskra Partizánské (SVK) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
8. Cor Victoria Brest (BLR) 2. Cor Victoria Brest (BLR)
9. Dragons St.Pölten (AUT) 3. Valosun Brno (CZE)
10. TJ Gymnázium Hladnov (CZE) 4. BA Tallinna Kalev (EST)
11. SKM Knauf – Insulation (LTU) 5. TJ Loko Krnov (CZE)
12. SKB Zlín (CZE) 6. Berlin (GER)
13. Klaipedos KM (LTU) 7. Daraszak Budapešť (HUN)
  8. BK Frýdek-Místek (CZE)
CHLAPCI / BOYS U14 (2001) 9. BK Petržalka Bratislava (SVK)
1. BK NH Ostrava (CZE) 10. ŠŠK Trnava (SVK)
2. BK Snakes Ostrava (CZE)  
3. MKS Wodzislaw Slaski (POL) DĚVČATA / GIRLS U13 (2002)
4. BS Sparta Praha (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
5. Daraszak Budapešť (HUN) 2. ŽKD Ilirija Ljubljana (SLO)
6. TJ Gymnázium Hladnov (CZE) 3. CMB Cargo Uni Györ (HUN)
7. SK UP BCM Olomouc (CZE) 4. SC Felix Zasavje (SLO)
  5. ŽKD Ledita (SLO)
CHLAPCI / BOYS U13 (2002) 6. Berlin (GER)
1. BK NH Ostrava (CZE) 7. BK Klokani Ivanka při Dunaji (SVK)
2. BK Snakes Ostrava (CZE) 8. ŽKD Maribor (SLO)
3. MBK Karlovka Bratislava (SVK) 9. ŠŠK Union Press Košice (SVK)
4. MBK Victoria Žilina (SVK) 10. ŽKK Konjice (SLO)
5. ŠKB Junior Levice (SVK) 11. Valosun Brno (CZE)
6. BKM SPU Nitra (SVK)  
7. Cor Victoria Brest (BLR) DĚVČATA / GIRLS U12 (2003)
8. CRONY BASKET Beograd (SRB) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
9. BB Basket Mladenovac (SRB) 2. BKM Žilina-Závodie (SVK)
10. KS MOSIR Cieszyn (POL) 3. SC Felix Zasavje (SLO)
11. KK Litija (SLO) 4. SKB Tišnov (CZE)
  5. BA Tallinna Kalev (EST)
CHLAPCI / BOYS U12 (2003) 6. TJ Loko Krnov (CZE)
1. BS Sparta Praha (CZE) 7. ŽKD Ilirija Ljubljana (SLO)
2. MBK Karlovka Bratislava (SVK) 8. Valosun Brno (CZE)
3. ŠŠK KAC Jednota Košice (SVK) 9. ŽKD Maribor (SLO)
4. ZTE KK Zalaegerszeg (HUN) 10. BK Ústí nad Orlicí (CZE)
5. BKM SPÚ Nitra (SVK)  
6. Berlin (GER) DĚVČATA / GIRLS U11 (2004)
7. BK Snakes Ostrava (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
8. CRONY BASKET Beograd (SRB) 2. ŽKD Ilirija Ljubljana (SLO)
9. KS MOSIR Cieszyn (POL) 3. ŠBK Sadská (CZE)
10. TJ Start Havířov (CZE) 4. SK Bruntál (CZE)
  5. SC Felix Zasavje „A“ (SLO)
CHLAPCI / BOYS U11 (2004) 6. SC Felix Zasavje „B“ (SLO)
1. BK NH Ostrava (CZE) 7. Valosun Brno (CZE)
2. BK Snakes Ostrava „A“ (CZE) 8. MBK Piešťany (SVK)
3. ZTE KK Zalaegerszeg „A“ (HUN) 9. Tallinna Kalev „A“ (EST)
4. ZTE KK Zalaegerszeg „B“ (HUN) 10. Tallinna Kalev „B“ (EST)
5. BS Sparta Praha (CZE) 11. ŽKD Maribor (SLO)
6. Daraszak Budapešť (HUN) 12. ŠŠK Union Press Košice (SVK)
7. BK Snakes Ostrava „B“ (CZE) 13. KK Litija (SLO)


back to „Raut for coaches and disco“continue to „Sponsors“