EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2015

CHLAPCI / BOYS U19
  BK NH Ostrava BK Kladno Sokol Karviná Daraszak Budapešť Skóre Body Pořadí
BK NH Ostrava   94:24 57:47 61:58 212:129 6 1
BK Kladno 24:94   23:80 23:95 60:269 3 4
Sokol Karviná 47:57 80:23   47:79 174:159 4 3
Daraszak Budapešť 58:61 95:23 79:47   232:107 5 2
CHLAPCI / BOYS U17 – Skupina / Group „A“
  BK Kladno BC Tallinn BKM SPU Nitra Klaipedos KM „C“ Skóre Body Pořadí
BK Kladno   35:82 32:79 30:34 97:195 3 4
BC Tallinn 82:35   62:31 66:29 210:95 6 1
BKM SPU Nitra 79:32 31:62   58:32 168:126 5 2
Klaipedos KM „C“ 34:30 29:66 32:58   95:154 4 3
CHLAPCI / BOYS U17 – Skupina / Group „B“
  BC Benešov Asker BC KK Litija Skóre Body Pořadí
BC Benešov   63:55 37:43 100:98 3 2
Asker BC 55:63   43:52 99:115 2 3
KK Litija 43:37 52:43   95:80 4 1
CHLAPCI / BOYS U17 – Skupina / Group „C“
  Klaipedos KM „A“ KK Vojnik BKM Svit Skóre Body Pořadí
Klaipedos KM „A“   86:52 46:51 132:103 3 2
KK Vojnik 52:86   42:60 94:146 2 3
BKM Svit 51:46 60:42   101:88 4 1
CHLAPCI / BOYS U17 – Skupina / Group „D“
  Klaipedos KM „B“ BB BASKET Mladenovac BC Basket Fanum Skóre Body Pořadí
Klaipedos KM „B“   74:33 49:48 123:81 4 1
BB BASKET Mladenovac 33:74   32:66 65:140 2 3
BC Basket Fanum 48:49 66:32   112:81 3 2
CHLAPCI / BOYS U15 – Skupina / Group „A“
  BK Kladno BK Beroun BEKO Beograd Iskra Partizánské Skóre Body Pořadí
BK Kladno   3:49 58:32 40:49 101:130 4 3
BK Beroun 49:3   65:15 64:32 178:50 6 1
BEKO Beograd 32:58 15:65   33:28 60:151 4 4
Iskra Partizánské 49:40 32:64 28:33   109:137 4 2
CHLAPCI / BOYS U15 – Skupina / Group „B“
  Klaipedos KM Cor Victoria Brest BK Snakes Ostrava Skóre Body Pořadí
Klaipedos KM   72:20 46:37 :57 4 1
Cor Victoria Brest 20:72   12:73 32:145 2 3
BK Snakes Ostrava 37:46 73:12   110:58 3 2
CHLAPCI / BOYS U15 – Skupina / Group „C“
  SKB Zlín SKM Knauf – Insulation TJ Gymnázium Hladnov Skóre Body Pořadí
SKB Zlín   32:39 43:35 75:74 3 2
SKM Knauf – Insulation 39:32   52:33 91:65 4 1
TJ Gymnázium Hladnov 35:43 33:52   68:95 2 3
CHLAPCI / BOYS U15 – Skupina / Group „D“
  BKM SPU Nitra BK NH Ostrava Dragons St.Pölten Skóre Body Pořadí
BKM SPU Nitra   50:49 34:47 34:47 3 2
BK NH Ostrava 49:50   30:44 30:44 2 3
Dragons St.Pölten 47:34 44:30   91:64 4 1
CHLAPCI / BOYS U14
  BK NH Ostrava BK Snakes Ostrava MKS Wodzislaw Slaski BS Sparta Praha Daraszak Budapešť TJ Gymnázium Hladnov SK UP BCM Olomouc Skóre Body Pořadí
BK NH Ostrava   43:44 25:52 58:45 32:34 26:54 25:37 209:266 7 6
BK Snakes Ostrava 44:43   33:45 58:17 50:43 57:45 54:48 264:234 11 2
MKS Wodzislaw Slaski 52:25 45:33   56:25 59:30 48:41 54:27 314:181 12 1
BS Sparta Praha 45:58 17:58 25:56   29:58 16:82 23:60 155:372 6 7
Daraszak Budapešť 34:32 43:50 30:59 58:29   32:42 43:45 240:257 8 5
TJ Gymnázium Hladnov 54:26 45:57 41:48 82:16 42:32   53:37 324:215 10 3
SK UP BCM Olomouc 37:25 48:54 27:54 60:23 45:43 37:53   254:252 9 4
CHLAPCI / BOYS U13 – Skupina / Group „A“
  BK NH Ostrava BKM SPU Nitra  CRONY BASKET Beograd KK Litija Cor Victoria Brest MBK Victoria Žilina Body Pořadí Skóre
BK NH Ostrava   61:40 42:24 66:50 36:33 47:38 216:152 10 1
BKM SPU Nitra  40:61   28:33 45:61 33:22 33:35 179:212 6 5
CRONY BASKET Beograd 24:42 33:28   29:36 40:31 30:40 156:177 7 4
KK Litija 50:66 61:45 36:29   61:48 26:48 234:236 8 3
Cor Victoria Brest 33:65 22:33 31:40 48:61   27:38 128:172 5 6
MBK Victoria Žilina 38:47 35:33 40:30 48:26 38:27   199:163 9 2
CHLAPCI / BOYS U13 – Skupina / Group „B“
  KS MOSIR Cieszyn BK Snakes Ostrava ŠKB Junior Levice MBK Karlovka Bratislava BB Basket Mladenovac Body Pořadí Skóre
KS MOSIR Cieszyn   26:60 32:44 63:37 30:71 151:212 5 4
BK Snakes Ostrava 60:26   54:51 70:23 33:44 218:144 7 3
ŠKB Junior Levice 44:32 51:54   60:15 69:51 224:153 7 1
MBK Karlovka Bratislava 37:63 23:70 15:60   37:71 112:264 4 5
BB Basket Mladenovac 71:60 44:33 51:69 71:37   237:199 7 2
CHLAPCI / BOYS U13 – old one
  BK Snakes Ostrava MBK Karlovka Bratislava BB Basket Mladenovac Skóre Body Pořadí
BK Snakes Ostrava            
MBK Karlovka Bratislava            
BB Basket Mladenovac            
CHLAPCI / BOYS U12 – Skupina / Group „A“
  ŠŠK KAC Jednota Košice BK Snakes Ostrava ZTE KK Zalaegerszeg Berlin Skóre Body Pořadí
ŠŠK KAC Jednota Košice   44:63 52:29 16:74 112:166 4 3
BK Snakes Ostrava 63:44   45:39 39:67 147:150 5 2
ZTE KK Zalaegerszeg 29:52 39:45   28:65 96:162 3 4
Berlin 74:16 67:39 65:28   206:83 6 1
CHLAPCI / BOYS U12 – Skupina / Group „B“
  BS Sparta Praha MBK Karlovka Bratislava TJ Start Havířov CRONY BASKET Beograd KS MOSIR Cieszyn Skóre Body Pořadí
BS Sparta Praha   16:61 21:78 31:45 39:33 107:217 5 4
MBK Karlovka Bratislava 61:16   38:39 50:51 53:10 202:116 6 3
TJ Start Havířov 78:21 39:38   39:29 71:31 107:69 8 1
CRONY BASKET Beograd 45:31 51:50 29:39   25:6 131:97 7 2
KS MOSIR Cieszyn 33:39 10:53 31:71 6:25   80:188 4 5
CHLAPCI / BOYS U11
  BK NH Ostrava BK Snakes Ostrava „A“ ZTE KK Zalaegerszeg „A“ ZTE KK Zalaegerszeg „B“ Wizzards DDM Praha Daraszak Budapešť BK Snakes Ostrava „B“ Skóre Body Pořadí
BK NH Ostrava   57:12 38:19 57:23 21:49 20:67 26:59 193:170 9 4
BK Snakes Ostrava „A“ 12:57   25:48 19:58 21:56 6:78 14:69 91:288 6 7
ZTE KK Zalaegerszeg „A“ 19:38 48:25   44:10 46:41 32:54 34:47 223:215 9 5
ZTE KK Zalaegerszeg „B“ 23:57 58:19 10:44   29:46 21:57 33:62 174:285 7 6
Wizzards DDM Praha 49:21 56:21 41:46 46:29   22:59 47:67 261:243 9 3
Daraszak Budapešť 67:20 78:6 54:32 57:21 59:22   40:45 277:140 11 2
BK Snakes Ostrava „B“ 59:26 69:14 47:34 62:33 67:47 45:40   290:168 12 1


back to „Online reports of games“continue to „Results - Girls“