EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2017

Update 10.4. 2017

CHLAPCI / BOYS U18 + U19 (1998/1999) DĚVČATA / GIRLS U19 (1998)
1. BK Snakes Ostrava (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
2. BKM Iskra Svit (SVK) 2. Pityke Basketball School Nagykőrös (HUN)
3. KK Litija (SLO) 3. ALBA Berlin (GER)
4. Honvéd Budapešť (HUN)  
5. BK Hladnov Ostrava (CZE) DĚVČATA / GIRLS U16 + U17 (2000/2001)
6. Sokol Karviná (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
  2. Széchenyi KA Győr (HUN)
CHLAPCI / BOYS U17 (2000) 3. BK SLUNETA Ústí nad Labem (CZE)
1. BK NH Ostrava (CZE) 4. ALBA Berlin (GER)
2. BK Snakes Ostrava (CZE) 5. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)
3. Honvéd Budapešť (HUN) 6. ŽKK Konjice (SLO)
4. Klaipedos KM (LTU) 7. BK SOUŽ Cassovia Košice (SVK)
5. MBK Victoria Žilina (SVK) 8. SKB Tišnov (CZE)
  9. Basket Znojbrní (CZE)
CHLAPCI / BOYS U16 (2001)  
1. KK Vojnik (SLO) DĚVČATA / GIRLS U15 (2002)
2. Pallacanestro Noventa (ITA) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
3. BK Hladnov Ostrava (CZE) 2. LUKS Trojka Sieradz (POL)
4. Klaipedos KM (LTU) 3. Széchenyi KA Győr (HUN)
5. ALBA Berlin (GER) 4. KK Škofja Loka (SLO)
6. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN) 5. TJ Loko Krnov (CZE)
7. Sokol Vyšehrad (CZE) 6. ALBA Berlin (GER)
  7. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)
CHLAPCI / BOYS U15 (2002) 8. Vysočina (CZE)
1. SKB Zlín (CZE) 9. BK SLUNETA Ústí nad Labem (CZE)
2. BK Snakes Ostrava (CZE) 10. BK Panter Javorník (CZE)
3. MBK Viktoria Žilina (SVK)  
4. Honvéd Budapešť (HUN) DĚVČATA / GIRLS U14 (2003)
5. KK Junior Skopje (MKD) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
6. BKM SPU Nitra (SVK) 2. ŠŠK UNION PRESS Košice (SVK)
7. Berliner BV (GER) 3. LUKS Trojka Sieradz (POL)
8. BC Zagorje (SLO) 4. SC Felix Zasavje (SLO)
9. STELA Cieszyn (POL) 5. ŽKK Konjice (SLO)
10. ALBA Berlin (GER) 6. ŠKBD Spišská Nová Ves (SVK)
11. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN) 7. KP Brno (CZE)
12. BKM Svit (SVK) 8. BK Beroun (CZE)
13. KK Škofja Loka (SLO)  
14. BC HITO/BCK (EST) DĚVČATA / GIRLS U13 (2004)
15. KK Litija (SLO) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
16. Kretingos SM (LTU) 2. ŠBK Sadská (CZE)
  3. BK Slavoj Česká Brod (CZE)
CHLAPCI / BOYS U14 (2003) 4. ALBA Berlin (GER)
1. BK NH Ostrava (CZE) 5. BK SOUŽ Cassovia Košice (SVK)
2. BK Snakes Ostrava (CZE) 6. SC Felix Zasavje (SLO)
3. Pityke Basketball School Nagykőrös (HUN) 7. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)
4. BK MŠK Žiar nad Hronom (SVK) 8. ŽKK Konjice (SLO)
5. BKM Iskra Svit (SVK) 9. Széchenyi KA Győr (HUN)
6. KK Junior Skopje (MKD) 10. ŠKBD Spišská Nová Ves (SVK)
7. Klaipedos KM (LTU)  
8. SKM Vilnius (LTU) DĚVČATA / GIRLS U12 (2005)
9. TJ Start Havířov (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
10. UKS MOSM Bytom (POL) 2. ŽKK Olimpia Wodzislaw Slaski (POL)
11. BK Beroun (CZE) 3. Berliner BV (GER)
12. ALBA Berlin (GER) 4. Jesenický mix (CZE)
13. BBK Bánovce nad Bebravou (SVK) 5. KK Litija (SLO)
14. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)  
15. Sokol Vyšehrad (CZE) DĚVČATA / GIRLS U11 (2006)
16. TJ Strojar Malacky (SVK) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
17. BK Příbor (CZE) 2. ŠBK Sadská (CZE)
  3. ALBA Berlin (GER)
CHLAPCI / BOYS U13 (2004) 4. SC Felix Zasavje (SLO)
1. BK Opava (CZE) 5. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)
2. BK Snakes Ostrava (CZE) 6. ŽKK Konjice (SLO)
3. BK MŠK Žiar nad Hronom (SVK)  
4. Klaipedos KM „A“ (LTU)  
5. Klaipedos KM „B“ (LTU)  
6. V.Knašiaus KM (LTU)  
7. Friedenauer TSC (GER)  
8. ALBA Berlin (GER)  
9. MBA Prievidza (SVK)  
10. USK Praha (CZE)  
11. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)  
12. Sokol Vyšehrad (CZE)  
13. BC HITO/BCK (EST)  
14. BK Příbor (CZE)  
15. BK Snakes Frýdek-Místek (CZE)  
   
CHLAPCI / BOYS U12 (2005)  
1. BK NH Ostrava (CZE)  
2. BK Snakes Ostrava (CZE)  
3. Klaipedos KM (LTU)  
4. Berliner BV (GER)  
5. MBA Prievidza (SVK)  
6. Šilutes SM (LTU)  
7. KKS Tarnowskie Gory (POL)  
8. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)  
9. ŠBK Junior Levice (SVK)  
   
CHLAPCI / BOYS U11 (2006)  
1. BK NH Ostrava (CZE)  
2. BK Snakes Ostrava (CZE)  
3. BK MŠK Žiar nad Hronom (SVK)  
4. KK Junior Skopje (MKD)  
5. Klaipedos KM „A“ (LTU)  
6. Klaipedos KM „B“ (LTU)  
7. Plunges SRC Litnaglis (LTU)  
8. Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)  
9. KK Litija (SLO)  
   
CHLAPCI / BOYS U10 (2007)  
1. BK NH Ostrava „A“ (CZE)  
2. BK NH Ostrava „B“ (CZE)  
3. BK Snakes Ostrava (CZE)  
4. Klaipedos KM (LTU)  
5. BK Snakes Frýdek-Místek (CZE)  
6. BBK Bánovce nad Bebravou (SVK)  


back to „Tournament schedule“continue to „Application form“