EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2019

Update 11.4.2019 16,26 o´clock.

CHLAPCI / BOYS U16 (2003) DĚVČATA / GIRLS U17-U18 (2001–02)
1. Kőbányai Darazsak Budapešť (HUN) 1. Basket Pastelka MB (CZE)
2. BK NH Ostrava (CZE) 2. BK SLUNETA Ústí nad Labem (CZE)
3. Budapesti Honvéd Sportegyesület (HUN) 3. Aluksne (LVA)
4. MTV/BG Wolfenbüttel (GER) 4. SKA Györ (HUN)
5. KK Cerknica (SLO) 5. Žďár nad Sázavou/Znojmo (CZE)
6. BBK Bánovce nad Bebravou (SVK) 6. BK Kralupy n/V (CZE)
7. OSE Lions (HUN) 7. BK ZŠ Zvolen (SVK)
8. SK Bruntál (CZE) 8. BK Havířov (CZE)
9. Sokol Vyšehrad (CZE) 9. BK Beroun (CZE)
10. Strojar Malacky (SVK)  
  DĚVČATA / GIRLS U16 (2003)
CHLAPCI / BOYS U15 (2004) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
1. BK Beroun (CZE) 2. TROJKA Sieradz (POL)
2. Berlin BVV (GER) 3. Kőbányai Darazsak Budapešť (HUN)
3. BC Tallinn (EST) 4. BAM Poprad (SVK)
4. Basketpoint Frýdek-Místek (CZE) 5. BEAC Budapešť (HUN)
5. TBS Přerov (CZE) 6. DVTK Miskolc (HUN)
6. Budapesti Honvéd Sportegyesület (HUN) 7. Tigers České Budějovice (CZE)
7. Friedenau A (GER)  
8. Friedenau B (GER) DĚVČATA / GIRLS U15 (2004)
  1. SBŠ Ostrava (CZE)
CHLAPCI / BOYS U14 (2005) 2. SKA Györ (HUN)
1. MBK Karlovka Bratislava (SVK) 3. ŠD Felix Zasavje (SLO)
2. Sokol Vyšehrad (CZE) 4. MTV/BG Wolfenbüttel (GER)
3. BKM ISKRA Svit A (SVK) 5. BC Vysočina (CZE)
4. Budapesti Honvéd Sportegyesület (HUN) 6. Basket Ostrava (CZE)
5. RIM Basket Košice (SVK) 7. KK Cerknica (SLO)
6. Friedenau (GER) 8. BAM Poprad (SVK)
7. MTV/BG Wolfenbüttel (GER)  
8. KKS Tarnowskie Góry (POL) DĚVČATA / GIRLS U14 (2005)
9. KK Cerknica (SLO) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
10. OSE Lions (HUN) 2. BAM Poprad (SVK)
11. BK Snakes Ostrava (CZE) 3. Berlin BVV (GER)
12. BKM ISKRA Svit B (SVK) 4. Kőbányai Darazsak Budapešť (HUN)
  5. ALBA Berlin (GER)
CHLAPCI / BOYS U13 (2006) 6. KK Litija (SLO)
1. KK Litija (SLO) 7. BEAC Budapešť (HUN)
2. BK LIONS Jindřichův Hradec (CZE)  
3. Aluksne (LVA) DĚVČATA / GIRLS U13 (2006)
4. ŠBK Sereď (SVK) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
5. BC Kolín (CZE) 2. SKA Györ (HUN)
6. BA Sparta Praha (CZE) 3. ŠBK Sadská (CZE)
7. ALBA Berlin (GER) 4. ŠD Felix Zasavje (SLO)
8. SK UP BCM Olomouc (CZE) 5. TROJKA Sieradz (POL)
9. BK ZŠ Zvolen (SVK) 6. BA Čaňa (SVK)
10. BK Beroun (CZE) 7. Basket Ostrava (CZE)
11. BBK Bánovce nad Bebravou (SVK) 8. KK Cerknica (SLO)
12. SKB Zlín (CZE) 9. BAM Poprad (SVK)
13. BK NH Ostrava (CZE) 10. SKB Zlín (CZE)
14. BK Snakes Ostrava (CZE) 11. BCM Sokolov (CZE)
   
CHLAPCI / BOYS U12 (2007) DĚVČATA / GIRLS U12 (2007)
1. Berlin BVV (GER) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
2. Friedenau (GER) 2. ŠBK Sadská (CZE)
3. Válečníci Děčín (CZE) 3. ALBA Berlin (GER)
4. BC Tallinn (EST) 4. ŠD Felix Zasavje (SLO)
5. KK Zagorje (SLO) 5. TROJKA Sieradz (POL)
6. Basketpoint Frýdek-Místek (CZE) 6. BAM Poprad (SVK)
7. Basketball Braunschweig Nord (GER) 7. Basket Ostrava (CZE)
8. BK MŠK Žiar nad Hronom (SVK) 8. Kőbányai Darazsak Budapešť (HUN)
9. MBK Karlovka Bratislava (SVK)  
10. BK Snakes Ostrava (CZE) DĚVČATA / GIRLS U11 (2008)
11. BK NH Ostrava (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
12. BK Gabko Senec (SVK) 2. SKA Györ (HUN)
  3. ŠBK Sadská (CZE)
CHLAPCI / BOYS U11 (2008) 4. ALBA Berlin (GER)
1. Sokol Pražský (CZE) 5. Young Angels Košice (SVK)
2. BK Beroun (CZE) 6. ŠKP 08 Banská Bystrica (SVK)
3. ŠBK Sereď (SVK) 7. ŠŠK Basket Stará Lubovňa (SVK)
4. Basketpoint Frýdek-Místek (CZE)  
5. Kőbányai Darazsak Budapešť (HUN) DĚVČATA / GIRLS U10 (2009)
6. BK Synthesia Pardubice (CZE) 1. SBŠ Ostrava (CZE)
7. BK MŠK Žiar nad Hronom (SVK) 2. ALBA Berlin (GER)
8. ŠBK GALAXY Košice (SVK) 3. ŠD Felix Zasavje (SLO)
9. MBK Karlovka Bratislava (SVK) 4. Basket Ostrava (CZE)
10. KK Litija (SLO) 5. KK Litija (SLO)
11. BK Snakes Ostrava (CZE)  
12. BK NH Ostrava (CZE)  
   
CHLAPCI / BOYS U10 (2009)  
1. ŠBK GALAXY Košice (SVK)  
2. Kőbányai Darazsak Budapešť (HUN)  
3. BK Snakes Ostrava (CZE)  
4. BK NH Ostrava (CZE)  


back to „TOURNAMENT SCHEDULE“continue to „INVITATION“