EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2017

DOLNÍ VÍTKOVICE

Dolní Vítkovice Dolní VÍTKOVICE – světově unikátní areál v centru Ostravy, kde se mezi léty 1828 až 1998 těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Teď se industriální komplex změnil na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum s nadregionálním dosahem. Dennodenně slouží malým i velkým obyvatelům Ostravy i turistům ze všech koutů světa. Skipovým výtahem se jezdí na vrchol vysoké pece č. 1, v aule Gong v někdejším plynojemu probíhají odborné konference, mezinárodní kongresy a v Malém světě techniky U6 si hrají děti i jejich rodiče.V areálu se také nachází Velký svět techniky, který ukazuje vědu a techniku jako zábavnou hru, a také kulturní čtvrť Hlubina lákající nejen hudebníky a kapely, ale také sochaře, grafiky, vizuální umělce, milovníky hudebních koncertů a jiných kulturních akcí.

Ceník naleznete zde: CENÍK

(po předložení akreditace na pokladně 20% sleva pro účastníky turnaje)

Web: www.dolnivitkovice.cz

Kde nás najdete: www.google.com/…lnivitkovice

(Tramvaj č. 1, 10 – zastávka: Vítkovice vysoké pece, cca 15min z haly Dubina)

LANDEK PARK

Landek Park Propojení hornického muzea jako technické památky a vrchu Landek jako národní přírodní památky s bohatou vegetací i zvířenou dodává této lokalitě jedinečnost a přitažlivost. Na jihovýchodním svahu Landeku, jehož územím vede přírodovědecká a hornická naučná stezka, se nachází unikátní geologický řez s vrstvami uhlí karbonského typu, které vznikly před 250 miliony let a které vystupují na povrch četnými výchozy uhelných slojí. Landek byl v r. 1993 vyhlášen Národní přírodní památkou. V těsné blízkosti Landeku se nachází soutok řek Odry a Ostravice. Před více než 200 lety se na Landeku začalo dobývat uhlí. Lze říct, že tímto byla zahájena těžba černého uhlí na Ostravsku. Na Landek bezprostředně navazuje v současnosti především LANDEK PARK – areál o rozloze 35 hektarů s největším hornickým muzeem v České republice, jehož součástí je sportovně relaxační areál vč. campu a stravovacích zařízení. Areál již řadu let plní funkci příměstské rekreační zóny.

DŮLNÍ EXPOZICE S FÁRÁNÍM DO DOLU V PŮVODNÍ TĚŽNÍ KLECI – Návštěvník zažije pocity horníka od příchodu na šachtu, a to od převlékání v historických řetízkových šatnách, autentické fárání jako na činném dole až po cestu horníka na příslušné důlní pracoviště. Návštěvník si rovněž může v blízkosti šachetní budovy vyzkoušet cestu na vzdálená pracoviště v dole jízdou v originálních vozíčcích určených pro dopravu osob v dole, tažených funkční důlní lokomotivou. Na rozloze 250 m důlních chodeb zkušení havíři, coby průvodci, představí fyzicky náročnou práci v dole vč. ukázky ručního a funkčního pluhového a kombajnového porubu.

Ceník naleznete zde: CENÍK

(po předložení akreditace na pokladně 20% sleva pro účastníky turnaje)

Web: www.landekpark.cz

Kde nás najdete: www.google.com/landekpark

(Tramvaj č. 1 s přetupem na zastávce Křižíkova na autobus č. 34, 56 – zastávka: Hornické muzeum, cca 40min z haly Dubina)

VYHLÍDKOVÁ VĚŽ – NOVÁ RADNICE

Vyhlídková věž  Nová radnice Vyhlídková věž Nová radnice je nejznámější stavbou Ostravy, největším radničním komplexem v ČR. Mohutná dvoukřídlá budova s centrální částí a vyhlídkovou věží se stavěla v letech 1925 až 1930. Jedním z hlavních důvodů vzniku Nové radnice byla příprava župního zřízení a vznik tzv. Velké Ostravy sloučením s okolními moravskými obcemi (Hrabůvka, Mariánské Hory, Nová Ves, Přívoz, Vítkovice a Zábřeh nad Odrou). Centrální část budovy je zpevněná 3 m silnou železobetonovou deskou, aby udržela dodnes nejvyšší radniční věž v republice. Věž je vysoká 85,6 m, vyhlídková terasa, která je přístupná veřejnosti je ve výšce 73 m, věžní hodiny váží více než půl tuny a ciferník má průměr 350 cm, délka ručiček 175 cm, hodinový stroj je dnes již nahrazen moderní technikou umožňující pravidelné bití hodin. Náměstí, na kterém se nachází budova Nové radnice, se jmenuje Prokešovo. Jeho dominantou je od roku 1999 socha Ikara od akademického sochaře Františka Štorka. Ikarus váží 7 tun a je třetí největší bronzovou plastikou v ČR. Socha má symbolizovat podle pověsti vzlety a pády Ostravy.

Cena vstupného po předložení akreditace na pokladně ( 25% sleva):

Dospělá osoba – 45Kč, Děti / Studenti – 30 Kč

Web: www.ostravainfo.cz

FB:facebook.com/Vyh­lidkovaVezNove­Radnice

Kde nás najdete: www.google.com/…/novaradnice

(Tramvaj č. 1 nebo 2 + 10 (s přestupem na zastávce Náměstí republiky) – zastávka: Důl Jindřich, cca 25min z haly Dubina – centrum Ostravy)

SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD

Hradní pevnost je podsklepena a ve sklepeních se nachází velká akvária se spoustou sladkovodních ryb, muzeum čarodějnic a expozice Práva útrpného a mučírna a novinka – Čertí škola. V nejvyšším patře je velká rozhledna, která návštěvníkům nabízí krásný pohled na řeku Lučinu a centrum města. V hradní galerii se představuje různá výtvarná a umělecká tvorba.

Cena vstupného po předložení akreditace na pokladně (50% sleva):

Dospělá osoba – 40Kč, Děti / Studenti – 20 Kč

Web: www.cerna-louka.cz/…stravskyhrad

Kde nás najdete: www.google.com/…stravskyhrad

(Tramvaj č. 10, 12 nebo 1 + 4 (s přestupem na zastávce Náměstí republiky) – zastávka: Výstaviště, cca 25min z haly Dubina +10 až 15 min chůze)

MINIUNI svět miniatur

Městečko MINIUNI nadchne děti i dospělé.Myšlenka zrealizovat minisvět při vstupu České republiky do Evropské unie byla uskutečněna v květnu roku 2004 soukromou společností. V roce 2005 převzalo areál město Ostrava a to následně pověřilo akciovou společnost Ostravské výstavy ke spravování této turistické atrakce. V areálu se začaly konat akce a programy pro děti a MINIUNI získalo své stálé místo v žebříčku oblíbenosti u návštěvníků nejen z České republiky, ale z celé Evropy. Zavítali do něj návštěvníci i ze vzdálených zemí jako je Japonsko či USA. MINIUNI je především venkovní areál, kde můžete shlédnout 34 modelů významných světových staveb jako je například Eiffelova věž, 7 starodávných divů světa, šikmá věž v Pise, Staroměstská radnice, lanovka na horu Ještěd a jiné. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Celý areál křižují železniční tratě v měřítku 1:22,5 a mininástupiště Ostrava – Střed. Každoročně se v areálu koná spousta naučných a zajímavých programů pro děti i jejich rodiče.

Cena vstupného po předložení akreditace na pokladně (50% sleva):

Dospělá osoba – 40Kč, Děti / Studenti – 20 Kč

Web: www.miniuni.cerna-louka.cz

Kde nás najdete:www.google.cz/…lace/miniuni

(Tramvaj č. 12 – zastávka: Výstaviště, cca 35 min z haly Dubina)

ZOO OSTRAVA

ZOO Ostrava ZOO Ostrava prošlo velkou rekonstrukcí a modernizací. Můžete se těšit na nový Pavilon Evoluce, kde můžete poodhalit evoluci na příkladu života v západní Africe. Moderní chovatelský komplex se stal domovem pro více než 200 zvířat. Jsou mezi nimi savci, ptáci, plazi, nozdratí, ryby, ale také zástupci bezobratlých živočichů. Dále stojí za to projít si také na pavilon slonů, hrochů, krokodýlů a primátů. Samozřejmě nesmíme opomenout expozici safari, pevninské ostrovy či kočkovité šelmy a nejrůznější druhy ptáků. Více o tom, co všechno ostravské ZOO nabízí se dozvíte na jejich oficiálních stránkách.

Ceník naleznete zde: CENÍK

Web: www.zoo-ostrava.cz

Kde nás najdete: www.google.com/…/zoo-ostrava

(Tramvaj č. 1, 10, 12 s přestupem na zastávce Náměstí republiky na trolejbus č.104 – zastávka: ZOO, cca 37min z haly Dubina +10 až 15 min chůze)

NÁKUPNÍ CENTRUM AVION SHOPPING PARK

Avion Shopping Park AVION Shopping Park Ostrava je největším a nejznámějším nákupním centrem v Moravskoslezském regionu. Nachází se zde nespočet zajímavých obchodů a občerstvení. Nabízí také připojení na síť zdarma pomocí WI-FI v prostorách pasáže, kterou můžete využít pro Váš pohodlný přístup na internet. Silná skladba nájemců a prvotřídní umístění dělá z AVIONU ideální místo pro setkávání lidí všech věkových skupin z celého regionu.

Web: www.ostrava-avion.cz

Kde nás najdete: www.google.com/avion

(Tramvaj č. 12, 15, 17 s přestupem na zastávce Hotelový dům Dubina na autobus č.48 – zastávka: Obchodní centrum, cca 22min z haly Dubina)

DECATHLON

Filozofií a prioritou naší společnosti je přinést potěšení ze sportu každému, ať už rekreačním nebo profesionálním sportovcům. Podněcovat touhu po sportu a zpřístupnit všem potěšení a výhody, které nabízí. Naleznete zde vybavení pro tradiční sporty, ale i pro jezdectví, golf, rybařinu, lov, pejskaření. Prodejny DECATHLON se odlišují od konkurence například v tom, že v nich můžete využít horolezeckou stěnu na otestování lezeček a úchytů či plochu na otestování in-line bruslí, koloběžek a kol. Vyzkoušet zde můžete i ping-pongové stoly. V letních měsících je vám k dispozici výstava stanů, kde si můžete jednotlivé stany prohlédnout a otestovat. Přímo na prodejně můžete využít servis lyží, snowboardů a broušení bruslí (zimní sezóna) a po celý rok servis kol a in-line bruslí. S námi prostě nabývá nákup sportovních potřeb jiných rozměrů! „A vo tom to je“

Web: www.decathlon.cz

Kde nás najdete: www.google.cz/…ce/Decathlon

(Tramvaj č. 12, 15, 17 s přestupem na zastávce Hotelový dům Dubina na autobus č.48 – zastávka: Obchodní centrum, cca 22min z haly Dubina)

NÁKUPNÍ CENTRUM OC FORUM NOVÁ KAROLINA

OC Formum Nový Karolína Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina je situováno v severozápadní části území zvané Nová Karolina. Představuje první dokončený komplex z nového areálu Nová Karolina. Díky své poloze v centru Ostravy, ale také pro vynikající dostupnost a viditelnost, se stává novou destinací pro nákupy, občerstvení a zábavu. Svým nevšedním designem přispívá Forum Nová Karolina k zatraktivnění městského centra. Unikátní koncept budovy nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina nabízí svým návštěvníkům plochu o velikosti přes 58 000 m2. Příjemným místem je rozlehlá jídelní a relaxační zóna v unikátně navrženém prostoru ve 2.patře, spojeném s moderními technologiemi – FORUM TV.

Web: www.forumnovakarolina.cz

Kde nás najdete: www.google.com/…novakarolina

(Tramvaj č. 1 a 10 (cca 22min z haly Dubina), nebo 12 (cca 29min z haly Dubina) – zastávka: Karolína)pokračujte na „Městská doprava ZDARMA!!“